Προς το περιεχόμενο

Plexy Glass


Hlapatsas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα καταστηματα με επιγραφες και στα τζαμαδικα οι τιμες ειναι περιπου ιδιες...

κοιτα και εδω ισως λιγο ακριβοτερα http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?offset=10&category=ACCESSORIES&category2=%CA%CF%D5%D4%C9%C1%2520-%2520CASES

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να βρεις σε μηχανουργια και τετοιου ειδους μαγαζια. εγω για να καταλαβεις βρηκα απο κλειδαρα!! εχε υποψη σου οτι θα ειναι ακατεργαστο ομως, εσυ θα πρεπει να το κοψεις για να το φερεις στα μετρα σου ενω του εμπορειου θα ειναι ετοιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα σύμπτωση και γω χτες έψαχνα για Plexi glass.. Πήγα σε ένα τζαμά και θα με πάρει τηλ σήμερα να μου πει τιμή για 2 κομματια 50x50cm πάχους 5mm.

 

Ρε παιδιά για την κατεργασία του (θέλω να το κόψω για να βάλω ανεμιστήρες) πως θα το κόψω? Με τρυπάνι θα μπορώ να την κάνω την δουλειά ή θα μου ραγίσει το πλέξι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και αυτό:

 

http://www.hobby.gr/shop/index.php?cPath=7_701

 

όπως πάρε κ ένα τηλέφωνο εδώ:

 

Aracryl-Κρίκος, Παιωνίου 37 και Αριστομένους, τηλ. 210 8811390, 210 8811092

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν ειδικα τριπανια που κοβουν σε κυκλικα σχηματα διαφορων μεγεθων. Παντως με ενα απλο τριπανι δεν θα το προτεινα, δεν νομιζω το αποτελεσμα του να ειναι αυτο που θα φανταζοσουν οταν το σκεφτηκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μόλις αγόρασα Plexy Glass απο το Praktiker.

Έχει δίκιο ο φίλος Vatos_Locos...

Πήρα ένα κομμάτι 510mm x 505mm και πάχος 4mm

Δεν έχει ακριβώς 500mm χ 500mm.

Η τιμή του είναι 7.20 ευρώ

 

Πήγα πρώτα σε ενα μαγαζί που φτιάχνει ταμπέλες για μαγαζιά αυτοκόλλητα κ.α.

στην αρχή μου το επαιζε βαρύ πεπόνι οταν είπα τι θέλω και μετά μου λέει κατόπιν παραγγελίας μετα απο 2 μέρες και η τιμή αυτου... 20 ευρώ

 

Γι'αυτο προσέξτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις αγόρασα Plexy Glass απο το Praktiker.

Έχει δίκιο ο φίλος Vatos_Locos...

Πήρα ένα κομμάτι 510mm x 505mm και πάχος 4mm

Δεν έχει ακριβώς 500mm χ 500mm.

Η τιμή του είναι 7.20 ευρώ

 

Πήγα πρώτα σε ενα μαγαζί που φτιάχνει ταμπέλες για μαγαζιά αυτοκόλλητα κ.α.

στην αρχή μου το επαιζε βαρύ πεπόνι οταν είπα τι θέλω και μετά μου λέει κατόπιν παραγγελίας μετα απο 2 μέρες και η τιμή αυτου... 20 ευρώ

 

Γι'αυτο προσέξτε....

 

 

Μια χαρά τα είπες, αλλά ας αναφέρουμε και την ουσία.

To Praktiker πουλάει πολυστερίνη όχι Plexiglas.

Διαφορετικό υλικό, διαφορετικές ιδιότητες, εφάμιλλες της τιμής του.

Το μόνο κοινό της πολυστερίνης με το plexy είναι η εμφάνιση.

 

Το Plexiglas γράφει ξεκάθαρα Plexiglas στο προστατευτικό σελοφάν συσκευασίας του.

Αποκλειστικός εισαγωγέας στην Ελλάδα της IRPEN S.A. -που το κατασκευάζει- είναι ο Σπακουρής, Μυκάλης 29, Πειραιάς, τηλ 210-4174971-6.

 

Μην πάτε και του ζητήσετε κανένα κομμάτι 50χ50cm, θα βάλει τα γέλια, εισαγωγέας είναι ο άνθρωπος.

Τηλέφωνο και ρωτήστε που μπορείτε να προμηθευτείτε κοντά στην περιοχή σας από πελάτες του, να γλιτώσετε τους μεσάζοντες. ;)

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπες και μόνος σου... Το μόνο κοινο της πολυστερίνης με το Plexyglass ειναι η εμφάνιση... και εγώ για την εμφανισή του το θέλω αφου θα μπεί στο πλαινό καπακι του PC μου και απ' οτι είδα ειναι μια χαρά και αυτο απο το Praktiker.

 

Σοβαρά τωρα... μήπως ξέρεις τις διαφορές; (εννοώ κάποια συμαντική διαφορά απο θέμα ποιότητας και θέμα τιμής)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διευκρίνηση έγινε για να μην συγκρίνουμε τιμές σε ανόμοια υλικά όπως έπραξες.

Οι διαφορές τους είναι μεγάλες σε μηχανικές, χημικές και θερμικές αντοχές. Τις διαφορές σε τιμές τις είδες από μόνος σου.

Με πιο απλά λόγια από γρατσουνιές, λυγίσματα, κοψίματα μέχρι τρύπημα με 12cm ποτηροτρύπανο διαφορετικά θα συμπεριφερθεί το ένα υλικό, διαφορετικά το άλλο.

Από κει και πέρα ο καθένας χρησιμοποιεί όποιο υλικό τον βολεύει αρκεί να το πράττει συνειδητοποιημένα.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...