Προς το περιεχόμενο

8800 gts 512


ahh1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες ψαχνω εδω και μερεσ να βρω σελiδα που να εχει την 8800gts 512 vs 8800gts 512 SLI αλλα τιποτα

ξερει κανενας καμια σελιδα.

αν τις εχει καποιος σε SLI ειδε καμια διαφορα. οχι στα 100fps να παει 150 αλλα αν απο τα 25 πηγε στα 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γενική ιδέα μπορείς να πάρεις κι από το tomshardware (και πιθανόν αρκετά άλλα λιγότερο αμφισβητίσιμα sites). Βέβαια δεν υπάρχει η κάρτα που λες αλλά δε βρίσκω το λόγο να συμπεριφέρεται διαφορετικά από μια 8800GT.

SLI vs single

Σίγουρα πάντως εξαρτάται από το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξα αλλα οπωσ ειπεσ δεν την εχει. το προβλημα ειναι πως αναφερει το μεσο ορο των FPS oxi το min. αν απο 20 πας στα

22 den αξιζει πον κοπο για sli gia pano απο 60 δεν με νιαζει τι γινετε ετσι κιαλιος τα 25 με 30 βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν αξιζει sli για λογικες αναλυσεις μεχρι 22αρια μονιτορ και ειναι πιο πολυ για high end μοντελα καρτων οπως πχ 8800 ultra η gtx.Επειδη εχω την ιδια καρτα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος μπορεις να μου πεις πιο παιχνιδι δε σου αρεσει οπως παιζει και σκεφτεσαι αυτη τη λυση?Εγω δεν εχω βρει καποιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι αλλο εχω ενα τροφοδοτικο της πλακας q-tec 550watt και λεει οτι δινει 150watt για PCI-e υπαρχει περιπτοση να μην φτανου και να εχω χαμηλες επιδοσεις για αυτον τον λογο.

http://www.qtec.info/products/product.htm.214.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Qtek εεεε???? μαλλον δεν τον λυπάσαι καθόλου το υπολογιστη σου γιαυτο και διακυνδυνεύεις την ζωούλα του με το Qtek!!! Ασε τα sli και πανε παρε κανενα σοβαρο τροφοδοτικό γιατι δεν σε βλέπω καλα!!!

Αμα το τροφοδοτικό δεν δίνει "καλα" ρεύματα ναι τοτε ίσως καποια εξερτήματα οπως και η καρτα γραφικών να υπολειτουργούν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 stm00193

 

Καλα ρε και συ σε q-tec το χεις τετοιο μηχάνημα. Το τροφοδοτικό φταίει φίλε μου σχεδόν σίγουρα. Με quad στα 3.3, 4gb ram και 3850 σε ανάλυση 1680*1050 στα xp το nfs pro street παιζει χωρίς το παραμικρο κόλλημα μέ όλα τερμα (χωρίς aa μου φαίνεται αλλα δεν είμαι σιγουρος γιατί το έβγαλα πριν λιγες μέρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 stm00193

 

Καλα ρε και συ σε q-tec το χεις τετοιο μηχάνημα. Το τροφοδοτικό φταίει φίλε μου σχεδόν σίγουρα. Με quad στα 3.3, 4gb ram και 3850 σε ανάλυση 1680*1050 στα xp το nfs pro street παιζει χωρίς το παραμικρο κόλλημα μέ όλα τερμα (χωρίς aa μου φαίνεται αλλα δεν είμαι σιγουρος γιατί το έβγαλα πριν λιγες μέρες)

 

 

ΕΕΕεεεεε οχι και 00193 αλλος ειναι αυτος εγω ειμαι ο 00192!!!! :P :p :P ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλα γιατι τετοιο ''μισος'' για τα qtek; 56 κομματια έχουμε εδω και 2,5 χρόνια και μας εβγαλαν μια χαρα (αν εξαιρέσεις τους ανεμιστήρες τους...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...