Προς το περιεχόμενο

Καρτα γραφικων, ξεχειλωμενο budget 200ευρω!


u_n_f

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω 200ευρω, ουτε 1 παραπανω:-(!

 

Συστημα e8400, 2gb pc6400, samsung 22''.

 

Σκοπος gaming:-)!

 

Aρκει καποια απο τις 3850,3870,9600gt?

Nα παω σε 8800gt twintech/albatron/axle/galaxy?

H υπαρχει περιπτωση να εχουμε συντομα 9800gt κοντα στα 200?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες από αυτές που σκέφτεσαι καλές αγορές είναι. Απλά αν είναι να πας σε 3870/3850 περίμενε καμια βδομάδα καθώς θα πέσουν αρκετά οι τιμές με την έλευση της 9600GT

 

8800GT 512MB είναι το πιο δυνατό που μπορείς να πάρεις αλλα και η πιο ακριβή

 

Για την 9800 ξέχνα το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8800GT και σαν δεύτερη επιλογή 3870. Καθαρά από άποψη ταχύτητας.

9800GT δεν ξέρω πόσο σύντομα το περιμένουμε αλλά κοντά στα 200 ευρώ δύσκολο το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα την ξεχασω την 9800 ε!:cry:

 

Θα προτιμουσα να παρω μια φτηνη 3850, δεν πιστευω η 9600 να πεσει σε τετοια επιπεδα τιμης, ομως φοβαμαι οτι δεν θα ειναι για πολυ καιρο αρκετη για να ανταπεξελθει στην αναλυση της 22'':-(

 

Η 3870 κοστιζει 180+ την στιγμη που υπαρχει 8800 με 195 εστω κι'αν ειναι axle, οποτε μαλλον θα την αποκλεισω!

 

Τωρα για την πτωση τιμων της ati δεν ξερω κατα ποσω θα την δουμε στην ελλαδα:-(

 

Υπαρχει περιπτωση να δουμε φτηνοτερες 8800 ή μωλις εμφανιστουν οι 9800 θα τις εξαγφανισουν απο την αγορασ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ φίλε θα πήγαινα για 9600GT.

Mε 155euro νομίζω ότι είναι αχτύπητη.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=1083600

 

Ανήκει και στη σειρά 9 όπου σίγουρα θα δώσει πλέον όλη τη βαρύτητα στους drivers η nvidia, οπότε πιστεύω στο μέλλον να βελτιωθούν κι άλλο οι επιδόσεις.

Πάντως ακόμα κι έτσι τα πάει μια χαρά.

http://www.techamok.com/?pid=4097

 

Αν θες και με καλύτερη υλοποίηση, υπάρχει και απο την gainward με σύστημα αερισμού dual slot, ώστε να πετάει το ζεστό αέρα απευθείας έξω.

PER.512662_2.jpg

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.512662

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την φοβάμαι ακομα την 9600 δεν έχει δουεφτεί για να φανούν τυχον ροβληήματα σε οδηγούς και τέτοια πιστεύω οτι 8800 gt καλύτερη επιλογή. Εκτός και αν θες να έχεις καλή απόδοση σε video με λίγο χαμηλότερες επιδόσεις σε παιχνίδια και πας σε 3870

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις συμβουλες σας ολους!

 

Αποφασισα να αναβαλω για 1-2 εβδομαδες την αγορα για να δω τελικα συνπερασματα για την 9600 καθως και σε τι τιμη θα σταθεροποιηθει;)!

Ετσι κι'αλλιως οι 8800 υπαρχουν σιγουρα και δεν προκειται να ανεβει η τιμη τους παρα μονο να πεσει!

 

Ισως ανεβει και το μπατζετ μου σε 2 εβδομαδες, μπορει να παει απο τα 200 στα 202-203ευρω!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε μια 3870 και ασε τουσ αλλους να λενε οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.Εχω 3 PCστο σπιτι και ολα εινε κατι διαφορετικο απο επεξεργ. καρτες γραφ. μνημες.πριν εναν μηνα εβαλε στο ενα pc την3870 και στο αλλο την 8800gt και η διαφορες εινε μικρες αλλα υπερ της 3870 σε normal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε την 3870 η οποία υποστηρίζει πλήρως DirectX 10.1

και GDDR4. Είχα και γω την 8800gt και όπως είπε και ο kat satan σε normal δουλεύει καλύτερα η 3870!

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510653

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε μια 3870 και ασε τουσ αλλους να λενε οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.Εχω 3 PCστο σπιτι και ολα εινε κατι διαφορετικο απο επεξεργ. καρτες γραφ. μνημες.πριν εναν μηνα εβαλε στο ενα pc την3870 και στο αλλο την 8800gt και η διαφορες εινε μικρες αλλα υπερ της 3870 σε normal
Πάρε την 3870 η οποία υποστηρίζει πλήρως DirectX 10.1

και GDDR4. Είχα και γω την 8800gt και όπως είπε και ο kat satan σε normal δουλεύει καλύτερα η 3870![...]

Όντως.

 

Αν θες κάρτα κοντά στα 150?, καλώς κάνεις και περιμένεις λιγάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Πάρε την 3870 η οποία υποστηρίζει πλήρως DirectX 10.1

 

ε αφού υποστηρίζει και DX10.1 ΠΡΕΠΕΙ να την αγοράσουμε...

...δεν

 

 

Είχα και γω την 8800gt και όπως είπε και ο kat satan σε normal δουλεύει καλύτερα η 3870!

 

τι εννοείτε σε "normal"? γιατι reviews βγάζουν σχεδόν παντού την 8800GT γρηγορότερη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οντως η τιμη της 3870 πεσει οπως ανακοινωσε η ati, τοτε το συζηταμε, με την τιμη που εχει σημερα ομως δεν την βλεπω πολυ συμφαιρουσα επιλογη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαστικά θα πέσουν οι τιμές στις 3850/70 γιατί με την 9600 στα 155ε απλά δεν έχουν τύχη.

 

Νομίζω πως η 9600 είναι η πιο συμφέρουσα αγορά αυτήν την στιγμή, και αφού βγήκε από τώρα τόσο φθηνή υλοποίηση, δεν νομίζω πως θα κερδίσεις πολλά περιμένοντας.

 

Προβλήματα σε drivers κλπ. bugs ευτυχώς δεν μας έχει συνηθίσει η Nvidia, οπότε το ρίσκο είναι απειροελάχιστο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...