Προς το περιεχόμενο

Opensuse Problems


Massiv0r

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kalhspera kai sorry gia ta Greeklish:

 

Antimetopizw to ekshs provlhma sta OpenSUSE 10.3 pou egkatesthsa molis ex8es... prwto den mporw na egkatastisw ta ellhnika,exei mono epilogh na kanw install English US... 8elw ean ginetai na valw na allazei Keyboard Layout me SHIFT + ALT (Left) se KDE.

 

Epishs me to problhma pou eixa se Ubuntu kai Linux Mint 4.0 (Ubuntu + Kubuntu) isxyei kai edw an kai etreksa sax2 i kapws etsi kai me bgazei se Terminal (exw auto-login,paizei na ftaiei k auto?) alla otan vazw name pass kai pataw startx trexei kanonikotata. to ekshs kai se XGL kai se AIXGL. (exw 3D kanonikotata).

 

Euxaristw polu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Φτιαξαμε με τα παιδια στο IRC Channel μιας και μπηκε ενας που ηξερε πως ακριβως μιας και ηταν ελληνας.

 

Σχετικα με το αλλο προβλημα τι μπορει να ειναι και με αναγκαζει καθε φορα που ανοιγω το Pc μου απο μακροχρονιο Shutdown (Ναι αλλαξε πια) να μου ζηταει να μπω μεσω Terminal ?? Βεβαια το εβαλα σε CTRL+ X γινεται και σε ALT + SHIFT (LEFT) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως του έχεις "πει" να εκτελεί κάποιον έλεγχο όταν ξεκινά μετά από μεγάλο χρόνο που έμεινε κλειστό που απαιτεί κονσόλα;

Δεν νομιζω,αυτο το ειχα και σε ολες τις αλλες εκδοσεις Linux που εβαλα μολις εβαζα τους Graphics Drivers (ειμαι ψιλο-ασχετος βεβαια). Καμια αλλη ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Master Resource Control:

runlevel 5 has been Skipped

services in runlevel 5: Reached

Splash

Welcome to openSUSE 10.3 (i586) - kernel 2.6.22.17-0.1-default (tty1)

 

linux login:

Καπως ετσι ειναι οταν δεν κανει Normal Login... Τι μπορει να ειναι αυτο? (Οι τελευταιες γραμμες ειναι αυτες που φενεται να εχουν το προβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω βρηκα πως θα το φτιαξω μεσω Login Manager,αλλα τωρα δεν μπαινει καθολου σε Linux...συνεχεια μου λεει μαλακιες xorg died και κατι τετοια δοκιμασα Reboot,δοκιμασα και "Sax2 -r -m 0=nvidia" αλλα τιποτα. Οσο μπορουσα να μπω στον Login Manager και παταγα Administrator Mode κολλαγε ακριβως εκει περα. Ελεγε ενα Loading για παντα ξερω γω ποτε δεν τελειωνε... Γινεται καπως να το φτιαξω αυτο? Με το Sax2 δεν ετρεχε το Config του... ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...