Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ!!πρόβλημα με επανεκίνηση σε κατάσταση αναμονής


dalon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, εδώ και κάποιες μέρες έχω ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή μου. Έχω κάνει format και από τότε ο υπολογιστής μου συνεχώς κάνει επανεκινήσεις. Οι επανεκινήσεις γίνονται μετά από λίγο που μπάινει σε κατάσταση αναμονής. Έλεγξα τις ρυθμίσεις αναμονής και ξετίκαρα την αυτόματη επανεκίνηση σε περίπτωση σφάλματος αλλά συνέχισε το ίδιο πρόβλημα. Τώρα δεν μου κάνει επανεκινήσεις αλλά μου εμφανίζει μια μπλέ οθόνη που γραφει stop error και κατι ακαταλαβίστηκα και επίσης μου εμφανίζει το εξής σφάλμα:(έχω windows xp professional)

 

BCCode: 10000008e

BCP1: C0000005

BCP2: 804E4323

BCP3: F7303824

BCP4: 00000000

OSVer5_1_2600

Sp 2_0

Product: 256_1

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...βάζεις τους κωδικούς στο google και το ρίχνεις στη μελέτη....

(δεν έιναι κάτι στανταρ για να σου απαντήσει κάποιος-την απάντηση θα τη βρεις μόνος σου...)

Ο 1ος κωδικός είναι ο "γενικός",και οι υπόλοιποι 4,ανάλογα με τη "μορφή" που έχουν,θα βρεις αναλογές "ερμηνείες"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου από όσα λες δίστιχος έχεις πρόβλημα με το hardware κατά την προσωπική μου γνώμη είναι :

1)μνήμες : δεν είναι συμβατές η έχει/έχουν γρασάρει

2)τροφοδοτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα στο google για το συγκεκριμένο σφάλμα αλλά δεν βρήκα το ίδιο αλλά κάτι παρεμφερές..Βέβαια εκεί έλεγε ότι στο kernel mode τρέχει ένα πρόγραμμα το οποίο το βρίσκει σαν error.δεν κατάλαβα ακριβώς αλλά έλεγε κάτι για τους drivers. Εγώ τι μπορώ να κάνω για αυτό γτ είναι πρώτη φορά που μου τυχαίνει κάτι τέτοιο :confused::confused:..Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...