Προς το περιεχόμενο

Δεν εχω ιντερνετ απο τις 20-2. Προβλημα με το DSLAM αιγινας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

Εβαλα ADSL με την τελλας πριν απο λιγες εβδομαδες και ολο αυτον τον καιρο δεν αντιμετωπισα καποιο σοβαρο προβλημα. Μεχρι το βραδι στις 20 του μηνως που μου εμφανιστεικε απο το πουθενα το εξης, σοβαρο προβλημα:

Αναβω το router, ψαχνει να βρει την γραμμη ADSL, την βρισκει, αλλα... μονο για 6 δεπτερολεπτα! Αμεσως το φωτακι του ADSL σβηνει και αντε παλι απο την αρχη! Οση ωρα και να το αφησω θα κανει αυτον τον κυκλο...

Negotiation με την τελλας, δεν νομιζω να προλαβαινει να κανει. Το σημα ADSL χανετε πριν προλαβει να περασει σε αυτο το σταδιο.

Δοκιμασα και με αλλο router και μου κανει ακριβως τα ιδια: Κραταει το ADSL για λιγα δεπτερολεπτα και μετα το χανει.

 

Περνω τηλεφωνο εχτες την τελλας, τους εξηγω την κατασταση και μου λενε οτι λογικα πρεπει να φταιει το DSLAM αιγινας για το προβλημα αυτο.

Υπαρχει καποιος απο αιγινα με ADSL συνδεση που να αντιμετοπιζει αυτο το προβλημα απο τις 20 και μετα? Εχω μεινει χωρις ιντερνετ και αναγκαζομαι να μπαινω με dial-up "free internet".... HELP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το DSLAM αιγινας ποιος ειναι υπευθυνος ?.Για ψαξε το,γιατι μπορει να σου λενε και μαμακίες απο τελας.

 

Ο οτε ειναι, το ξερω δεν χροιαζετε να το ψαξω. Μου ηταν οτι θα προοθησουν το προβλημα στον οτε και οτι θα με ενημεροσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερεις εσυ κανεναν εκει που να χει dsl?

αν καταλαβα καλα για να μπαινεις με dial up εισαι shared tellas οποτε δηλωσε κ μονος σου βλαβη στο 121.

δοκιμασες να βγαλεις ολα τα τηλ.απο μπριζα κ να αφησεις μονο το ρουτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερεις εσυ κανεναν εκει που να χει dsl?

οχι. :o

Οποτε οποιος ειναι απο Αιγινα με ADSL και διαβαζει αυτο το τοπικ, ας ποσταρει. Ακομα κι`αν δεν εχει προβλημα η συνδεση του. Ετσι, για να δω αν εχω μονο εγω το προβλημα ή οχι. :fear:

 

αν καταλαβα καλα για να μπαινεις με dial up εισαι shared tellas

Δεν ξερω αν ειμαι shared tellas, αλλα τα πραγματα ειναι απλα: Συνδεσα το 56k modem και μπεικα με ενα "free internet" account. Οχι απαραιτητα της τελλας.

 

οποτε δηλωσε κ μονος σου βλαβη στο 121.

ok.

 

δοκιμασες να βγαλεις ολα τα τηλ.απο μπριζα κ να αφησεις μονο το ρουτερ?

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...