Προς το περιεχόμενο

MacBook Air : Μια πρώτη επαφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλικα παντα, μιας κ κλεβεις εκφρασεις (αν τα δεχομαι ή τα αγνοω που ειπε ο paredwse) θα σου κλεψω κ γω.. βεβαιως κ τα δεχομαι μερικα!(λεμε τωρα..) Παντως δε βλέπω να σχολιασες τπτ παραπανω σχετικα με την εξελιξη.. μαλλον σου χει κολλησει αυτη η δισκετα κ θες Reboot για να ξεκολλησεις.. :-)
Διάβαζε πιο προσεκτικά άλλη φορά πριν απαντήσεις.Το είπα με μία φράση.Τα δέχομαι.

 

 

Εαν σαν κατασκευαστης, επρεπε να βαλεις ειτε Ethernet, ειτε Wi-Fi, εσυ τι θα εβαζες στο MB Air (μη μου πεις κ τα 2)?

Και τα 2.Σου είπα.Αν μπόρεσαν τα σμικρύνουν τον core2duo κατά 60% δεν χώρεσαν μια ethernet;Τους πείραζε να υπάρχει;Ανέβαζε το κόστος;Όχι βέβαια.Είναι statement.

 

δηλ πως μετα απο 3 χρονια θα ξυπνησουν οι υπολοιποι κ δε θα βαζουν ethernet στα laptops..
Συ είπας...Προσωπικά το βλέπω πολυυυυυυυυυυυυυύ απίθανο να βγει τόσο σύντομα η ethernet.

 

"Και είπα και 2-3 πράγματα τα οποία η apple ως εταιρία δικαιούται να κάνει αλλά δεν είναι και πολύ politicaly correct(gpu,ram κλπ.)"

 

τι ειπες?? μα καλα πρεπει ντε κ καλα να κολλησουμε τον μαζοχισμο των PC κ να αναβαθμιζουμε σα τρελοι?? τι εννοεις politicaly correct (gpu,ram,κτλ)?? Στα προείπαν άλλοι, όταν έχεις κλειστη αρχιτεκτονικη Hardware κ το λειτουργικο σου σε υποστηριζει 100% δεν εχεις αναγη να φοβασαι τπτ.. Όταν το λειτουργικο μου παει σφαιρα κ με 512 RAM (Leopard) κ συ θες 2GB (Vista) για να κινηθεις ανετα, ποιο ειναι politicaly correct?? οτι σε αναγκαζουν να αναβαθμιζεις για το "καλο" σου?? Καταλαβε το ανθρωπε, τον iMac μου δεν εχω σκοπο να τον αλλαξω για τα επομενα 5 χρονακια.. γιατι θα συνεχισει να δουλευει κ να μην απογοητευει!!

Πρώτον δεν χρειάζομαι ούτε 2 ούτε 1 giga ram.Το desktop μου είναι linux.2ον δεν έχω μόνο ένα pc.Το βλέπω χαζό να μην μπορώ να αλλάξω τις κάρτες μεταξύ τους τη στιγμή που είναι ίδιες.Επίσης δεν μου αρέσει να πληρώνω τα parts σε 2πλάσια τιμή από τους pc users τη στιγμή που είναι ίδια (βλ. ram).Αυτά δεν βλέπω να τα σχολιάζεις καθόλου.Όσο για τις συμβατότητες κ.λ.π. σου είπα.Κάνε μια βόλτα στο net και θα δεις ότι με ένα απλό φλασάρισμα του bios της gpu είναι ακριβώς ίδια με την αντίστοιχη του pc user.

 

Δεύτερον δεν έχω καμία μανία με τις αναβαθμίσεις.Το σύστημά μου είναι ενας Χ2 3800,2giga ram,6800GT κλπ.Nothing fancy...Δεν χρειάζεται και παραπάνω.

 

Σου ειπα, αμα κ παλι δεν με νόησες δεν πειραζει.. μην συνεχιζουν τα Off-Topic..

 

Είναι πολύ κακό σε μία δημόσια συζήτηση να προβάλεις τις απόψεις σου σαν απολύτως ορθές λες και οι άλλοι δεν έχουν άποψη.Είπαμε οι γνώμες είναι σαν τις ...(δεν το λεω σε δημόσια θέα),όλοι έχουν και από μία.

 

nske wrote:

 

"Απλά ό,τι θετικό ειπώθηκε για την Apple σε αυτό το thread ξεκαθαρίστηκε ότι απευθυνόταν στο innovation και φάνηκε να διαφωνείς με αυτό."

 

Δεν διαφώνησα με τα πάντα.Κάθε άλλο.Είπα ότι η apple είναι πρωτοπόρος σε πολλούς τομείς(OSX,ipod κ.α) αλλά δεν είναι ο θεός της πληροφορικής.Μην με βγάζεται σαν αντι-μηλαρά γιατί δεν είμαι σε καμία περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

nske, Συμφωνω απολυτα μαζι σου, μονο που δεν ειπα πως δεν θα εξακολουθησει να ναι στνταρ για δικτυωση υπολογιστων, ειπα πως δεν θα μπαινει σε φορητους υπολογιστες. Ευχαριστω.

 

nikos_gr:

 

"Διάβαζε πιο προσεκτικά άλλη φορά πριν απαντήσεις.Το είπα με μία φράση.Τα δέχομαι. "

Τα δεχεσαι?? δεν το βλεπω..

 

"Και τα 2.Σου είπα.Αν μπόρεσαν τα σμικρύνουν τον core2duo κατά 60% δεν χώρεσαν μια ethernet;Τους πείραζε να υπάρχει;Ανέβαζε το κόστος;Όχι βέβαια.Είναι statement."

Σε ρωτησα για ενα απο τα δυο, αλλα απ οτι βλεπω απαντας χωρις να διαβασεις καν τις ερωτησεις..

