Προς το περιεχόμενο

Emo groups????


Kleanthis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ, υπάρχουν παιδιά που απλά δεν απαντούν γιατί θεωρούν χάλια το θέμα.Ν ακούμε τα άσχετα νομίζω ότι δεν προσφέρει τίποτα.Άμα θέλετε μην απαντάτε.Γιατί να γεμίζουν οι σελίδες με κουταμαρίτσες; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
30 seconds to mars

my chemical romance

panic!at the disco

fall out boy

good charlotte

the all american rejects

simple plan

boys like girls

my american heart

Εμενα τουλαχιστον αυτα ειναι τα αγαπημενα μου.Δεν ειναι emo,καθε αλλο,αλλα μ' αρεσει η συγκεκριμενη μουσικη.Ειδικα 30 seconds to mars,προσκυνω!

 

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, υπάρχουν παιδιά που απλά δεν απαντούν γιατί θεωρούν χάλια το θέμα.Ν ακούμε τα άσχετα νομίζω ότι δεν προσφέρει τίποτα.Άμα θέλετε μην απαντάτε.Γιατί να γεμίζουν οι σελίδες με κουταμαρίτσες; :)

 

 

I CUM BLOOD.... ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ....προβατα....γιδια...τι emo και imoun ρεεεεεε....που παει αυτη η χωρα ρεεεεεε....τι εγινε ρε παιδια....εγω ηξερα καποτε οτι οι emos δεν διασκεδαζουν κι οτι χαρακωνονται στην Ομονοια για να δειξουν τη λυπη τους...Τωρα ακουν και μουσικη....:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το καλοσκεφτεις και οι emo πρεζακια ειανι...αυθυπολβαλλονται...και μαστουρωνουν με τη θλιψη....πωπω...η τρελλα ειναι οτι ακουνε και punk και new metal σχηματα και νομιζουν οτι σημερα τα ανακαλυψανε....Και νιωθουν και πολυ μουρες.... Ξερεις τι θα θελα...να παω στο the malll εκει που ειναι ολα μαζεμενα και καθονται κατω σαν τα προβατα...να τα βαλω ολα σε ενα σακι και να τα αδειασω σε καμμια χωματερη ..και απο πισω ναπαιζει slayer....ή και behemoth....καλη φαση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ μαζί σου όσον αφορά το τι ακούνε και το όλο "image" τους αλλά εντάξει τι να τους κάνεις ? Σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχουν emo,θα έχει πάψει να υφίσταται η μόδα αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχετε πιο ολοκληρωμένη άποψη και για να μην συγχέετε τα πράγματα ακούστε λίγο περισσότερη δεκαετία 80. Και πιο ειδικά θα σας πρότεινα να ακούσετε και λιγάκι Italo Disco (όχι απαραίτητα τα εμπορικά). Μετά θα καταλάβετε από που ξεκίνησαν όλα . Και τα gothic και όλα τα underground κινήματα.

Για αρχή βρείτε και ακούστε :

Savage - Don't cry tonight

Rose - Magic Carillon

Moscow - Come Back

Prime Time - I can't get enough...

Και μετά τα ξαναλέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχετε πιο ολοκληρωμένη άποψη και για να μην συγχέετε τα πράγματα ακούστε λίγο περισσότερη δεκαετία 80. Και πιο ειδικά θα σας πρότεινα να ακούσετε και λιγάκι Italo Disco (όχι απαραίτητα τα εμπορικά). Μετά θα καταλάβετε από που ξεκίνησαν όλα . Και τα gothic και όλα τα underground κινήματα.

Για αρχή βρείτε και ακούστε :

Savage - Don't cry tonight

Rose - Magic Carillon

Moscow - Come Back

Prime Time - I can't get enough...

Και μετά τα ξαναλέμε...

 

Επειδη δεν εχω χρονο να κοιταξω τοσο πισω...κι ουτε να ακουσω italo disco..δεν την αντεχω αλλωστε...θες να μας εξηγησεις τι εννοεις? Αυτα που γραφεις πιο πανω..ειανι σχηματα και αντιπροσωπευτικα τραγουδια?

 

Εξηγειστε ρε παιδια και κατι αλλο...πως ειναι δυνατον ενας να δηλωνει emo....να στεναχωριεται και καλα για την πορεια του κοσμου....να ακουει hemo kai nemo songs....και να σκαει μυτη και στη βισση και στον ρουβα τα βραδια....παντα το χα απορια.... Εγω ξερω οτι καποιος που του αρεσει ο σκληρος ηχος...δεν μπορει να αναλαωθει ειδικα σε αυτν την ηλικια σε σκυλαδικα....στα 50 θα το καταλαβψ αν αλλαξει μονοπατια...αλλα στα 15???? :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αφού δεν έχεις χρόνο και δεν την αντέχεις κιόλας άστο...

Απευθύνομαι σε άτομα που θέλουν να ακούσουν κάτι άλλο... Πέρα από τα γνωστά.

Όσο για αυτά που προτείνω είναι ενδεικτικά τραγούδια ανάμεσα από χιλιάδες στο ίδιο ύφος που ανήκουν στην Ιταλο σκηνή.:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αφού δεν έχεις χρόνο και δεν την αντέχεις κιόλας άστο...

Απευθύνομαι σε άτομα που θέλουν να ακούσουν κάτι άλλο... Πέρα από τα γνωστά.

Όσο για αυτά που προτείνω είναι ενδεικτικά τραγούδια ανάμεσα από χιλιάδες στο ίδιο ύφος που ανήκουν στην Ιταλο σκηνή.:-D:-D:-D

 

Ποια ειναι τα γνωστα για σενα....::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία δεν έχει ποια είναι τα γνωστά για μένα. Αν έχεις ακούσει (που λες πως άκουσες ) σίγουρα τα ξέρεις.

Από εκεί και πέρα δεν έχω όρεξη να κάνω κουβέντα χωρίς ουσία.

Αυτά που πρότεινα , επαναλαμβάνω πως είναι για άτομα που ψάχνονται να δουν και πίσω από τις "κουρτίνες".:-D:-D:-D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία δεν έχει ποια είναι τα γνωστά για μένα. Αν έχεις ακούσει (που λες πως άκουσες ) σίγουρα τα ξέρεις.

Από εκεί και πέρα δεν έχω όρεξη να κάνω κουβέντα χωρίς ουσία.

Αυτά που πρότεινα , επαναλαμβάνω πως είναι για άτομα που ψάχνονται να δουν και πίσω από τις "κουρτίνες".:-D:-D:-D.

 

Γραφε μια φορα....δεν ειμαι γκαβος :-D . Σε ρωτησα ποια ειναι τα γνωστα επειδη εσυ το ειπες..και χει σημασια.... ανα για παραδειγμα γνωριζεις μονο ο,τι σχετιζεται γυρω απο τα ''emo'' groups τοτε δεν εχει νοημα να συζηταμε.... Τα γνωστα ας πουμε για μενα ειναι τα παντα απο metal. classical. punk. rock....τωρα δεν καταλαβαινω τι θελει να πει ο ποιητης

 

Επισης δεν θυμαμαι να ειπα πως ακουσα....κανε λιγο ενα paste το σημειο που το ειπα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...