Προς το περιεχόμενο

Canon 350D + 2 φακοί


haHa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερομαι να αγορασω μια μεταχειρισμενη ψηφιακη.

 

Συγκεκριμενα αυτην:

 

Canon 350D

 

με τους εξης φακους:

+ Canon EF-S 18-55mm

+ Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO

 

Μαζι εχει τσαντα μεταφορας,2η μπαταρια,καρτα μνημης και τηλεχειριστηριο.

 

 

Αρχικα θα ηθελα να σας ρωτησω ποσα εκτιμαται οτι κοστιζει μεταχειρισμενη(ολο το πακετο).

Το ρωταω για να δω μη με πιασουν κοροιδο! Μου τα δινει 350 ευρω και μου φαινεται εξαιρετικη τιμη.

 

Επισης πως την κρινεται σαν ψηφιακη.

Αν θυμαμαι καλα ,ειναι ενα παλιοτερο entry μοντελο για dslr της Canon.

 

 

Επισης τι θα επρεπε να προσεξω στην αγορα μεταχειρισμενης dslr.

 

 

Υ.Γ.:Εχω χρησιμοποιησει καμποσες compact και θα ηθελα πια μια dslr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομιζω οτι είναι παρα πολυ καλη τιμη αν

 

1.η μηχανη εχει κατω απο 20000 κλικς...

 

2.δεν εχει καποιο εμφανες εξωτερικο χτυπημα

 

3.Οι φακοι ειναι σε καλη κατασταση , δηλαδη προφανως χωρις γρατζουνιες στο γυαλι¨τους και αν δεν ακουγονται ηχοι και δεν υπαρχουν δισταγμοι και αλλα προβληματα οταν μετακινουνται σε ολη την εστιακη τους αποσταση...αυτο το καταλαβαινεις ευκολα ...

 

4.Δεν υπάρχει καποιο θεμα δυσλειτουργιας στο ηλεκτρονικο κομματι ...δηλαδη αν η περιηγηση στα μενου ειναι κανονικη, η εστιαση και οι ενδειξεις ειναι κανονικες και αν ανοιγοκλεινει με τον διακοπτη χωρις προβλημα...

 

Σαν μηχανη ειναι σχετικα παλια για DSLR (ειναι μετα την 300 αλλα εχουν βγει η 400 και πριν λιγο καιρο η 450 ) αλλα ειναι εξαιρετικη ως ποιοτητα φωτογραφίας και κατασκευης (made in Japan γαρ)....με λιγο μικρο ομως γκριπ για το δεξι χερι (ηταν και το βασικο μειονεκτημα οταν πρωτοβγηκε).Η συμπεριφορα της σε υψηλα ISO ειναι πολυ καλη και σιγουρα ακομη και τωρα ειναι πολυ καλη και με απολυτα κριτηρια ....

 

Κατ εμε για αρχη ειναι εξαιρετικη αγορα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν συμφωνώ σε όλα με τον lpat2001.Η τιμή είναι πολύ καλή αν η μηχανή είναι σε καλή κατάσταση.Στο Pixmania CANON EOS 350D + EF-S 18-55 II + τσαντάκι κάνουν 509 ?.

 

http://www.pixmania.com/gr/gr/88654/art/canon/eos-350d-ef-s-18-55-ii-oo.html

 

Ο EF-S 18-55mm είναι τραγικός.Τον έχω και εγώ που τον είχα πάρει στο κιτ με την ίδια μηχανή και πιστεύω ότι δεν αξίζει ούτε τα 100 ευρώ που κάνει.Το μετάνιωσα που δεν έβαλα παραπάνω λεφτά να πάρω έναν πιο αξιοπρεπή.

 

Ο Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO και αυτός ένα κατοστάρικο κάνει.Δεν ξέρω τι διαφορές μπορεί να έχει από ένα παλιό μοντέλο του ίδιου φακού που είχα με μια νίκον αναλογική,αλλά ο δικός μου είχε ικανοποιητική απόδοση.

 

Για τους φακούς να κοιτάξεις αυτά που σου είπε ο lpat2001.Για τη μηχανή τώρα,να την δοκιμάσεις και αυτή όσο πιο πολύ γίνεται.Τράβα φωτογραφίες με όλες τις λειτουργίες της και εξέτασε τες προσεκτικά.Δοκίμασε όλες τις ταχύτητες του φωτοφράκτη. Αν έχει κάποιο πρόβλημα μόνο πειραματικά μπορείς να το διαπιστώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...