Προς το περιεχόμενο

ΛΑΘΟΣ ΤΙΜΗ ΑΠΟ ONLINE ΑΓΟΡΑ


eliask

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να ρώτήσω κάτι που μου συνέβη το Σ-Κ που μας πέρασε.Διαπίστωσα κοιτάζοντας στη σελίδα του Πλαίσιου ότι από λάθος προφανώς είχανε βάλει ενα laptop στην εξωφρενική τιμή των 0,01euros.Γελάσα αλλά λέω μπας και κάτσει και έβαλα 2 κομάτια για αγορά στο ηλεκτρονικό τους καταστημα.Τη Δευτέρα το πρωί με πήραν τηλ και αφου μου είπαν συγγνωμή κτλ κτλ είπαν πως είναι λάθος η τιμή και δεν θα προχωρήσουν με την παραγγελία . Ξέρω πως η τιμή ήταν εξωφρενική και λάθος αλλά θα ήθελα να ρωτήσω σε αυτές τις περιπτώσεις ξέρετε τι λέει ο νομός και ποία είναι η υποχρέωση του καταστήματος ?

Δεν ξέρω εαν είναι εδώ το σωστό μερος να postaro έαν νομίζουν οι mods τι πρέπει να πάει αλλού ας το μετακινήσουν. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τράβηξα και εγώ λίγο γιατί εβάλα πληρώμη σε 2 δόσεις:lol: .Αλλά είπα ''και από την αλλή εαν πήγαινα σε ενα μαγαζι και είχανε λάθος τιμή και το αγόραζα μετά θα μου λέγανε δωστο πίσω ?'' Πλάκα κάνω Ξέρω δεν είναι το ίδιο αλλά καμιά φορά δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα καλά τώρα, πίστευες ότι υπάρχει έστω και μίσή πιθανότητα να το αγόραζες με ένα λεπτό? και απλά να σου το έφερναν σπίτι και να σου έλεγαν και ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε? ...

 

αυτό έλλειπε αν κάθε εταιρεία κρεμόταν απο τέτοια λάθη και δεν ήταν καλυμένη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E Kαλά αφού γράφω γέλαγα που το είδα και το ηξέρα. ούτε εκφρασα καμία απαίτηση.Απλά ήθελα να μάθω τι ισχύει σε αναλογες περιπτώσεις ( Για παραδειγμα όχι τόσο κραχτές. π.χ να το έιχε το laptop αντί για 699 που είναι η κανονική τιμή 399 λεω εγώ εκεί δεν θα αισθανόσουν κάπως ?) Αυτό που ρωτάω πέρα από την περίπτωση αυτή είναι τι ισχυέι γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μέσα στο site τους δεν αναφέρει τπτ για τυχόν ορθογραφικά λάθη ή δεν ανέφερε την ημέρα που το έκανες παραγγελία...

Τότε μπορείς να κινηθείς νομικά... Και να πάρεις 2 Laptop με 0.02Ε :P

Βέβαια είναι εμφανές ότι πρόκειται για λάθος αλλά μια εταιρία έτσι την έχει πατήσει..

Νομίζω Αγγλική ήταν και είχε σχέση με Τηλεοράσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια είναι εμφανές ότι πρόκειται για λάθος αλλά μια εταιρία έτσι την έχει πατήσει..

Νομίζω Αγγλική ήταν και είχε σχέση με Τηλεοράσεις...

 

Ήταν το ΠΛΑΙΣΙΟ, το λάθος είχε γίνει σε 50" samsung plasma κ σε όσους πρόλαβαν κ παρήγγειλαν κ πλήρωσαν προς τιμή της η εταιρεία τήρησε τη δέσμευση της.

 

Το γνωρίζω καθώς είμαι ένας από τους ευτυχής ιδιοκτήτες της 50άρας από εκείνη την παραγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παράγγειλα και εγώ. Στο mail επιβεβαίωσης έλεγε :

 

Ευxαριστούμε πού επιλέξατε το ηλεκτρονικό κατάστημα της Πλαίσιο Computers για τις αγορές σας.

σημειώσεις

1. Η παρούσα επιβεβαίωση της παραγγελίας σας έχει εκτελεστεί αυτόματα και μηχανικά από το σύστημα ηλεκτρονικής διαχείρισης του ηλεκτρονικού μας καταστήματος και δεν έχει ελεγχθεί ως προς την εγκυρότητα και ορθότητα των στοιχειών της από υπάλληλο της εταιρείας μας.

2. Η Πλαίσιο Computers δεν δεσμεύεται σε καμιά περίπτωση στην αποστολή της παραγγελίας των προϊόντων, τα οποία προσφέρονται μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος και λόγω τυπογραφικού ή μηχανογραφικού λάθους παρουσιάζονται σε διαφορετική τιμή από την ισχύουσα τιμή στο τιμοκατάλογο.

3. Οι τιμές στις Web προσφορές (Top Web offers) ισχύουν μόνο για online αγορές με αποστολή των προϊόντων στο χώρο σας.

Στην περίπτωση που η παραγγελία σας περιέχει προϊόντα τα οποία είνα σε Web προσφορά, και επιλέξατε να τα παραλάβετε από κάποιο από τα καταστήματά μας, τότε κατά την παραλαβή της παραγγελίας σας θα χρεωθείτε με την κανονική τιμή του προϊόντος.

4. Αν παραστεί ανάγκη, ο υπεύθυνος του Τμήματος Ηλεκτρονικών Αγορών θα επικοινωνήσει σύντομα μαζί σας για τις λεπτομέρειες εκτέλεσης της παραγγελίας σας και τυχόν κόστος μεταφορικών. Εάν η παραγγελία σας έχει καταχωρηθεί μέχρι τις 15:00 η επικοινωνία μαζί σας θα γίνει την ίδια εργάσιμη μέρα, διαφορετικά θα πραγματοποιηθεί την επόμενη εργάσιμη μέρα.

 

αριθμός παραγγελίας 157557

Κωδικός Κατασκευαστής Προϊόν Τιμή Τεμ.. Σύνολο

1025953 Fujitsu Siemens Amilo Li 1818-LI3 0,01 ? 1 0,01 ?

Μερικό σύνολο 0,01 ?

Φ.Π.Α. 19% 0,00 ?

Επιβάρυνση δόσεων (1 δόση) 0,00 ?

Τελικό σύνολο 0,01 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...