Προς το περιεχόμενο

wii και d2c key εγκατάσταση


atomsk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα

 

Επειδή ετοιμάζομαι να κάνω την δύσκολη εγκατάσταση του d2c key μαζί με το flexpcb (ναι αυτό με τα 30 connections) θα ήθελα αν κάποιος που έχει καταφέρει να ολοκληρώσει επιτυχώς την συγκεκριμένη διαδικασία, να μου πεί τα εξής:

 

1. Πόσα mm πρέπει να είναι η μύτη του soldering iron

2. Πόσα mm το soldering wire

 

Δεν έχω ακόμα στα χέρια μου το modchip αλλά ούτε έχω ανοίξει το wii ακόμα για να έχω μια εικόνα. Γνωρίζω ότι η διαδικασία είναι δύσκολη και δε χρειάζεται να μου το επισημάνετε. Παρακαλώ όχι εικασίες, θα ήθελα απαντήσεις απο άτομα που έχουν εμπειρία στο θέμα και έχουν κάνει την κόλληση η ίδιοι.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τα specs για το wiikey τα οποία φαντάζομαι εφόσον μιλάμε για ίδια πλακέτα και κολλήσεις είναι τα ίδια και για το d2c.

 

# 15w Soldering Iron

# Small piece of 30 AWG wire

# .022 Solder

# Tweezers

# Soldering Flux

# Electrical tape

 

edit: Βασικά δές εδώ αυτό που θα σε βοηθήσει μιας και είναι για first timers όπως επίσης και σχετικά θέματα που θα βρείς στο ίδιο forum...

http://psx-scene.com/forums/d2ckey/61733-tips-others-just-completed-my-first-install.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλε atomsk για ψαξε για το WLIP ειναι ενας ανταπτορας που κουμπωνει πανω στο chip και μετα sτην ακρη του προσαρμοζεις οτι chip θελεις και λεει οτι ειναι συμβατο και με το D2C

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να μου εξηγήσεις πως συνδέετε η δεξιά άκρη του wlip με το mod chip

 

wlip.jpg

 

D2Ckey.gif

 

Επίσης στο site λέει ότι είναι combatible με

Wiinja

Wiimod

Wiiskas

OpenWii

WiiFree

YAOSM

 

Επίσης στην διαδικασία εγκατάστασης του d2c key με το flexpcb θα πρέπει να προσέξω κάτι σε σχέση με το region μου; Βασικά καλό θα ήταν ενα αναλυτικό guide εγκατάστασης με flexpcb γιατί διαβάζω διάφορα και έχω χάσει την μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη δεξια ακρη αν δεν ταιριαζει στην υποδοχη για να κουμπωσει απλα κοβεις τα καλωδια και τα κολλας πανω στο τσιπακι αναλογως πιο θα διαλεξεις για το D2C λενε οτι ακομη το δουλευουν αλλα πιστευω οτι αξιζει να το παρακολουθησεις λιγο και να περιμενεις γιατι δεν χανεις την εγγυηση απλα ξεκουμπωνεις τη μερια που κουμπωνει πανω στο τσιπ του dvd

http://www.wlip.es/indexEnglish.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...