Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τους υπότιτλους!


Djole24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια χρειαζομαι την βοήθεια σας:-D:-D:-D

Εχω μια μανια-συνηθεια να κατεβαζω ταινιες απο το ιντερνετ αλλα αντιμετοπιζω πολλες φορες προβληματα με το συχρονισμο με τους υπότιτλους. Εχω κατεβάσει καποιες ταινιες οπου εδω και καιρο δεν εχω βρει συμβατους υπότιτλους. Κατεβασα ΤΟ TIME ADJUSTER αλλα δεν εκανε τπτ αφου το προβλημα ειναι οτι καθως παιζει η ταινια και περναει ο χρόνος οι υπότιτλοι ολο και περισσότερο δεν συμβαδιζουν! Για να σας δοσω να καταλαβετε πεστε οτι στην αρχη μιας ταινίας οι υπότιτλοι εμφανίζονται με 5 δεύτερα διαφορα απο την ταινια. Στο τελος αυτη η διαφορα μπορει να γινει και 2 λεπτα:shock:

Φταιει η ταινία? φταιει το προγραμμα? φταινε οι υπότιτλοι?

plzzz βοήθήτε με:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια χρειαζομαι την βοήθεια σας:-D:-D:-D

Εχω μια μανια-συνηθεια να κατεβαζω ταινιες απο το ιντερνετ αλλα αντιμετοπιζω πολλες φορες προβληματα με το συχρονισμο με τους υπότιτλους. Εχω κατεβάσει καποιες ταινιες οπου εδω και καιρο δεν εχω βρει συμβατους υπότιτλους. Κατεβασα ΤΟ TIME ADJUSTER αλλα δεν εκανε τπτ αφου το προβλημα ειναι οτι καθως παιζει η ταινια και περναει ο χρόνος οι υπότιτλοι ολο και περισσότερο δεν συμβαδιζουν! Για να σας δοσω να καταλαβετε πεστε οτι στην αρχη μιας ταινίας οι υπότιτλοι εμφανίζονται με 5 δεύτερα διαφορα απο την ταινια. Στο τελος αυτη η διαφορα μπορει να γινει και 2 λεπτα:shock:

Φταιει η ταινία? φταιει το προγραμμα? φταινε οι υπότιτλοι?

plzzz βοήθήτε με:confused:

 

Το προγραμματάκι ConvertXtoDVD θα σου λύση τα χέρια ειναι πολύ απλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προγραμματάκι ConvertXtoDVD θα σου λύση τα χέρια ειναι πολύ απλό

Μάλλον δεν διάβασες το ποστ του παιδιού καλά.Αυτός ζητάει πρόγραμμα για να συγχρονίσει τους υπότιτλους και εσύ του προτείνεις πρόγραμμα που μετατρέπει Divx σε DVD!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα με το Subtitle Workshop θα βρεις την χαρα σου....

απο εναν εναν τους υποτιτλους χρονικη μεταφορα,μεχρι ΟΛΟΥΣ μαζι ....

βασικα κατεβασες λαθος υποτιτλους...να το πουμε κι αυτο...γιατι κανονικα επρεπε να κατσουν ''γάντι''

παρ'ολα αυτα παιδεψου λιγο με το Subtitle Workshop ..οτι μαθεις καλο ειναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πχ, μπορεί να κατέβασες υπότιτλους για έκδοση limited xxx, και η ταινία που έχεις, να είναι unlimited,no cut xxx, οπότε, θα έχει παραπάνω σκηνές, διαλόγους κλπ...

Ή έχεις ταινία που είναι tvrip,που είναι κομμένη διαφορετικά εξαιτίας των διαφημίσεων, κλπ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ίδιο πρόβλημα κυρίως με σπάνιες ταινίες που δεν έχουν βγει πολλοι υπότιτλοι.(monty python κτλ)

 

Θα δοκιμάσω το πρόγραμμα και θα σας πω αμα έχω κάποιες απορίες.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...