Προς το περιεχόμενο

OMG! Το CPU μου!


MaddyGvk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βοηθεια! Ο Επεξεργαστης μου ψηνεται στον φουρνο! Ειναι συνεχεια πανω απο 80 βαθμους!

Και συνηθως μετα απο 15-20 λεπτα κλεινει τελειως ο υπολογιστης! Τι να κανω? :shock::shock::shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανεμιστήρας του επεξεργαστή λειτουργεί; Η ψήκτρα είναι καλά τοποθετημένη; Ξαφνικά έγινε;

 

ναι ολα σωστα ειναι. εχω και καλη ψυχτρα... την zalman 7700 CU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον κατι δεν παει καλα με τις ψυκτρα. δολιμασε να την αφαιρεσεις να βαλεις καινουργια παστα και να την καθαρισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εμένα είχε πάθει κάτι παρόμοιο, η ψύκτρα μεν λειτουργούσε σωστά αλλά είχε σπάσει το ένα από τα ποδαράκια και δεν πατούσε σωστά με συνέπεια η θερμοκρασία να πιάνει 80αρια με το άνοιγμα! Κοίταξε την ψύκτρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν την εβαλες προσφατα την Zalman CNPS7700-Cu, τοτε κατι δεν έκανες σωστα.

 

εγώ την έχω 2 χρονια σχεδον και το συστημα μου ειναι τζιτζι. ο Athlon 64 x2 4200+ λειτουργει στην στην στοκ 2.2GHz συχνοτητα και δεν ξεπερνα τους 48 C, ενω συνηθως ειναι 43-44

 

τι επεξεργαστη έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Intel Core 2 Duo στα 2.20 GHz... μαλλον δεν εβαλα σωστα την ψυχτρα μου. Μηπως καποιος θα μπορουσε να μου στειλει οδηγιες ή κανενα βιντεακι για το πως να βαλω την zalman 7700 CU? :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι πολυ τρομπας. :lol: δε διαβασες τις οδηγιες? αντε πανε το μηχανημα σε καποιο φιλο σου που ξερει απο hardware, πρωτου το καψεις τελειως το μηχανημα σου

 

οριστε το το pdf manual:

http://rapidshare.com/files/93676068/7700_eng.PDF.html

 

και το flash video που σου διχνει πως να περασεις την Zalman:

http://rapidshare.com/files/93676069/CNPS7700.swf.html

 

αλλιως τοποθετειται σε AMD και αλλιως σε Intel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ψύκτρα του επεξεργαστή την έχεις? Βάλτην να δεις τι θα γίνει με τις θερμοκρασίες. Αν πάλι δεν πάει κάτι καλά, τότε μάλλον έχεις πρόβλημα με τη μητρική σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...