Προς το περιεχόμενο

Νεο PC με τα απαραιτητα μονο...


sycom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετε.. Θελω να φτιαξω ενα καινουριο μηχανημα αλλα εχω χαθει με οτι καινουριο κυκλοφορει.. Κατ'αρχας να σας πω οτι θελω να εχει μονο τα βασικα, δλδ τροφοδοτικο, mobo, cpu, καρτα γραφικων, μνημες κ σκληρο. Δεν ψαχνω ουτε για οθονη, ουτε για περιφερειακα ουτε τπτ τετοιο.

 

Αν μπορειτε να προτεινετε καποιες συνθεσεις θα ηταν το καλυτερο. Το θελω για gaming κυριως. Απλα υπαρχει οικονομικο οριο στα 700(..αντε 750)euro. Δεν ξερω αν μπορω να παρω κατι αξιολογο σε αυτα τα λεφτα, γι'αυτο ρωταω εσας.

 

thanx in advance..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cpu:Intel Core 2 Duo 8400 Box

hdd:Western Digital 320GB

ram:Crucial Ram 2GB Kit DDR2 800

psu:Etasis 650W Gaming

gpu: Xfx 8800 GT 512MB

mobo:Gigabyte GA-P35-DS4

738 ευρω

για gaming χρειαζεσαι μια οθονη ανω των 19"

επισης το κουτι σου να εχει καλο αερισμο(2 12αριδες στανταρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i3xc8c88y221d1utpck5.jpg

 

έτοιμος. :-)

 

αν παίζεις ψηλές αναλύσεις με φίλτρα, μπορείς να κόψεις από μητρική και να πας σε 8800GTs 512 ;)

 

 

EDIT: Με πρόλαβε ο Commentador, και έφτιαξε σχεδόν ίδιο σύστημα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cpu:Intel Core 2 Duo 8400 Box

hdd:Western Digital 320GB

ram:Crucial Ram 2GB Kit DDR2 667

psu:Etasis 650W Gaming

gpu: Xfx 8800 GT 512MB

mobo:Gigabyte GA-P35-DS4

728 ευρω

για gaming χρειαζεσαι μια οθονη ανω των 19"

επισης το κουτι σου να εχει καλο αερισμο(2 12αριδες στανταρ)

 

βαζεις καρτα γραφικων 230 ευρω,και μνημες οτι πιο αθλιο και τσιφουτικο κυκλοφορει,οταν με 10 ευρω παραπανω μπορει να αγορασει 800 αρες με 4αρια timings?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρε bougas τωρα τελευταια με κυνηγας...

 

μα ρε παιδι μου,667 και εσυ? :mrgreen:

απ'την τσεπη σου θα τα βαλεις ? δωστου κατι σε 800 του ανθρωπου :-D . αυτος πληρωνει ....

 

edit:αυτες καλες ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

liopyr,πριν διαβασω την συνθεση σου,ημουνα σιγουρος για το etasis και την ds4! :-)

αυτα τα 2 ειναι στανταρ παντα!

 

και για να μην χαλαμε και τις παραδοσεις,να προτεινω και εγω με την σειρα μου την P5K ,(οπως παντα :-D)που εχει και αυτη οπως και η ds4 κορυφαιες επιδοσεις,και σου περισευει και ενα 30ακι να το ξοδεψεις καπου αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα! :) Φτιάχνεις αρκετά καλό pc μ'αυτά τα λεφτά. Σου παραθέτω 2 συνθέσεις απο πλαίσιο και e-shop να πάρεις μια ιδέα. ;)

ΠΛΑΙΣΙΟ

2zdneq3s1ogro2slzaa7.jpg

 

Ε-shop

mn635zxdf03s6adtleze.jpg

 

Στο e-shop το pc ανέρχεται στα 800 euro, καθώς έχουν (προς το παρών) έλλειψη σε cpu. Ήθελα να βάλω την ίδια cpu μ'αυτή που έβαλα στη σύνθεση απο Πλαισιο. Οπότε να περιμένεις χαμηλότερο κόστος, αν βάλεις στη σύνθεση του e-shop την cpu που έχει η σύνθεση του Πλαισίου. ;)

Επίσης, δεν ανέφερες για dvd/dvd-rw οπότε και υπέθεσα ότι έχεις. Βέβαια δεν έιναι τίποτα ακριβό. Μπορείς να κόψεις κάτι (π.χ αν νομίζεις ότι δεν χρειάζεσαι τόσο μεγάλο σκληρό δίσκο, βάλε ένα μικρότερο)

και να βάλεις ένα dvd-rw . ;) Φιλικά, sdream :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ηξερα οτι ο liopyr 8α λεγε την mobo του αλλα τον προλαβα:P

και εγω λεω για p5k εναλλακτικα και ετσι να παει και στις ram geil 2gb 800 με αυτα που περισσεψαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

liopyr,πριν διαβασω την συνθεση σου,ημουνα σιγουρος για το etasis και την ds4! :-)

αυτα τα 2 ειναι στανταρ παντα!

 

και για να μην χαλαμε και τις παραδοσεις,να προτεινω και εγω με την σειρα μου την P5K ,(οπως παντα :-D)που εχει και αυτη οπως και η ds4 κορυφαιες επιδοσεις,και σου περισευει και ενα 30ακι να το ξοδεψεις καπου αλλου.

 

και εγώ (πάλι) με την σειρά μου, θα πω πως η DS4 θεωρώ πως έχει καλύτερη υλοποίηση (gigabyte), είναι πιο ''κρύα'',δεν έχει bugs στα bios, ε και είναι και πιο όμορφη όπως και να το κάνουμε.. :P

και εγω ηξερα οτι ο liopyr 8α λεγε την mobo του

 

βασικά, πολύ θα ήθελα, αλλά δεν είναι mobo μου.. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...