Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με tv out και player


markgio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κάρτα γραφικών μου (nvidia 6600), εχει tv out. Το παράδοξο είναι πως ενώ βλέπω στην tv οτι ακριβώς υπάρχει στην οθόνη του pc... αν βάλω κάποια ταινία με οποιοδήποτε player... μου δείχνει το περίγραμμα του player αλλα αντί για εικόνα... μόνο μαύρο....

το τονίζω... με οποιοδήποτε player ( mplayerc... win dvd.... κλπ κλπ...)

υπόψιν ότι γύρω απο τον φόντο του player βλέπω κανονικά οτι υπάρχει στην επιφανεια εργασίας του pc... (αν δε βάλω full screen)...

 

καμμιά ιδέα κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήλωσε ως primary monitor την τηλεοραση σου και το προβλημα σου θα λυθει.... μαλλον θα αντιστραφει για να ακριβολογω δλδ θα παιζει στην τηλεοραση και οχι στο μονιτορ!

Δυστυχώς δεν γίνεται να παιζεις βιντεο και στις 2 ταυτοχρονα οταν ειναι σε clone mode!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχ...χτες παραδόξως έφαγα όλη μου την ημέρα και κατά τύχη πάντα, με το συγκεκριμένο θέμα.

Βασικά ισχύει αυτό που λέει ο stm00192 αλλά θα σου πω ένα παράξενο.Εκεί που είχα κάνει primary display την τηλεόραση και σε clone mode πάντα, ξαφνικά άρχισε να δείχνει το βίντεο που έβλεπα και στο μονιτορ και στην τηλεόραση, οεο.Έβλεπα prison break.Πάω στο επόμενο επισόδειο, τίποτα, μαυρίλα στην οθόνη, κανονικά στην τηλεόραση.

Άγνωσται αι βουλαί της NVidia.Στον τομέα του Tv out έχει ψιλοαποτύχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...