Προς το περιεχόμενο

PowerDVD και Vista


kos_kal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Έκανα εγκατάσταση το PowerDVD6 σε Vista. Το αποτέλεσμα πέρα απ' την μή σωστή λειτουργία του προγράμματος βέβαια, είναι να μην μπορώ να το απεγκαταστήσω γιατί μου βγάζει ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα σκοπεύεται να χρησιμοποιηθεί σε 98,2000, και XP. Κατέβασα και κανά δυο προγραμματάκια τύπου Uninstaller αλλά ούτε αυτά με βοήθησαν. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο, ίσως με άλλο πρόγραμμα για να μου προτείνει κάποια λύση;

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγκατεστησε το 7 που παιζει μια χαρα, συνηθως τα vista δε σε αφηνουν καν να το εγκαταστησεις. Στην τελικη διεγραψε το φακελο απο τα program files και τρεξε κανενα καθαριστικο να σκουπισει τις βρωμιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..να εγκαταστήσω το 7, αλλά και πάλι δεν γίνεται εγκατάσταση επιλέγοντας να το εγκαταστήσει πάνω από το 6. Οπότε μένω χωρίς PowerDVD. Εκτός αν δοκιμάσω να το εγκαταστήσω, χωρίς να δηλώσω να το περάσει από πάνω..Θα δοκιμάσω, αλλά και πάλι θα μου μείνει αμανάτι το 6. Τον φάκελο τον διέγραψα. Αλλά στην απεγκατάσταση προγραμμάτων πάλι μου το εμφανίζει. Έλεος.. Τί κόλλημα είναι αυτό που τραβάνε.. Τα κατάλοιπα με ποιο πρόγραμμα προτείνεις να το βάλω να ψάξει για να τα σβήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ccleaner δοκιμασε ή tune up utilities

By the way,πολύ καλό προγραμματάκι. Αλλά δυστυχώς αυτό που κάνει, όπως και τα άλλα που είχα δοκιμάσει, ουσιαστικά ανοίγει το uninstall απ' το PowerDVD. So, μία απ' τα ίδια. Το πρόβλημα συνεχίζει...

Όσο για το KMPlayer, το κατεβάζω. Πολύ καλό φαίνεται. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια για ποιόν λόγο θα πρέπει να βάλει κανείς PowerDVD στα Vista, όταν έχει τόσο τον Windows Media Player 11, ή το Media Center των Windows Vista (αυτό χρησιμοποιώ εγώ)!

Ο μόνος λόγος που κρατάω (ακόμα) το PowerDVD στον υπολογιστή μου, είναι επειδή μόνο αυτός υποστηρίζει Blue-Ray Discs (σε σχέση με τα άλλα 2 προγράμματα)!

Όταν γίνουν updates σε επόμενες εκδόσεις τους, θα φάει σουτ!

Για μένα είναι κυριολεκτικά χαμένος χώρος στον σκληρό το PowerDVD!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν μου έπαιζε μία ταινία με κανένα πρόγραμμα και είπα να δοκιμάσω μήπως και.... με το PowerDVD. Σ' αυτά δεν το κατέχω και πολύ, οπότε δεν είναι δύσκολο αν δεν ξέρεις πολλά... :)))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια για ποιόν λόγο θα πρέπει να βάλει κανείς PowerDVD στα Vista, όταν έχει τόσο τον Windows Media Player 11, ή το Media Center των Windows Vista (αυτό χρησιμοποιώ εγώ)!

Ο μόνος λόγος που κρατάω (ακόμα) το PowerDVD στον υπολογιστή μου, είναι επειδή μόνο αυτός υποστηρίζει Blue-Ray Discs (σε σχέση με τα άλλα 2 προγράμματα)!

Όταν γίνουν updates σε επόμενες εκδόσεις τους, θα φάει σουτ!

Για μένα είναι κυριολεκτικά χαμένος χώρος στον σκληρό το PowerDVD!

 

 

Ενα + απο εμενα σε αυτα που ειπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια για ποιόν λόγο θα πρέπει να βάλει κανείς PowerDVD στα Vista, όταν έχει τόσο τον Windows Media Player 11, ή το Media Center των Windows Vista (αυτό χρησιμοποιώ εγώ)!

Ο μόνος λόγος που κρατάω (ακόμα) το PowerDVD στον υπολογιστή μου, είναι επειδή μόνο αυτός υποστηρίζει Blue-Ray Discs (σε σχέση με τα άλλα 2 προγράμματα)!

Όταν γίνουν updates σε επόμενες εκδόσεις τους, θα φάει σουτ!

Για μένα είναι κυριολεκτικά χαμένος χώρος στον σκληρό το PowerDVD!

 

 

απο συνηθεια, απο αγνοια ή νοσταλγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...