Προς το περιεχόμενο

Αγορα Bluetooth ακουστικου


alexmor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να αγορασω ακουστικο bluetooth κ θα ηθελα τις γνωμες-εμπειριες σας .

Επειδη θα ειναι το πρωτο μου θα ηθελα μια βοηθεια κ οποιες προτασεις δεκτες .Πιο πολυ για χρηση στο αυτοκινητο χωρις καλωδιο .

Το κινητο ειναι το Sasmung d900 οποτε θα προτιμουσα καποιο ιδιας μαρκας για να μην εχω προβληματα συμβατοτητας .

Το ποσο ειναι γυρω στα 50Ε max .

Εχει παρει κανεις απο Ebay ?Αν ναι τι να προσεξω ?γιατι κατι ακουσα για μουφες Samsung.

Π.χ το Wep200 της Samsung στο πλαισιο κανει 42 ενω στο ebay 25 τελικη .

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι η μαρκα του κινητου σου ειναι samsung δεν παιζει ρολο για να συναντησεις προβλημα με συμβτατοτητες. Θα ειναι οκ οποιο και να παρεις (αρκει και να ψαξεις λιγο και στο νετ για να υπαρχει καποιο προβλημα)

 

Μια χαρα επιλογη εκανες στο να το παρεις απο Ebay γιατι εκει θα το βρεις αρκετα ποιο φθηνα φθηνα.

 

Εγω φιλε μου θα σε προτεινα κατι σε Plantronics. Οτι καλυτερο κυκλοφορει εξω απο bluetooth headsets (για μενα τουλαχιστον). Συγκεκριμενα το μοντελο Voyager 815 απο τιμη μπορεις να το βρεις γυρο στα 50-60 ευρω. (Το συγκεκριμενο δεν εχει κυκλοφορισει Ευρωπη, μονο Αμερικη.)

 

Παντως και το wep 200 που αναφερεις μια χαρα ειναι απο αυτα που διαβαζω στο νετ και αυτο τωρα αποψη μου αυτο που αναφερω πανω ειναι πανεμορφο απλα εκτως απο της δυνατοτητες που εχει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό σε ότι αφορά Samsung είναι το Samsung WEP 410 κοστίζει 55 - 60?. Πιστεύω ότι θα το βρεις πολύ εύκολα στο εμπόριο, λογικά μπορείς να το βρεις και στο internet (μπορεί και φτηνότερα!). Είναι δοκιμασμένο, είναι εργονομικό και δεν πρόκειται να σου χαλάσει και εύκολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρίξε και μια ματία στην vodafone για το plantronics 650. πριν κανα 2 εβδομάδες το είχε στα 49ε. πολύ καλό ακουστικό με πολύ καλή ποιότητα και άριστη εφαρμογή στο αυτί. ήχου. στο ebay τα plantronics δεν είναι πιο φτηνά απο εδώ.

προβλήματα συμβατότητας δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις με το 99% των ακουστικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό σε ότι αφορά Samsung είναι το Samsung WEP 410 κοστίζει 55 - 60?. Πιστεύω ότι θα το βρεις πολύ εύκολα στο εμπόριο, λογικά μπορείς να το βρεις και στο internet (μπορεί και φτηνότερα!). Είναι δοκιμασμένο, είναι εργονομικό και δεν πρόκειται να σου χαλάσει και εύκολα!
agorasa to wep 410 to kalokairi kai tis teleutaies meres xefortizotan sto 5wro, me elaxisti h katholou xrisi tou akoustikou. To piga sto multirama, mou to antikatestisan me to idio montelo (egw epelexa na xanaparw to idio).

Apo tin prwwti kiolas fortisi, eixa ta idia provlimata, i mpataria tou kratouse elaxista...

Ayrio tha to paw pali gia allagi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το D900 δεν το είχα ποτέ.

Είχα όμως E900, U600 και G600. Αυτό που έχω να σου πω ΣΙΓΟΥΡΑ είναι ότι τα Samsung είναι λίγο δύσκολα στο Bluetooth. Και τα 3 παραπάνω κινητά που είχα συνεργάζονταν με ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ Bluetooth headset. Το G600 για παράδειγμα δεν συνεργαζόταν με τίποτα με τα κορυφαία PLATRONICS 640 και 650. Ούτε με Motorola H-500. Ούτε με I-tech clip 2. To ίδιο συνέβαινε και με το E900. Το D900 είναι ακόμη πιό παλιό απο τα κινητά που αναφέρω. Οπότε μπορεί το πρόβλημα να είναι ακόμη μεγαλύτερο.

Αυτό που έχω να σου πώ είναι να ψάξεις και να ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ πριν αγοράσεις. Μπες σε κάποιο Samsung D900 forum και ρώτα. Πάρε οτι έχει ΔΟΚΙΜΑTΣΕΙ.

Το WEP 500 (το οποίο έχει ένα κάρο λεφτά) όταν το δoκίμασα με το U600 (Samsung το ένα Samsung και το άλλο!) φαινόταν οτι δούλευε καλά. Εγώ άκουγα τον συνομιλητή ΑΡΙΣΤΑ. Αυτός όμως με άκουγε ΧΑΛΙΑ και με ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

Μήν κάνεις λοιπόν πειράματα γιατί θα απογοητευτείς.... Τί να το κάνεις το καλύτερο Bluetooth headset αν δεν συνεργάζεται με το κινητό σου;

 

Συμπέρασμα : Στην περίπτωση σου δεν πρέπει να ψάξεις το καλύτερο Bluetooth αλλα αυτό που συνεργάζεται καλύτερα με το D900.

 

Υ.Γ Επαναλαμβάνω οτι δεν είχα ποτέ D900. Είχα όμως τρία Samsung καλύτερα απο το D900, στα οποία δεν μπόρεσα με τίποτα να έχω καλή ποιότητα συνομιλίας μέσω Bluetooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...