Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με καρτα δικτυου Realtek


vags76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγορασα απο e-shop μια καρτα δικτυου 10/100 την Realtek RTL 8139 PCI Fast Ethernet Adapter την εγκατεστησα στο pc αλλα δεν μπορω να την συνδεσω με το ασυρματο router phillips του connex αλλα τιποτα καποιος που να μπορει να βοηθησει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι wilrelles καρτα αν προσπαθεις να συνδεθεις ασυρματα, (το γνωριζεις πιστευω)

απλα την συνδεεις στο ethernet port του router σου, με utp (το καλωδιο της συσκευασιας του phillips) και εισαι ετοιμος να σερφαρεις,

για κατι αντιθετο απο αυτο τοτε ισως να υπαρχει προβλημα .. ειτε απο hardware ειτε απο software, (σπανιο στην περιπτωση σου, το 99% των καρτων δικτυου λειτουργουν αμεσα χωρις προβληματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποτελω παντα εξαιρεση του κανονα φιλε γι αυτο με κυνηγανε ολα λοιπον ενω δειχνει συνδεδεμενη την καρτα δεν δεχεται εισερχομενες εγκαθιστω τους drivers κ δεν παιζει τπτ εχει κ ενα utility που μου βρισκει το ip address αλλα δεν λαμβανει τπτ κμια ιδεα??γιατι απο φιλοσοφιες του πως λειτουργει μια ethernet κ μια wireless να σου πω πολλες

merci

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αγορινα μου ειχα ασυρματη καρτα να εχει κρατησει τα settings και να μην μου ανοιγει πορτ για την ethrnet??να ψαχνει να βρει την ασυρματη??και πως το διορ8ωνω αυτο??εχεις καμια ιδεα?

την βοηθεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι susi τουσ απεγκατεστησα να φανταστεισ εβγαλα την καρτα εντελως συνδεω την ethernet και ενω μπορει να στειλει δεν παιρνει εισερχομενα που λενε any idea???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι ψαxνω απο κει μεσα washcloud?μηπως εχει προβλημα ο driver??η μπαινω κατευθειαν στο site της realtek k ψαχνω driver???

 

ρε φιλε μου, μιπως επεσες σε χαλασμενη καρτα δικτυου???? για παντηνα πισω και παρε μια αλλη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι ψαxνω απο κει μεσα washcloud?μηπως εχει προβλημα ο driver??η μπαινω κατευθειαν στο site της realtek k ψαχνω driver???

το safe mode with network support το πρότεινα για να δεις αν ΟΝΤΩΣ δουλεύει η κάρτα,αν απλά "έχεις internet" -πράγμα που θα σημαίνει ότι τουλάχιστον από hardware είσαι οκ-μήπως,όπως δήλωσε κι ο Susi,παίζει να έχει πρόβλημα.Αν είναι οκ στο safe mode,τότε να δούμε τί διάλο μπορεί να παίζει στα windows (το πιο πιθανό κάποιο "conflict" με την "τέως ασύρματη"...)

Btw,για την Realtek RTL 8139 τα windows έχουν embeded driver (έχω την ίδια και ξέρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα safe mode ολα δουλευουν κανονικα τοπροβλημα ειναι οτι δεν δεχεται η ethernet εισερχομενα κοινως δεν λαμδανει τπτ ενω δειχνει οτι λαμβανει να παιζει προβλημα καρτας προβληματικη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα safe mode ολα δουλευουν κανονικα τοπροβλημα ειναι οτι δεν δεχεται η ethernet εισερχομενα κοινως δεν λαμδανει τπτ ενω δειχνει οτι λαμβανει να παιζει προβλημα καρτας προβληματικη??

?

...Ε μα αν δεν μπορείς να συνδεθείς με το διαδίκτυο,ΤΙ ακριβως εννοείς "όλα δουλεύουν κανονικά" ;Εξήγησε αν έχεις intrnet σε safe mode -ή ΟΧΙ...

(κι αν όχι,make sure ότι δεν υπάρχει καμμιά ασύρματη,τίποτα άλλο σχετικό με κάρτες δικτύου,μόντεμ κλπ συνδεδεμένο στο pc,ΑΛΛΑΞΕ pci στην realtec,και ξαναδοκίμασε αν μπορείς να μπεις στο internet σε safe mode)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παω πισω την καρτα να μου δςσει μια αλλη κ σας λεω νεοτερα κοινωσ ι καρτα βγαζει ενδειξη οτι εχει sent παρολαυτα δεν βγαζει νουμερο στο received απεγκατεστησα εντελως ασυρματη εβαλα ethernet κ παλι τα ιδια ενω με την ασυρματη που εγινε κ η πρωτη συνδεση με το router δουλευει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...