Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για κινητό


marvag2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν είμαι σχετικός θέλω την βοήθεια σας.Είμαι ανάμεσα σε 3 συσκευές. Sony ericsson P1, Nokia 6210(αναμένεται-ανανέωση του 6110), htc 3300. Βασικά με ενδιαφέρει να μπορώ μέσω του κινητού να βρίσκω ένα δρόμο. Με ενδιαφέρει να μην χρεώνεται η καθοδήγηση(αν χρεώνεται). Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Ρ1 έχει εξωτερικό GPS δέκτη (δεν είναι στην συσκευή ενσωματομένο) και σαν συσκευή

είναι περισσότερο εργαλείο και λίγο δύσκολο στην χρήση για έναν απλό χρήστη.

Το 6210 τώρα το ανακοίνωσαν και θα κυκλοφορήσει το 3 τρίμηνο (βάση της ΝΟΚΙΑ) το

οποίο σημαίνει ότι μπορεί να αργήσει στην Ελλάδα.

Το HTC 3300 είναι άλλος τομέας και δεν μπορείς να το συγκρίνεις με τα άλλα. Είναι

περισσότερο PocketPC με λειτουργία τηλεφώνου. Ενώ τα άλλα είναι το ακριβώς αντίθετο.

 

Κοινώς πες ακριβώς τι θέλεις από την συσκευή σου για να σου προτείνουμε συσκευές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ έχεις δίκιο για το 6210.Οπότε ανάμεσα σε 6110,P1,htc 3300.Με ενδιαφέρει να έχει καθοδήγηση.Να μπορώ να βάζω μια διαδρομή και να πηγαίνω.Τώρα για το αν είναι pocket pc ή αν λόγω εξωτερικού gps είναι δύσχρηστο,δεν εχω πρόβλημα.Αυτό που θέλω είναι να μην χρεώνομαι για την υπηρεσία της καθοδήγησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις το P1i (το οποίο και έχω) γιατί μοιάζει πιο πολύ για τηλέφωνο σε σχέση με το htc. τι εννοώ μ' αυτό, είναι πιο μικρό, πιο ματζόβολο και το gps του δουλεύει άψογα. απλά θα πρέπει να εγκαταστήσεις εσύ πρόγραμμα πλοήγησης γιατί δεν έχει κάποιο προεγκατεστημένο. ακόμα έχει πολύ καλύτερη κάμερα αν σε ενδοιαφέρει και η μπαταρία του φτάνει μέχρι και τις 4 μέρες αν δεν το πολυζορίζεις. αυτά για την ώρα, αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι άλλο μην διστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θέλεις περισσότερο για πλοήγηση τότε θα πάρεις το HTC που έχεις και την δυνατότητα να βάλεις ποικιλία από πλοηγούς (βλέπε Destinator, iGO, κλπ.) και να έχεις σωστή υποστήριξη από ελληνικούς χάρτες και χωρίς χρεώσεις....

Είναι πολύ πιο απλό στην χρήση.... και σου δίνεται και η δυνατότητα για "ψάξιμο" με εφαρμογές, αναβαθμίσεις λειτουργικού και λοιπά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστώ.Για το htc μάθαμε οτι δεν χρεωνομαι για πλοήγηση.Για το nokia χρεώνομαι την πολήγηση?Με το sony ericsson P1 χρεώνομαι την πλοήγηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...