Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεόρασης !


Commentator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χέρεται θέλουμε να αγοράσουμε μια τηλεόραση για:να βλέπουμε ταινιές,τηλεόραση,σύνδεση με ps3 και το pc της υπογραφής μου:-)

-5O ευρώ τον μήνα άτοκα <-----

-37" το λιγότερο

-το πολύ 1200 ευρώ

η παραγγελεία θα γίνει σύντομα

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και περιμένω προτάσεις:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χέρεται θέλουμε να αγοράσουμε μια τηλεόραση για:να βλέπουμε ταινιές,τηλεόραση,σύνδεση με ps3 και το pc της υπογραφής μου:-)

-5O ευρώ τον μήνα άτοκα

-32" το λιγότερο

-το πολύ 950 ευρώ

η παραγγελεία θα γίνει σύντομα

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και περιμένω προτάσεις:-)

Λόγω σύνδεσης ps3 και υπολογιστή θα πρέπει να περιοριστής στις lcd και να μην επιλέξεις plasma. Δεν αναφέρεις τον χώρο που θα μπει, εάν είναι για σαλόνι τουλάχιστον 40in (εξαρτάται από την απόσταση θέασης). Θα σου συνιστούσα επίσης να είναι full HD για θέση ταινιών blueray, και για καλύτερη ευκρίνεια στον υπολογιστή. φτηνότερες full HD από 1.100 euro (LG), μια αναζήτηση στο scroutz.gr θα σε βοηθήσει στις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου συνιστούσα επίσης να είναι full HD για θέση ταινιών blueray

 

Δηλαδή άμα κάποιος έχει μία μικρότερη, πχ στις 32 ίντσες που δεν είναι full hd αλλά hd ready, δεν θα μπορεί να δει ταινίες σε blue-ray?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω σύνδεσης ps3 και υπολογιστή θα πρέπει να περιοριστής στις lcd και να μην επιλέξεις plasma. Δεν αναφέρεις τον χώρο που θα μπει, εάν είναι για σαλόνι τουλάχιστον 40in (εξαρτάται από την απόσταση θέασης). Θα σου συνιστούσα επίσης να είναι full HD για θέση ταινιών blueray, και για καλύτερη ευκρίνεια στον υπολογιστή. φτηνότερες full HD από 1.100 euro (LG), μια αναζήτηση στο scroutz.gr θα σε βοηθήσει στις τιμές.

 

Θα μπει σε σαλόνι.Η απόσταση θέασης θα είναι 6 μέτρα+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω μια sony KDL32D3000 στα 100Hz και προτεινω ανεπιφυλακτα το μοντελο 40ιντσων, δυστηχως δεν το ειδα ουτε στο skroutz για να δω την τιμη της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 μετρα αποσταση ειναι παρα πολλα για 37αρα παντως. Θα προτεινα 40''-42'' σιγουρα.

 

καποιος μπορει να κατσει και πιο κοντα της λογω της διαμορφωσης του χωρου στα 5 μετρα ας πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου εγώ έχω αυτή Philips 37PFL7662D , αγορασμένη από το http://www.technixx.gr και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος ! Τώρα για τα 6 μέτρα που λες , είναι λίγο μεγάλη η απόσταση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έχω μια ερ΄τηση σχετική και δεν θα ήθελα να ανοίξω καινούριο thread.

Υπάρχουν μερικά μοντέλα, τα οποία λένε οτι υσποστηρίζουν σύνδεση με τον υπολογιστή. Αυτό γίνεται στις lcd σε πιο μικρά μεγέθη όμως, πχ 32 ίντσες? Τι είδους σύνδεση είναι αυτή? Τι καλώδιο απαιτείται? Και επειδή η απόσταση είναι μεγάλη, μορώ να πάω σε ένα κατάστημα με ηλεκτρονικό εξοπλισμό και να πάρω ένα αρκετά μεγάλο καλώδιο?

 

Για τον φίλο, εγώ θα πρότεινα 40 ίντσες τουλάχιστον αφού μιλάμε για 6 μέτρα. Γενικά κάπου είχα διαβάσει οτι η κανονική απόσταση να κάθεσαι από μία τηλεόραση είναι περίπου 2,5 φορές η διαγώνιος της. Κάνε τους υπολογισμούς και θα βρεις το σωστό μέγεθος, αν ισχύει αυτός ο κανόνας. Τέλος, όσον αφορά την μάρκα, εμένα σε ένα άλλο Thread μου είπαν για samsung. Ακόμα στο ψάξιμο είμαι, έχ και εξεταστική, οπότε θα την πάρω σε κανα μήνα για να μπορ΄να σου πω και εντυπώσεις..

Καλές αγορές!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έχω μια ερ΄τηση σχετική και δεν θα ήθελα να ανοίξω καινούριο thread.

Υπάρχουν μερικά μοντέλα, τα οποία λένε οτι υσποστηρίζουν σύνδεση με τον υπολογιστή. Αυτό γίνεται στις lcd σε πιο μικρά μεγέθη όμως, πχ 32 ίντσες? Τι είδους σύνδεση είναι αυτή? Τι καλώδιο απαιτείται? Και επειδή η απόσταση είναι μεγάλη, μορώ να πάω σε ένα κατάστημα με ηλεκτρονικό εξοπλισμό και να πάρω ένα αρκετά μεγάλο καλώδιο?

 

Για τον φίλο, εγώ θα πρότεινα 40 ίντσες τουλάχιστον αφού μιλάμε για 6 μέτρα. Γενικά κάπου είχα διαβάσει οτι η κανονική απόσταση να κάθεσαι από μία τηλεόραση είναι περίπου 2,5 φορές η διαγώνιος της. Κάνε τους υπολογισμούς και θα βρεις το σωστό μέγεθος, αν ισχύει αυτός ο κανόνας. Τέλος, όσον αφορά την μάρκα, εμένα σε ένα άλλο Thread μου είπαν για samsung. Ακόμα στο ψάξιμο είμαι, έχ και εξεταστική, οπότε θα την πάρω σε κανα μήνα για να μπορ΄να σου πω και εντυπώσεις..

Καλές αγορές!!!

 

Σύνδεση με υπολογιστή παίζει κανονικά με VGA! Έχω δει και VGA καλώδιο, καλούμπα σωστή, δηλαδή 5 μέτρα και έπαιζε κανονικά στα 1024 χ 768. Δεν ξέρω τι παίζει με τις μεγαλύτερες αναλύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...