Προς το περιεχόμενο

προβλημα με ασυρματο router philips


vags76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εβαλα κ γω το connex στα 24 με το ασυρματο router της philips και απο τοτε αρχισανε τα προβληματα ενω για κανα δθο βδομαδεσ δουλευε καλα ξαφνικα εκανε επανεκκινησεις ανα 5 λεπτα να μενει 3-5 λεπτα online και φοτυ απο την αρχη.αυτο που παρατηρησα καθε φορα που επνασυνδεοταν ειχε πιο χαμηλη ταχυτητα απο την προηγουμενη συνδεση του

εχει κανεις καμια ιδεα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλακα ειναι οτι οποτε πεφτει ι ταχυτητα το ρουτερ επανεκκινει κ σεταρεται στην καινοθρια δηλωσα βλαβη μοντεμ κ στην συνεχεια κ βλαβη γραμμης τουσ ειπα οτι παραπανω απο 5mbps(5,3 το μεγαλυτερο που επιασε)με πηραν χτες με ρωτησαν για μοντεμ ολα κομπλε αλλα τουσ ανεφερα παλι για την γραμμη οποτε αναμενω

σπλιτερακι στο μοδεμ κ στο τηλεφωνο στο δωματιο μου φιλτρακια στις αλλεσ 3 τηλεφωνικες συσκευες.να χουν μπυκςσει τα φιλτρακια??οταν ειχα φορτηνετ μου εκανε τα ιδια αλλα3α φιλτρακια και δουλευθε κανονικα.να δοκιμασω να τα αλλαξω μπασ και διορθωθει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβγαλα τα φιλτρακια και το ενα τηλεφωνο κ αντικατεστησα με splitter επιασε μεχρι 7,4 mbps αλλα συνεχιζει να κανει επανεκκινησεις το ρουτερ καθε φορα που αλλαζει ταχυτητα δλδ 7.4 στο 3λεπτο ρεσετ επανεκκινει 6.5 επανεκκινει 6,4 επανεκκινει 7,3 επανεκκινει κτλ κτλ να αλλαξω λες ολη την καλωδιωση απο την κεντιρκη γραμμη μεχρι το δωματιο και να ξαναδω τι παιζει η τελικα το ρουτερ θελει καποια ρυθμιση ωστε να μην επανεκκινει με καθε αλλαγη ταχυτητας?υπαρχει δυνατοτητα τετοια??και πως μπορω να το ψαξω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες να τουσ πω ναμε περιορισουν στα 8mbps??λες να μην παιρνει παραπανω??αν και στα 8 κανει το ιδιο??να αλλαξω το ρουτερ με κανα ενσυρματο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κ γω εχω ακουσει οτι τα siemens ειναι σουπερ αλλα δεν μου απαντησες να δοκιμασω να συνδεσω το ροθτερ απο την κεντρικη γραμμη απευθειας και να δω τι πιζει κ μετα 3εχ...ζω τον ΟΤΕ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν 8ες και ξερεις ανοιξε την κεντρικη πριζα αποσυνδεσε τα παντα ωστε να απομονωθει ολο το σπιτι και κρατα μονο αυτην την πριζα αν τωρα ξερεις περισοτερα κανε τεστ στον κατανεμητη της πολυκατοικιας σου επιτοπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαζω ολα τα τηλεφωνα απο την πριζα κ τραβαω καλωδιο μονο στο ρουτερ??η φωναζω τεχνικο και κοιταει και τον κατανεμητη στην πολυκατοικια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

poulinos ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου φιλε αλλα τελικα μαλλον η γραμμη δεν σηκωνει αλλο

ηρθε τεχνικος το ειδε το ρουτερ ολα οκ μου λεει πιανω αποσυνδεω τα παντα κ βαζω μονο ρουτερ στην κεντρικη γραμμη 8mbps ε λεω αυτο 8α φταιει ξαναμετραω κ παραππνω απο 8 δεν πηγε το τριημερο αρα παιρνω τωρα το 134 να μου κανει υποβαθμιση γραμμησ στα 8 για να αντεχει κ παραπανω θορυβο αυτα εν ολιγοις

καλη σαρακοστη φιλαρακο κ ευχαριστω και παλι για την βοηθεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...