Προς το περιεχόμενο

Άνοιγμα θύρας σε ρουτερ


tsipis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα χθες το Level one FBR-1161 και έχω το εξής πρόβλημα,όταν ανοιγω το mTorrent 1.6.1 μου βγάζει μύνημα και μου λεει ότι πρέπει να ανοιξω θύρα στο ρούτερ μου για να δουλέψει σωστά.το ερώτημα μου είναι πως θα ανοιξω θύρα στο ρούτερ μου από την στιγμή που το i.p που έχω δεν είναι σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαρηστω πολυ φίλε.μια ακομα ερώτηση εκει που λεεί Enter Static IP Address τι να βάλω?

Σε XP:

- double click στο εικονίδιο της σύνδεσης σου (στο system tray)

- tab "support"

- "ip address"

 

Γράφοντας το "defaul gateway", που βλέπεις στο ίδιο tab, σε έναν browser, ανοίγεις το web-interface του router σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το system tray είναι στη μπάρα, η περιοχή κάτω-δεξιά στην οθόνη σου, εκεί που βρίσκεται το ρολόι των Windows. Αν δε βγάζεις άκρη από 'κει...

 

...πάμε αλλιώς.

- Πάτα το "Start"/"Έναρξη"

- Πάτα το "Settings"/"Ρυθμίσεις"

- Πάτα το "Network Connections"/"Συνδέσεις Δικτύου"

- Στο παράθυρο που θα σου ανοίξει, θα πρέπει να υπάρχει μια (τουλάχιστον) ενεργή σύνδεση LAN. Κάνοντας διπλό click πάνω της ανοίγει ένα παραθυράκι.

- Στην κορυφή του, πάτα την καρτέλα με το όνομα "Support". Εκεί βρίσκονται αυτά που σου ανέφερα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Δοκίμασε να γράψεις και στην address bar ενός browser την ip του gateway για να δεις τις ρυθμίσεις του router. Ουσιαστικά αυτό θα σου πει κι η σελίδα που σου δωσα πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia na στο πουμε και πιο απλα.μενου εναρξη εκτελεση γραφεις cmd μετα ipconfig.οτι νουμερα δεις εκει 8α τα βαλεις μετα εκει που λεει ο φιλος και μετα 8α κανεις port forward στην ip που εβαλες στην πρωτη γραμμη.και προσεχε να μην σε κοψει καποιο firewall.θα πρεπει το προγραμμα και οι 8υρες να περνανε το firewall soy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...