Προς το περιεχόμενο

δεν δίνει internet


giorgosxristou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά,έχω ένα lap top sony βάιο μοντέλο VGN-NR11Z και θέλω να το συνδέσω στο ασύρματο δίκτυο όπου έχω,το πρόβλημα που υπάρχει είναι ενώ το router μου τον βλέπει σαν συνδεμένη συσκευή το lap top δεν έχει πρόσβαση στο internet,το λειτουργικό όπου έχω στο laptop είναι windows vista home premium,έβαλα και το καλώδιο του δικτύου να δοκιμάσω αλλα απόλυτος τίποτα ,απενεργοποίησα το firewall και πάλι τίποτα,έβγαλα και το antivirus και πάλι τα ίδια!έχει κανεις καμια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

ποιο κάτω μερικές εικόνες μήπως και βγάλετε καμια άκρη!

a ναι το modem μου είναι fritz box fon wlan περισσότερες info από τις εικόνες.

ευχαριστώ πολύ!

post-38308-129062961288_thumb.jpg

post-38308-129062961293_thumb.jpg

post-38308-129062961295_thumb.jpg

post-38308-129062961568_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον είναι πρόβλημα από το laptop,επειδή σύνδεσα ένα άλλο στο ασύρματο δίκτυο και είχε πρόσβαση στο internet κανονικά,μάλλον είναι πρόβλημα τον windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα τα vista μην πω την λεξη.δοκιμασε με αλλο τυπο κλειδωματος.εχω δει απειρεσ βλακειες.μονο στα vista αυτα.να βλεπουν τον ρουτερ να συνδεονται και να μην εχει ιντερνετ και να γραφει local only.για κλαμματα ειναι η microsoft.στα xp ποτε δεν γινοταν αυτο και στα vista ολο κατι τετοια βλεπω.δοκιμασε επισης και με καρφωτες ip και με αυτοματο οπως και με αλλους drivers για την ασυρματη καρτα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα φίλε,χρησιμοποίησες ελαφριά γλώσσα για τα vista!εγώ έχω τα χίλια μύρια εδώ!τελοσπάντων,έχω δοκιμάσει άλλο τύπο κλειδώματος και πάλι τίποτα,ξαναέβαλα τους drivers τίποτα ,αυτό με τις καρφωτές ip τι εννοείς?ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...