Προς το περιεχόμενο

Linux σε P3/500Mhz


alfas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια διανομή προτίνεται να βάλω στο P3 ? θα το χρησιμοποιώ για κατεβαστήρι και θέλω να ασχοληθώ με Linux!! Sκεφτόμουν για kubuntu thn καινούρια έκδοση!! Αν όχι εσείς ποια μου προτίνεται? Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες οπωσδήποτε μπουμπουντοειδές βάλε xubuntu αλλιώς πήγαινε σε DSL (Damn Small Linux) που είναι πάλι debionοδειδές.

 

Πάντως ένας δικός μου celeron p3 στα 1000 σηκώνει άνετα kubuntu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιο φιλικές διανομές είναι τα μπουμπουντοειδή. Διάλεξε κ ξεκίνα (U ή Κ ή Χ). Έχουν τον ίδιο βασικό kernel κ το μόνο που διαφέρει μεταξύ τους είναι το Desktop Environment (Gnome στα ubuntu, KDE στα kubuntu, Χ στα Χubuntu). Όταν συνηθίσεις το σύστημα, μπορείς να περάσεις μετά από κανένα χρόνο σε καθαρό debian στο οποίο κ βασίζονται τα μπουμπουντοειδή.

 

Καλως ήρθες, με δουλειά κ διάβασμα = γνώση θα κερδίσεις τη θέση σου στην ελευθερία της κοινότητας απέναντι στο μπουρδέλο που λέγεται Μ$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιο φιλικές διανομές είναι τα μπουμπουντοειδή. Διάλεξε κ ξεκίνα (U ή Κ ή Χ). Έχουν τον ίδιο βασικό kernel κ το μόνο που διαφέρει μεταξύ τους είναι το Desktop Environment (Gnome στα ubuntu, KDE στα kubuntu, Χ στα Χubuntu). Όταν συνηθίσεις το σύστημα, μπορείς να περάσεις μετά από κανένα χρόνο σε καθαρό debian στο οποίο κ βασίζονται τα μπουμπουντοειδή.

 

Καλως ήρθες, με δουλειά κ διάβασμα = γνώση θα κερδίσεις τη θέση σου στην ελευθερία της κοινότητας απέναντι στο μπουρδέλο που λέγεται Μ$

 

Άψογος φίλε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...