Προς το περιεχόμενο

Access denied


pix_lax82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το εξής προβλημα.

 

Μου χαλασε το Laptop. Ετσι εβγαλα το σκληρο για να πάρω τα δεδομένα.

 

Μπαινω σε κάποια αρχεια. Οταν όμως πάω να μπω στο φάκελλο που θέλω που ήταν ο χρηστης που ειχα στο φορητο, τοτε δεν μου λέει να βάλω password αλλά μου λεει access denied και οτι δεν εχω δικαιωμα χρήσης.

Τι μπορώ να κάνω?

Ειναι πολλές δουλειές εκει μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που τον έχεις βάλει τον άλλο σκλρό τώρα; Τον έχεις συνδέσει ως εξωτερικό κάπου αλλού;

 

Πάντως για ανάκτηση αρχείων σου προτείνω κάποιο Linux Live CD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λεει και ο subdee σε linux θα τα παρεις αμεσως τα αρχεια σου...

Γινεται και μεσω windows βεβαια αλλα αυτο εχει να κανει με τα δικαιοματα των χρηστών!

Μου εχει τύχη και εμένα και βρηκα ακρη απο το επισημο site της Microsoft!

Αμα είναι Googlare το προβλημα και θα βρεις σίγουρα ακρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον file browser πήγαινε tools->folder options και στην καρτέλα view αφαίρεσε την επιλογή use simple file sharing και πάτα apply..Μετά στον φάκελο που θες να αποκτήσεις πρόσβαση πάτα δεξί κλικ και properties. Εκεί θα σου εμφανίζεται πλέον και μια καρτέλα security και εκεί πατώντας στο advanced μπορείς να προσθέσεις permission σε όποιον χρήστη θες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..για την ακρίβεια στο sucurity tab,πάτα "add",και στο "select users or groups" παραθυράκι που θα σου ανοίξει,πάτα advanced,μετά find new,επίλεξε τον user με τον οποίο έχεις κάνει log on εκείνη τη στιγμή(το user name του φίλου σου δλδ,είτε είναι o administrator,είτε κάποιο άλλο όνομα)και πάτα οκ συνέχεια μέχρι να βγεις απ΄όλες τις καρτέλες και ν' ανοίξεις το φάκελλο που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...