Προς το περιεχόμενο

TFT 20'' L207WT-PF VS TFT 22'' SM2232BW


silvester81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια!

Ειμαι αναμεσα σε 2 οθονες και θα ηθελα τη βοηθεια σας η πρωτη ειναι

η samsung TFT 22'' SM2232BW και η δεθτερη η LG TFT 20'' L207WT-PF.

Ποια απο τις 2 μου προτεινεται και γιατι?

Η αντιθεση που εχει η LG εχει μεγαλη διαφορα απο τη samsung?

ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γίνεται κάποιος να συγκρίνει και να σου πρωτείνει τι να πάρεις όταν μιλάς για διαφορετικά πράγματα. δεν γίνεται να συγκρίνεις μια 20άρα οθόνη με μια 22άρα, ούτε από θέμα κόστους ούτε από θέμα εικόνας. το λογικό είναι να συγκρίνεις τις 22άρες με 22άρες και αντίστοιχα τις 20άρες με 20άρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok το καταλαβαινω αυτο που λες!

απλα με εχει προβληματισει η αντιθεση που βγαζει η lg

και οσον αφορα το κοστος η διαφορα ειναι στα 30 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ' αρχήν αυτό το 10000:1 που λέει μην το πιστεύεις, είναι το dynamic contrast κι όχι το κανονικό και κατά δεύτερον λόγω του ότι και οι 2 έχουν την ίδια ανάλυση η 22άρα θα είναι πιο ξεκούραστη αφού έχει μεγαλύτερα pixelάκια από την 20άρα. εγώ έχω την samsung που λες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. η lg για μένα είναι κάτι σαν την Skoda στα αμάξια δλδ αν κάποιος δεν φτάνει να πάρει VW (πχ το passat) τότε πάει και πέρνει το Octavia το οποίο είναι εξίσου καλό αλλά ένα κλικ κάτω. ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22" θα έλεγα... Οι 2 ίντσες κάνουν τη διαφορά. Με την 20" wide θα έχεις την εντύπωση οτι έχεις οθόνη μικρότερη από 19".

Mυθος....

Μια χαρα ειναι η 20αρα στην αποσταση που φτανουν ισα ισα οι αγκώνες καποιου..

Απο κει και περα....ΠΟΛΥ καλες και οι 22 ιντσες....

Ψηφιζω την samsung :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις βρηκα και την L227WT-PF στα 290 ευρω και την Samsung SyncMaster 2232BW στα 260.το οικονομικο δεν ειναι προβλημα απο αποψη ποιοτητας και χρωματων ποια λετε?και οι 2 εχουν tn panel ε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις οθόνη με m-pva panel. Ποιος λοιπόν ασχολείται με τη όταν μπορεί να πάρει pva? Όσο για τα 10000 contrast απλά lol.

Check here:

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=238682

Εκτος κι αν είσαι hardcore gamer οποτε εκεί παίρνεις tn αφού δε σε νοιάζουνε καθόλου οι γωνιές θέασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...