Προς το περιεχόμενο

Αγορά wireless ADSL modem/router


giannis2001

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω ότι υπάρχουν πολλά θέματα ανοικτά με αυτό το προβληματισμό, αλλά δε μπόρεσα να διαλέξω κάποιο για να κολλήσω και τη δική μου ερώτηση :P

 

Ψάχνω να αγοράσω ένα modem/router, καλύτερα wireless, για να μοιράζω τη σύνδεση 24Mbit από τη Forthnet σε 3 τουλάχιστον Η/Υ για να αντικαταστήσω το USR9112 που υπάρχει αυτή τη στιγμή και το οποίο εκτός από το ότι έχει μόνο 1 ethernet κάνει και πολλές διακοπές (μήπως δε φταίει το modem αλλά η γραμμή; )

 

Όπως και να έχει από αυτά που διαβάζω στο forum είμαι ανάμεσα στα εξής:

 

- Linksys WAG200

- Zyxel 660HW

- Fritzbox WLAN 7140

 

Ποιό από τα 3 προτείνετε να πάρω; Υπάρχει κάποιο καλύτερο στο ίδιο εύρος τιμής που θα προτείνατε να πάρω (δηλαδή μέχρι ~90Ε);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα απο τα 2 πρωτα 8α ελεγα η αλλιως speedtouch 585 που ειναι σταθερο.αν και η καλυτερη λυση ειναι σιεμενς με access point ξεχωριστα.μπορεις να ζητησεις και αλλαγη προφιλ απο την forthnet αμα εχεις disconnects.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι από περιέργεια, το Fritzbox δεν αξίζει; Έχει κάποιο πρόβλημα ή απλά τα άλλα είναι καλύτερα;

Και εφόσον λες να προτιμήσω κάποιο από τα 2 πρώτα αξίζει να δώσω τα ~20Ε παραπάνω για το Zyxel (τιμές eshop) ή καλύτερα το Linksys;

 

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου (και για τις άλλες που έχεις δώσει σε άλλα παιδιά σε άλλα θέματα και έχουν βοηθήσει αρκετά και εμένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giannis2001 χωρίς να γνωρίζω τι κάνουν τα άλλα,αλλά έχω το fritz!7170. Το μηχάνημα αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ.

Ειδικά με τις τελευταίες αναβαθμίσεις πολλά τα καλά.

Έχω επάνω 2 γραμμές Voip,firewall,αντι-dialer,ξυπνητήρι,ενσωματωμένο φαξ,ενσωματωμένο τηλεφωνητή,VPN,USB,wireless,router, eco,σταθερότατο επάνω σε ads2+ 16kbit/s,πολύ πιο σταθερό από ένα άλλο adsl2+ μόντεμ που δοκίμασα

Να μην σε πρήζω ξεφεύγει ένα 50ρικο από το ποσό σου αλλά αξίζει.

Σκέψου το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε palawiaris, ευχαριστώ για την απάντηση σου. Πρέπει να πω όμως ότι αναφερόμουν σε διαφορετικό μοντέλο το οποίο είναι κ πιο φτηνό από τα άλλα 2 που αναφέρω!

Απλά από αλλού άκουσα ότι τλκ δεν είναι κ τόσο σταθερό, και επίσης με προβληματίζει το γεγονός ότι στα τεχνικά χαρακτηριστικά αναφέρει ότι υποστηρίζει ταχύτητες μέχρι 8Mbit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to zyxel δεν εχει αποσπωμενη.εχω το 660Hw kai einai fixed.

 

Δεν είπα πως το zyxel έχει αποσπώμενη,

 

είπα πως μπορείς να προτιμήσει και το 9108 που αυτό έχει αποσπόμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο εδω τι λετε ASUS WL-600G

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.616074

έχει χαρακτηριστικά μοναδικά

 

ελαχιστους 8α βρεις που εχουν παρει asus.δεν πολυπουλανε καλως η κακως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...