Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα 3D Studio Max


Johnny Em

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά!!:-)

 

Θα ήθελα την βοήθεια των γνώσεων σας. Έχω ξεκινήσει κάποια μαθήματα μόνος μου στο σπίτι μου πάνω στο 3Ds αλλά θα ήθελα να πάρω και κάποια μαθήματα από κανένα πιο ειδικό και αν γίνεται και καμία πιστοποίηση. Το θέμα είναι ότι εδώ στην Πάτρα όσο και να έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι (μπορεί βέβαια και να μην έχω ψάξει και καλά). Μπορεί λιπών κάποιος να με βοηθήσει?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ. Το ξέρω ότι το θέμα είναι ολίγον off-topic αλλά δεν βρήκα κανένα πιο παρεμφερές.

Ακόμα το 3Ds το χρειάζομαι πιο πολύ για αρχιτεκτονικές δουλειές.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 3D ασχολούνται κυρίως κάποια ΙΕΚ εδώ στην Ελλάδα. Πρότασή μου, ξεκίνα μέ ένα καλό βιβλίο, και αν δείς ότι σε παίρνει και σου αρέσει, και έχεις προοπτικές, υπάρχουν μέχρι και ταχύρυθμα σεμινάρια στο εξωτερικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3ds επιδι το έχω δουλέψει και έχω δει τι "παπάδες" κάνει θέλω να το φτάσω στα όρια του πα΄νω στο αντικείμενό μου βέβαια!! Οσο τωρα για το εξωτερικό δν το νωμίζω να είμαι σε θέση να τα κάνω τωρα...

Θα είναι σίγουρα πολύ ακριβότερο απ' ότι στην ελλαδίτσα μας!!!

 

Φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήσουνα Θεσσαλονίκη θα σε παρέπεμπα στην σχολη στην οποια διδάσκω και εγώ το εν λόγο πρόγραμμα.

 

Από όσο ξέρω οι πιστοποιήσεις που παίρνεις σε αυτού του είδους τα προγράμματα είναι ένα χαρτί από την σχολή σου η οποία απλώς επιβεβαιώνει ότι έχεις παρακολουθήσει το πρόγραμμα και την διδακτική του ύλη για κάποιες ώρες καθώς και τις επιδόσεις σου πάνω σε αυτό. Κάτι σαν reference χαρτί δηλαδή το οποίο ίσως να σου φανεί χρήσιμο για το βιογραφικό σου αργότερα.

 

Δεν είναι αναγνωρισμένο όπως το office πχ η το autocad μέσα από διαγωνισμούς ECDL όσο αφορά την πιστοποίηση του.( ακόμα )

 

Τα βιβλία σίγουρα θα σε βοηθήσουνε όπως και πολλά tutorials που θα βρεις στο net αλλά σίγουρα θα δεις άλλου είδους αντιμετώπιση πάνω στο πρόγραμμα άμα το διδαχθείς από κάποιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαρηστώ HexStatic αλλά όπως είπες και εσύ αν ήμουν στην

Σαλονικα ευχρήστως να ερχόμου. ¨Οσο γι εσένα thimios81 το έχω στα υπόψιν μου αυτόν τον όμηλο αλλά ψάχνω να βρώ κα΄τι το πιο οικονομικο!!!

 

Ευχαρηστώ πάτνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οι primus ειναι κλέφτες.Ακου εκεί 700 ? για 40 ώρες. Εμεις κάνουμε 50 ωρες για 450 ?.Ασε που στις 40 ώρες που υπόσχονται δεν υπάρχει περίπτωση να καλύπτουν όλη την ύλη που υπόσχονται.Εκτος και αν απλώς πασαλείφουν παρά να διδάσκουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα!!!

 

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο insomnia.

 

Εγώ ψάχνω να βρω ένα καλώ βιβλίο (στα ελληνικά μιας και τα αγγλικά μου δεν είναι και ότι καλύτερο). Δεν θα με χάλαγε όμως, να κάνω και μαθήματα μιας και θέλω να ασχοληθώ, σοβαρά με το άθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες στο Insomnia -sisifos-!!

Για βιβλία για το 3Ds στα ελληνικά πιστεύω ότι μόνο σε βιβλιοπωλεία θα καταφέρεις να βρεις! Μιας και εγώ μέχρι στιγμής μόνο αγγλικά βιβλία έχω βρει!! Τώρα για τα μαθήματα θέλει ψάξιμο!!

Σε τι επίπεδο θες να ασχοληθείς με το 3Ds?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Φιλε καλησπέρα,

 

Μπορείς να βρείς το DVD εκμάθησης του 3ds Max με τίτλο "Ξεκινώντας με το 3DS Max 9" από την Paradox Interactive. Πήγαινε εδώ

http://paradoxinteractive.gr και ψάξε στα προϊόντα. Θα το βρείς

 

 

 

Καλημέρα παιδιά!!:-)

 

Θα ήθελα την βοήθεια των γνώσεων σας. Έχω ξεκινήσει κάποια μαθήματα μόνος μου στο σπίτι μου πάνω στο 3Ds αλλά θα ήθελα να πάρω και κάποια μαθήματα από κανένα πιο ειδικό και αν γίνεται και καμία πιστοποίηση. Το θέμα είναι ότι εδώ στην Πάτρα όσο και να έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι (μπορεί βέβαια και να μην έχω ψάξει και καλά). Μπορεί λιπών κάποιος να με βοηθήσει?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ. Το ξέρω ότι το θέμα είναι ολίγον off-topic αλλά δεν βρήκα κανένα πιο παρεμφερές.

Ακόμα το 3Ds το χρειάζομαι πιο πολύ για αρχιτεκτονικές δουλειές.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε καλησπέρα,

 

Μπορείς να βρείς το DVD εκμάθησης του 3ds Max με τίτλο "Ξεκινώντας με το 3DS Max 9" από την Paradox Interactive. Πήγαινε εδώ

http://paradoxinteractive.gr και ψάξε στα προϊόντα. Θα το βρείς

 

Λίγο μούφα μου κάνει το DVD. Aν κρίνει κανείς απο την ύλη του και έτσι όπως την παρουσιάζουν δηλαδή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Βάλε ότι και τα υπόλιπα βιβλία περιεχουν μέσα tutorials και σε CD ή DVD, αλλα είναι περισότερο στα αγγλικα... Οπότε δν είναι κακο να μάθουμε και καμλια ξένη γλωσσα... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτω σι άλως όποιος νομίζει οτι θα αποφύγει τα αγγλικά είναι γελασμένος. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα (όπως και όλα ) έχει τόσες πολλές ορολογίες στα αγγλικά που αν κάτσει κανείς και προσπαθήσει να τις μεταφράσει στα ελληνικά το αποτέλεσμα θα είναι μια πλήρης αποτυχία.

 

Άσε που δεν είναι και ότι καλύτερο εσύ να λες "σημείο" στο tutorial και ο άλλος να πρέπει να καταλάβει το "vertex".. Οπότε καλύτερα να του πεις vertex από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Εγώ παλι ψάχνω κατι αλο. Έχω ένα 3D ανθρωπάκι και θέλω να μάθω να φτιάχνω ρούχα, μαλλιά κ.α. πάνω σ'αυτό. Έχει κανείς ιδεά τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και tutorial video στο youtube με ότι θέμα πάνω σε max κλπ θέλετε. Τα πάνε βήμα βήμα οπότε είναι καλή μέθοδος για μια βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...