Προς το περιεχόμενο

Sony Bravia


Ic3m@N

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να πάρω μια τηλεόραση. Στο πολύ λίγο που έχω ψάξει είδα αυτή http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69980053&product=1076124 για την οποία διάβασα αρκετά καλά reviews.

 

Ρωτάω λοιπόν κι εδώ... πριν πάω να τη δω κι εγώ από κοντά... είναι όντως καλή; Αξίζει η αγορά της;

 

Κυρίως την τηλεόραση την θέλω

 

1. Για να βλέπω τηλεόραση (προφανώς)

2. Για να συνδέσω το mac/pc μου και να βλέπω τις ταινίες που έχω εκεί (μερικές είναι και 720p οπότε ελπίζω να ανταποκριθεί καλά κι εκεί)

3. Για να παίζω (σπάνια) κανά παιχνιδάκι μέσω pc οπότε θέλω να έχει κι εκεί καλή απόδοση.

 

Αν έχετε άλλες προτάσεις ευχαρίστως να τις ακούσω. Απαραίτητες προυποθέσεις είναι φυσικά το μίνιμουμ των 26" και το μάξιμουμ των 600 άντε 650 με το ζόρι ευρώ.

 

Α επίσης να ρωτήσω... την παραπάνω τηλεόραση αν την πάρω από το online κατάστημα του πλαισίου έρχεται 20 ευρώ φθηνότερη. Θέλω να ρωτήσω όμως... αυτά τα 20 ευρώ θα τα πληρώσω στα μεταφορικά ή είναι δωρεάν;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μετά από ακόμα λίγο ψάξιμο σκέφτομαι να κάνω μια μικρή υπέρβαση με την LG 32LB75 32" : http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69980053&product=1052411

 

Τι λέτε αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την LG 32LB75 μπορείς να βρεις κάποιες γννώμες εδώ και εδώ.

Μια λεπτομέρεια είναι πως δεν έχει έξοδο για ακουστικά (mini jack 3,5mm).

Μπορείς να κατεβάσεις και το manual από το site της εταιρείας.

 

Αν τελικά καταλήξεις σε αυτήν ρίξε και εδώ μια ενημέρωση, γιατί και εγώ κοιτάζω λιγάκι για μια καλή και φθηνή LCD TV.

 

Και μην ξεχνάς πως το βασικό που πρέπει να εμπιστευτείς είναι τα μάτια σου, δηλαδή βρες τις υποψήφιες τηλεοράσεις σε κάποιο μαγαζί και δες τις ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την LG 32LB75 μπορείς να βρεις κάποιες γννώμες εδώ και εδώ.

Μια λεπτομέρεια είναι πως δεν έχει έξοδο για ακουστικά (mini jack 3,5mm).

Μπορείς να κατεβάσεις και το manual από το site της εταιρείας.

 

Αν τελικά καταλήξεις σε αυτήν ρίξε και εδώ μια ενημέρωση, γιατί και εγώ κοιτάζω λιγάκι για μια καλή και φθηνή LCD TV.

 

Και μην ξεχνάς πως το βασικό που πρέπει να εμπιστευτείς είναι τα μάτια σου, δηλαδή βρες τις υποψήφιες τηλεοράσεις σε κάποιο μαγαζί και δες τις ο ίδιος.

 

Μάλιστα...ευχαριστώ για τα links... προφανώς ότι για να αποφασίσω θα πάω και θα τις δω και από κοντά τις τηλεοράσεις...τώρα απλά κοιτάω χαρακτηριστικά και τιμές...

 

Πάντως απ'ότι διαβάζω καλή επιλογή φαίνεται η LG για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου ήρθε η LG τελικά... αν εξαιρέσεις ότι το pes στο PS2 που έβαλα να παίξω φαίνεται χάλια...όπως επίσης και η nova (αλλά αυτό το περίμενα καθώς η nova δεν είχε και την καλύτερη εικόνα ούτε στην παλιά tv που είχα) κατά τ'άλλα αυτή τη στιγμή την έχω συνδέσει με το pc και είναι τουλάχιστον εντυπωσιακή... έβαλα να δω και λίγο βίντεο το οποίο φαινόταν καταπληκτική τόσο σε 720p όσο κια σε μικρότερη ανάλυση... πιο μεγάλη δεν έβαλα ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λεπτομέρεια είναι πως δεν έχει έξοδο για ακουστικά (mini jack 3,5mm).

 

Αυτό είναι όντως εκνευριστικό με τις LG, δεν ξέρω αν το έχουν όλες, αλλά κι η δικιά μου το έχει. Μια λύση είναι να συνδέσεις τα Audio Out Rca (κόκκινο κι άσπρο καλώδιο ήχου)της TV με κάποιο στερεοφωνικό και να βάλεις ακουστικά στο στερεοφωνικό. Απλά για να πάει ο ήχος από την tv στο στερεοφωνικό, πρέπει από το μενού την τηλεόρασης να βάλεις επιλογή ΟΧΙ στο ήχος από ηχεία. :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να βγάλω με ανοιχτή αλλά με το κινητό τι να βγάλεις... δεν φαινόταν καθόλου καλά.. οπότε πάρε προς το παρόν με κλειστή και όταν με το καλό βρω την φωτογραφική μηχανή...βάζω και με αναμένη...

 

spa0028zd4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα... αν και δεν φαινεται πολυ καλα οπως λες Thx man. ειναι οντως πολυ καλη και ειμαι και φαν της LG οποτε θα εχουμε θεμα τους επομενους μηνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά είναι η γνώμη σας για την Sony KDL-32U3000? Είναι καλή επιλογή για τα χρήματα της(700ευρώ) και θα ανταποκρίνεται ικανοποιητικά όσων αφορά την σύνδεση της με pc για pcgames κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα μια συγκριση με

1)LG 32LB75 32"-->699E

2)Sony KDL-32U3000 32"-->699Ε

3)Philips 32PFL5522D LCD TV 32'' -->699E

 

 

εδω και κατεληξα πως η καλυτερη ειναι η LG σε χαρακτηριστικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κι εγώ πρόσεξα πως η LG είναι καλύτερη απ΄τις άλλες δύο ,βρήκα επίσης την LG 32LB76 όπου έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικα,την ίδια τιμή και στο μόνο που διαφέρουν είναι το design http://www.electroniki.gr/product.asp?id=18780

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...