Προς το περιεχόμενο

Αρχη σε LINUX (OPENsuse 10.3)


CC-Gio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις έβαλα τα λινουξ στο λαπτοπ μου....για δοκιμή.Πρωτη φορα ασχολούμαι με λινουξ!!!

 

Χρειαζεται να κάνω κατι πρώτα? Επιβάλλεται?

Προς το παρον αλλαξα το language και εβαλα ελληνικα και μου κανει ακόμα update και downloading....

 

Κατα 2ον....εχω δει κατι themes-desktops τα οποία έχουν εικονίδια στο κάτω μέρος της οθόνης....πως γίνεται αυτο?

Σαν αυτό...http://www.lynucs.org/index.php?screen_type=2&screen_id=177208858247af464ed3044&m=screen

 

3ον...Αυτο το....εφε....που είναι κυβος πως μπορω να το βάλω

 

Λιγη βοήθεια και θα σας είμαι υπόχρεος...Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις έβαλα τα λινουξ στο λαπτοπ μου....για δοκιμή.Πρωτη φορα ασχολούμαι με λινουξ!!!

 

Χρειαζεται να κάνω κατι πρώτα? Επιβάλλεται?

Προς το παρον αλλαξα το language και εβαλα ελληνικα και μου κανει ακόμα update και downloading....

 

Κατα 2ον....εχω δει κατι themes-desktops τα οποία έχουν εικονίδια στο κάτω μέρος της οθόνης....πως γίνεται αυτο?

Σαν αυτό...http://www.lynucs.org/index.php?screen_type=2&screen_id=177208858247af464ed3044&m=screen

 

3ον...Αυτο το....εφε....που είναι κυβος πως μπορω να το βάλω

 

Λιγη βοήθεια και θα σας είμαι υπόχρεος...Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

 

 

αν ειχες ubuntu θα μπορουσα να σε βοηθησω...τωρα με τo open suse δεν ξερω και πολλλα...περιμενε να μπει καποιος που να τα ξερει καλυτερα απο εμενα τα πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τον κύβο το έχουμε πει τόσες φορές .. !

 

Δες εδώ

 

Πρώτα κάνεις τα βήματα στο pre-installation checklist που έχει.

Δηλαδή εγκατέστησε την κάρτα γραφικών. Κατεβάζεις τους drivers από το site της ati/nvidia κλπ..

Πρόσεξε να κάνεις και τις 4 κουκίδες που έχει σε αυτή τη λίστα. Ακολούθα τα λινκ..

Μετά πας από κάτω που λέει one click install και στο βάζει μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SORRY για την ανακατωσουρα....ΑΛΛΑ, μετα απο ποοοοοολυ πρηξιμο που εφαγα απο φίλο μου μεσα σε λιγες ωρες...εβαλα στο καπακι τo UBUNTU

 

Θερμοπαρακαλώ τους admin να αλλαξουν τον τιτλο του θρεντ και αντι για opensuse να βαλουν UBUNTU!

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SORRY για την ανακατωσουρα....ΑΛΛΑ, μετα απο ποοοοοολυ πρηξιμο που εφαγα απο φίλο μου μεσα σε λιγες ωρες...εβαλα στο καπακι τo UBUNTU

 

Θερμοπαρακαλώ τους admin να αλλαξουν τον τιτλο του θρεντ και αντι για opensuse να βαλουν UBUNTU!

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Κατά τη γνώμη μου καλά έκανες μιάς και τώρα ξεκινάς!

Έχει καλίτερη υποστήριξη και βοήθεια στα forums.

Και για μιά πρώτη παραμετροποίηση του ubuntu δές λίγο αυτό το κατατοπιστικό οδηγό http://www.e-pcmag.gr/forum/index.php?showtopic=38929&st=0&start=0

Καλό διάβασμα και καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η μπαρα κατω κατω εμενα μου φαινεται για gnome-panel περιορισμενο ωστε να μην βρισκει στις ακρες του desktop και να μοιαζει με dock. Αλλα εχει και τα βελακια κατω απο τις εφαρμογες, οποτε μαλλον καποιο dock ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να τολμήσω να προτείνω Linux Mint;

 

Ubuntu-ιδές αλλά και ότι πρέπει για άτομα που μόλις ξεκινάνε με linux καθώς έχει από όλα μέσα και δεν απογοητεύεσαι εξίσου εύκολα με τις άλλες διανομές.

 

Λέω εγώ τώρα... δεν είναι ανάγκη να με ακούσετε κιόλας... άμα θέλετε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...