Προς το περιεχόμενο

προβλημα με ανοιγμα φακελων


linkspidy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:mad:εχω αυτο το προβλημα.... κατι εχει χαλασει απο τισ ειλογες φακελων ωσ πρως το ανοιγμα φακεγων αρχιων.(νομιζω οτι κατι ειναι με τη συσχετιση).αποτελεσμα ειναι οι φακελοι να μην μου ανοιγουν με διπλο κλικ,ουτε με δεξι και ανοιγμα και πρεπει να ανοιγω τους φακελους μου απο την εξερευνηση των windows.

 

Εφτιαξα μια εντολη [open(''%1'')] αλλα τωρα μου ανοιγει το φακελο σε νεο παραθυρο και μου βγαζει ενα μυνημα:

Τα windows δεν ειναι δυνατο να βρουν το .... Βεβαιωθειτε οτι πληκτρολογησατε το ονομα σωστα και προσπαθηστε αργοτερα.Για την αναζητηση αρχειου καντε κλικ στο κουμπι ''έναρξη'' και κατοπιν καντε κλικ στο κουμπι ''αναζήτηση''.

 

anybody help?

:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το avast.το θεμα ειναι οτι χαλασε απλα επιδη μπικα στις ρυθμισεις και αλαξα το εικονιδιο.οταν βγηκα εξω τοτε προεκιψε.

 

Δεν φαινετε να εχω ουτε ιους ουτε spyware.

 

αν εχει καποιος καμια ιδεα..

παντος δεν δειχνει να ειναι ιος. θα ξανα ψαξω,αλλα δε νομιζω να ειναι κατι τετοιο.

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποιο μαγικό πλήκτρο στο πληκτρολόγειο σου που λέγεται CTRL ή SHIFT είναι πατημένο και κολημένο....

Για τσεκαρέ το....κάτι μου θυμίζει έντονα αυτό...:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κλασσική "συμπεριφορά" ιών να σου "σακατεύουν" το "άνοιγμα" φακέλλων,και να μην μπορείς να το κάνεις παρά μόνο μέσω της αναζήτησης (συνήθως το βλέπουμε στα εικονίδια των δίσκων(oι οποίοι φυσiκά και είναι directories KAI αυτοί..)....Κάνε ένα search στο insomnia και θα...δεις...

Μάλιστα δεν είναι και η πιό εύκολη διαδικασία,η "ανάνηψη" από κάτι τέτοιο,και το ότι δε σου βρίσκει κάτι το antivirus δε σημαίνει κι ότι δεν ΕΧΕΙΣ και κάτι....Άσε που και να σου βρεί δηλαδή,το θέμα είναι ότι ΟΤΑΝ προκειται για "ιοδουλειά",αφήνει "ιστορίες" στο μητρώο,οπότε και να τον "καθαρίσεις"....τα προβλήματα παραμένουν.

Δεν λέω ότι ΕΧΕΙΣ ιό-ούτε ότι το πρόβλημά σου είναι ΣΤΑΝΤΑΡ αποτέλεσμα δράσης ιού.Απλά αν δεν βρεις άλλες λύσεις,θα σου έλεγα να καταφύγεις στο system restore(αν για καλή σου τύχη το έχεις ενεργοποιημένο....)

DJ-RaZieL,με κολλημένο κάποια απ τα Ctrl/Shift,θα είχε πολύ χοντρότερο πρόβλημα(και "συμπτώματα" που -λογικά-θα μας ανέφερε....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο τέλος γιατί δεν κάνεις επαναφορά συστήματος??

 

Το προσπαθησα αλλα δε μπορω να παω πολυ πισω.(το επαθα λιγο μετα απο φορματ)καιμου εβγαζε και ενα μυνημα οτι δεν ολοκληρωθηκε η επαναφωρα.

οταν γυρισα το συστημα μου σε ποιο προσφατη το προβλημα παρεμεινε.

 

---το διπλο κλικ δουλευει κανονικα σε αρχεια word,exe,jpeg,mp3 κτλ

μωνο στους φακελους εχω το προβληματακι αυτο(και δεν ειναι μωνο το διπλο κλικ,ειναι και με δεξι κλικ και ανοιγμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κλασσική "συμπεριφορά" ιών να σου "σακατεύουν" το "άνοιγμα" φακέλλων,και να μην μπορείς να το κάνεις παρά μόνο μέσω της αναζήτησης (συνήθως το βλέπουμε στα εικονίδια των δίσκων(oι οποίοι φυσiκά και είναι directories KAI αυτοί..)....Κάνε ένα search στο insomnia και θα...δεις...

Μάλιστα δεν είναι και η πιό εύκολη διαδικασία,η "ανάνηψη" από κάτι τέτοιο,και το ότι δε σου βρίσκει κάτι το antivirus δε σημαίνει κι ότι δεν ΕΧΕΙΣ και κάτι....Άσε που και να σου βρεί δηλαδή,το θέμα είναι ότι ΟΤΑΝ προκειται για "ιοδουλειά",αφήνει "ιστορίες" στο μητρώο,οπότε και να τον "καθαρίσεις"....τα προβλήματα παραμένουν.

Δεν λέω ότι ΕΧΕΙΣ ιό-ούτε ότι το πρόβλημά σου είναι ΣΤΑΝΤΑΡ αποτέλεσμα δράσης ιού.Απλά αν δεν βρεις άλλες λύσεις,θα σου έλεγα να καταφύγεις στο system restore(αν για καλή σου τύχη το έχεις ενεργοποιημένο....)

DJ-RaZieL,με κολλημένο κάποια απ τα Ctrl/Shift,θα είχε πολύ χοντρότερο πρόβλημα(και "συμπτώματα" που -λογικά-θα μας ανέφερε....)

 

 

 

 

φιλε μου washcloud καταρχην σε ευχαριστω.Και εγω δεν αποκλειω το ενδεχομενο του ιου,μου φενετε ποιο πολυ σαν να εχω κανει εγω καμια παττατα απο τις ρυθμισεις αλλα εχω και στο μυαλο μου οτι θα μπουρουσε να ειναι ιος.

Συμπτοματα: ...:rolleyes:οχι,μωνο το προβλημα με το ανοιγμα "φακελων"(ολα τα αλλα ιεναι κανονηκα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...