Προς το περιεχόμενο

Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530-PI vs HP G7050ev


evilnanouk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναμεσα..σε αυτο που πηρα κ το A210-16F της toshiba τι θα διαλεγατε? Και επιπλεον...γιατι σε ολα τα ξενα forum ...επιμενουν στα HP ????

 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω αντικειμενικά, έχω αγοράσει το Α210-16F και όχι κατά τύχη!

Σε ότι αφορά τα ξένα φόρουμ....τι ξέρουν οι ξένοι παραπάνω απ' τους Ελληνάρες??? Ούτε να τρώνε δεν ξέρουν...και θέλουν να μας απαγορεύσουν και το κοκορέτσι, επειδή είναι λέει ανθυγειινό.Ποιοι?Αυτοί που ζουν λιγότερο από εμάς!Ε όχι!:mad:

 

...ΜΕ ΖΩΣΑΝ τα φιδια...κ μπηκ στη σκεψη ν το αλλαξω με το

 

http://www.megamarket.gr/toshibasatellitea2001vn-p-54941_en.html

 

σκεφτηκα....οτι ισως ειναι καλυτερη προταση απο αυτο που πηρα τελικα....HELP!!!!

 

 

Tι λετε ?

 

Εγώ λέω πως αν συνεχίσεις να τρώγεσαι με τα ρούχα σου, βλέπω την τρέλα να σου χτυπάει την πόρτα!:P:-D

Μια χαρά είναι το laptop σου και κοίτα να το χαρείς!Δεν αγόρασες και οικόπεδο...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι σε ολα τα ξενα forum ...επιμενουν στα HP ????

 

Στα αμερικάνικα μάλλον...όχι σε όλα τα ξένα. Εχεις διαβάσει πχ τα γερμανικά?

 

Οι λόγοι είναι αρκετοί. Οταν μιλάμε για άλλη χώρα -> άλλη αγορά, μπορεί το προιόν να παραμένει ίδιο αλλά καλό είναι να έχουμε υπόψη μας και τις μεταβλητές που αλλάζουν όπως το σερβις.

 

Το σερβις πχ. της Dell που στο Ελλαδιστάν είναι κορυφαίο στις ΗΠΑ δεν έχει ανάλογη φήμη (χωρίς να σημαίνει ότι θεωρείτε κακό). Ειδικά για την ΗΡ ή εν γένη παρουσία της στην αγορά των ΗΠΑ που κατοικούν οι περισσότεροι που γράφουν στα "ξένα" forum που έχεις διαβάσει, είναι πολύ ισχυρή και μην ξεχνάς ότι μιλάμε και για μια εταιρεία που είναι Made in USA. Οπότε για προιόντα που έχουν μικρές διαφορές είναι σε μεγάλο βαθμό εύκολα αντιληπτό γιατί οι Αμερικάνοι επιμένουν αμερικανικα.

 

Στην ευρώπη και συγκεκριμένα στη χώρα μας, τα πράγματα είναι διαφορετικά εάν αφήσουμε το προιόν αυτό καθαυτό στην άκρη. Ειδικά στην Ελλάδα για τα Τοshiba υπάρχει μια φήμη ότι δεν σπάνε δε χαλάνε κτλ που κατά τη γνώμη μου δεν είναι ανάλογη με αυτό που εισπράτεις διαβάζοντας ξένα (ΗΠΑ-UK- Γερμανία) forum.

 

Δεν ξέρω αν αυτό εξηγεί γιατί "'εξω" επιμένουν στα ΗΡ αλλά έστω και απλουστευμένα πιστεύω να πήρες μια εικόνα.

 

Πάντως αυτό δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί πλέον.

 

Οπως γράφει και ο Ερμής και συμφωνώ απολύτως, κοίτα να ευχαριστηθείς το φορητό και μη μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία γιατί είναι πραγματικά φαύλος κύκλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...