Προς το περιεχόμενο

Συνδυασμός Lan


kostassid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους (κυριως τους ερωτευμενους αυτες τις μερε)

Στο σπιτι μου εχουμε 2 γραμμες, μια σε ολο το σπιτι για ιντερνετ και τηλεφωνια μεσω Tellas στο δωματιο μου, οπου συνδέομαι μέσω Modem και καρτας δικτυου και άλλη μια γραμμη με τον πΟΤΕ παροχό στο γραφειο του πατερα μου.Χθες καναμε συνδεση Connex στα 4mbps για τη δουλεια (του πατερα μου) (2 ωρες internet τη μερα για mail κυριως) και σκεφτομαι να βαλω ασυρματο modem εκει και να αγορασω ενα USB για WiFi και να μπορω να κερδισω και αυτα τα 4 που περισσευουν του ΟΤΕ.

Γίνεται να τα συνδυασω και τα 2 για internet και donloading στο Pc μου;

Υπάρχει καποια δυσκολια στη διαδικασία που πρεπει να προσεξω;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο υπολογιστής σου τρέχει Free/OpenBSD ή Linux, ή αν μπορείς να μεσολαβήσεις ένα τέτοιο PC σαν router, γίνεται να συνδυάσεις όσες θέλεις. Αυτό σε επίπεδο σύνδεσης (να πεις η σύνδεση ν θα πάει από την τάδε DSL, η σύνδεση ν+1 από την τάδε DSL, η σύνδεση ν+2 από την τάδε, κ.ο.κ.). Οπότε αν έχεις μια adsl 12mbps και μία adsl 4mbps, μπορείς να κατευθύνεις 2 ανά 3 συνδέσεις από την 12ρα και την 3η στην 4ρα, ώστε να υπάρχει εξισορρόπηση των συνδέσεων ανάλογα με τη χωρητικότητά των γραμμών.

 

Δυσκολία για να το κάνεις αυτό ομολογουμένως υπάρχει κάποια στο Linux, καθώς τα σχετικά εργαλεία είναι πιο ισχυρά, πιο περίπλοκα και λιγότερο καλά τεκμηριωμένα από ότι στο Free/OpenBSD.

 

Στα windows δε ξέρω αν και πώς γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν γίνεται να συνδυάσεις 2 dsl σε έναν υπολογιστή.

 

γινεται και παραγινεται.σε λινουξ ευκολα σχετικα,σε windows τωρα xm....

 

δες εδω μερικα ενδιαφεροντα τοπικς

 

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=143404

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15874

 

ειναι σχετικα δημοφιλες ερωτημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...