Προς το περιεχόμενο

κάρτα γραφικών AGP για ψιλοπαλιό σύστημα


AfterForever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Έχω στήσει ένα pcάκι ψιλοπαλιό (sempron 2600+, 1GB) και θέλω να παίζω κανένα παιχνιδάκι.

Στο laptop έχω sempron 3000+, 768MB, ATI mobility radeon x600 64MB VRAM δικά της και μπορώ να παίζω αξιοπρεπέστατα κάποια παιχνίδια (pro 07 - το 08 δεν το χω δοκιμάσει ακόμη, far cry 800x600 με μέτρια-καλά επίπεδα λεπτομέρειας κτλ κτλ

Αυτό που θέλω είναι να αγοράσω μια κάρτα γραφικών σχετικά φθηνή, ώστε ας πούμε να' χω κάπως αντίστοιχες επιδόσεις και στο desktop. Το κακό είναι ότι έχω AGP , αλλιώς απ' ό,τι βλέπω υπάρχουν πολλές κάρτες για μικρά πορτοφόλια σε pci-express.

Επειδή πλέον δεν παρακολουθώ τα τεκτενόμενα, μια κάρτα γραφικών nvidia 6600GT με 128ΜΒ θα μου προσφέρει αυτά που ζητάω; Γενικά τι low-budget έχετε να προτείνετε;

Σημείωση: δε με ενδιαφέρει να αλλάξω μητρική or something, τον υπολογιστή αυτό τον έχω "για πλάκα", το κομμάτι μου κάνω και ούτε σκοπεύω να παίξω crysis με full λεπτομέρεια κτλ κτλ

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δω κάτι παραπάνω από μια 6600GT με 128ΜΒ ? Θέλω να πω, οκ προφανώς είναι καλύτερη, απλά μήπως δεν αξίζει να πάρω μια 7600 μιας και θα την "φρενάρει" ο (παλιός) επεξεργαστής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πω, μάλλον δεν αξίζει να δώσω 70 ευρώ για μια κάρτα που δε θα μου δώσει κάτι πολύ παραπάνω από μία μεταχειρισμένη πχ 6600 με τα μισά λεφτά. Έχω άδικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημείωσε επίσης, ότι η 7600GS ενώ έχει καλύτερες επιδόσεις από την 6600GT, έχει και χαμηλότερη κατανάλωση οπότε μειώνονται οι κίνδυνοι από την επιβάρυνση στο τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...