Προς το περιεχόμενο

207 AURIS ή Grande Punto


natic21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η λογική επιλογή για τον μέσο οδηγό είναι το auris το οποίο ως toyota δενθα σε προβληματίσει για πολλά πολλά χρόνια και δεν χάνει και την μεταπωλητική του αξία.Είναι βέβαια το πιο ακριβό αλλά οτι πληρώνεις παίρνεις.Από κει και πέρα εξαρτάται και η χρήση για την οποία προορίζεις το αυτοκίνητο.Το φιατ για παράδειγμα είναι προτιμότερο αν έχεις το tuning κατά νου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Auris>207>Punto από εμένα.

Πολλά τα λεφτά για το ΤΟΥΟΤΑ, αλλά όπως είπε κ ο πρώτος insomniac, προβλήματα 0 κ όποτε θες να τα πουλήσεις, θα βγείς περισσότερο κερδισμένος απ' ότι με κάποιο άλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα νοικιάσει ένα Grande Pundo γιατί χάλασε το VW Polo που μου είχαν δώσει.

Μεγαλύτερη μ@λακ!α αυτοκίνητο δεν έχω ξαναδεί.

 

Δεν τα συμπαθώ τα Γαλλικά, αν και είναι φθηνότερα και προσφέρουν περισσότερα στα ίδια λεφτά από τα Ιαπωνικά.

 

Αν θες να το κρατήσεις πάρε Ιαπωνικό.

Αν θες για 2-3 χρόνια πάρε το 207.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις τι είναι όμως να ξεκινάς να πας για καφέ και να μην παίρνει μπρος το γαλλάκι;;;

Τωρα αυτο πως το αμολας και το λες....Τα καινουργια γαλλικα δεν εχουν καμια σχεση με τα παλια. Τωρα πλεον εχουν γερμανικη ποιοτητα. Παρε το 207 η το 308 για τεστ ντραιβ και θα καταλαβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις τι είναι όμως να ξεκινάς να πας για καφέ και να μην παίρνει μπρος το γαλλάκι;;;

 

Noμιζω εισαι πολυ πισω με αυτα που λες ..δεν εχω ακουσει καποιον να παιρνει καινουριο αμαξι και να μην παιρνει μπρος.... αυτα νομιζω γινονται σπάνια.και ξανατονιζω να μη παιρνει μπρος.... και να συμβει αυτο νομιζω θα ειναι μια αιτια που μπορει να συμβει σε ολα τα αυτοκινητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@isim: Το αν δεν κοιμήθηκες καλά κ ξύπνησες στραβά δεν με απασχολεί καθόλου, αλλά για "αμολιές" δεν με ξέρεις κ απο χθες, έτσι... οπότε, για κάλμαρε. Οσο για τ' αμαξάκια, δεν αμφιβάλω ότι ΟΛΕΣ οι εταιρείες έχουν κάνει βήματα προόδου, αλλά σε καμία περίπτωση δεν εξισώνω τα γαλλικά με τα γερμανικά κ τα ιαπωνικά. Αν θες, εσύ κάντο!

 

@natic: αν δεν έπιασες το "αστείο" της πρότασης, μπορεί να φταίω κ γω. Αλλά στη ζωή ο άνθρωπος μπορεί να μιλά κυριολεκτικά ,αλλά και μεταφορικα...

σορρυ για τα offtopic!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noμιζω εισαι πολυ πισω με αυτα που λες ..δεν εχω ακουσει καποιον να παιρνει καινουριο αμαξι και να μην παιρνει μπρος.... αυτα νομιζω γινονται σπάνια.και ξανατονιζω να μη παιρνει μπρος.... και να συμβει αυτο νομιζω θα ειναι μια αιτια που μπορει να συμβει σε ολα τα αυτοκινητα..

 

Ρε παιδιά πριν πείτε κάτι ψάξτε το και μην το αμολάτε έτσι στον αέρα.Για μπείτε και δείτε τις τελευταίες έρευνες τις ADAC και άλλων οργανισμών σε θεματα αξιοπιστίας αυτοκινήτων ηλικίας έως 3 και έως 5 ετών και μετά μιλήστε. Οι Γάλλοι και οι Ιταλοί έχουν κάνει άλματα στον τομέα της αξιοπιστίας αλλά όπως θα δείτε και στις έρευνες είναι ακόμα πολύ πίσω σε σχέση με Γερμανούς και Ιάπωνες.Μεχρι και οι κορεάτες είναι πιο μπροστά στον τομέα αυτό(Το ελληνικο αυτοκίνητο της χρονιάς ψηφίστικε το KIA ceed και έχει 7 χρόνια εγγύηση....όπως και πολλά ιαπωνικά μοντέλα). Να μη μιλίσω για τη Mercedes που δίνει 30 χρόνια αντισκοριακή προστασία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειχα αυτοκινητα και των τριων εταιριων κανενα δεν μου δημιουργησε ποτε προβλημα. Το αυτοκινητο σου συμπεριφερεται οπως του συμπεριφερεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

To Toyata Auris γιατί πέραν της αξιοπιστίας και της μεταπωλητικής αξίας είναι και το πιο ασφαλές σε σύγκριση με τα υπόλοιπα. Οδηγικά υστερεί αλλά απλά είναι αδιάφορο όχι όμως κακό.

 

Ορίστε και τα αποτελέσματα από το Ncap

 

Fiat Grande Punto

Peugeot 207

Toyota Auris

 

ΥΓ: Πάντως στην ίδια κατηγορία το Ford Focus είναι μακράν ότι καλύτερο υπάρχει. Υπερτερεί και σε ασφάλεια και σε οδηγικά χαρακτηριστικά. Από εκεί και πέρα περί ορέξεως...κολοκυθόπιτα. Καλοτάξιδο ότι και αν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...