 

"Πρώτον δεν χρειάζομαι ούτε 2 ούτε 1 giga ram.Το desktop μου είναι linux.2ον δεν έχω μόνο ένα pc.Το βλέπω χαζό να μην μπορώ να αλλάξω τις κάρτες μεταξύ τους τη στιγμή που είναι ίδιες.Επίσης δεν μου αρέσει να πληρώνω τα parts σε 2πλάσια τιμή από τους pc users τη στιγμή που είναι ίδια (βλ. ram).Αυτά δεν βλέπω να τα σχολιάζεις καθόλου.Όσο για τις συμβατότητες κ.λ.π. σου είπα.Κάνε μια βόλτα στο net και θα δεις ότι με ένα απλό φλασάρισμα του bios της gpu είναι ακριβώς ίδια με την αντίστοιχη του pc user.

Δεύτερον δεν έχω καμία μανία με τις αναβαθμίσεις.Το σύστημά μου είναι ενας Χ2 3800,2giga ram,6800GT κλπ.Nothing fancy...Δεν χρειάζεται και παραπάνω."

Δεν χρειαζεται παραπανω ισως για σενα.. δε μας λες ομως, τι λειτουργικο εχεις?? Εαν εχεις XP OK εισαι απο μενα.. για τις καρτες γραφικων δεν εχεις αδικο, κ εκει το παραδεχομαι! (πραγματικα..) ωστόσο, πριν πεταξεις παλι καμια πατατα, διπλοτσεκαρε το.. εννοω αυτο για τη RAM.. πως εβαλα Kingston που δεν ειναι της μαμας Apple, κ δουλευει ρελαντι?? αα καταλαβα, θα ακουσες για τους μυθους κ ειπες να πεις κανεναν.. :X

 

"Είναι πολύ κακό σε μία δημόσια συζήτηση να προβάλεις τις απόψεις σου σαν απολύτως ορθές λες και οι άλλοι δεν έχουν άποψη.Είπαμε οι γνώμες είναι σαν τις ...(δεν το λεω σε δημόσια θέα),όλοι έχουν και από μία."

ποτε ειπα ρε φιλαρακι πως οι αλλοι δεν εχουν αποψη?? σε χανω καποια στιγμη.. ειπα πως δεν με νοησες=δεν με καταλαβες, οποτε σου λεω πως δεν πειραζει αμα δεν μπορεσες.. ποσο πιο λιανο κ ευπεπτο να στο κανω?? Στην νοηματικη παντως δε ξερω, αν ξερει κανεις απο δω μεσα, ας με βοηθησει.. :rolleyes:

 

"Δεν διαφώνησα με τα πάντα.Κάθε άλλο.Είπα ότι η apple είναι πρωτοπόρος σε πολλούς τομείς(OSX,ipod κ.α) αλλά δεν είναι ο θεός της πληροφορικής.Μην με βγάζεται σαν αντι-μηλαρά γιατί δεν είμαι σε καμία περίπτωση."

Σιγουρα ΔΕΝ εισαι αντιμηλαρας, αλλα προβλεπω να περνας παλι στον δρομο της σκοτεινης σου πλευρας..(young skywalker!). Επισης, γιατι δεν απαντας στον nske, στην παραπανω απαντηση που σου πε κ απαντας σε μενα?? απλα συμφωνησα μαζι του.. αμα θες να αποδειξεις οτι τα πιστευεις αυτα που λες, να αντιπαρείθεσαι με αυτον, κ οχι με μενα.. βαρεθηκα να σου πω την αληθεια! Αφου δε βγαζει πουθενα κ χωρις κανενα νοημα.. τι το συνεχιζεις?? γινεσαι εριστικος.. αφου δε μιλας καν για το Air κ αναλωνεσαι στα ιδια κ στα ιδια.. πες κατι καινουργιο ή πρωτοτυπο κ γω σου υποσχομαι να σ' ακουσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικο ολων των υπερφορητων ειναι η πληρης δυνατοτητα δικτυωσης.

Για αυτο εχουν παντα ethernet(μαλιστα gigabit),wifi και πολλες φορες ενσωματωμενο 3g modem και wimax.

 

Και επειδη η χρηση ενος υπερφορητου ειναι στο δρομο και στο δρομο δεν υπαρχει παντα wifi,αλλα υπαρχει σχεδον παντα gsm και 3g ,καλο θα ηταν υπηρχε ενα τετοιο modem ,οπως στα περισσοτερα υπερφορητα.

 

 

Οποιος βλεπει σαν θετικο την ελλειψη ethernet,μαλλον δεν τα βλεπει και τοσο αντικειμενικα τα πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω για τα 3G, όντως ειναι χρησιμα..

 

Δεν ειπα πως δεν ειναι θετικη η ελειψη, απλα δεν την βρισκω κ τοσο τραγικη.. για μενα τουλαχιστον!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπόρεσαν τα σμικρύνουν τον core2duo κατά 60% δεν χώρεσαν μια ethernet;Τους πείραζε να υπάρχει;Ανέβαζε το κόστος;Όχι βέβαια.Είναι statement.

Αν δεν βρήκε χώρο να ενσωματώσει το δικό της παιδί (firewire) ή μια δεύτερη USB που είναι κι αυτή άκρως απαραίτητη, το πιστεύω ότι μπορεί να μη βρήκε χώρο και για μια ethernet.

 

ΥΣ. Μιας και κανείς δεν διαφωνεί επί της ουσίας, εγώ λέω να προσκαλέσουμε και τον Maddox στη συζήτηση να ανάψουν λίγο τα αίματα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΣ. Μιας και κανείς δεν διαφωνεί επί της ουσίας, εγώ λέω να προσκαλέσουμε και τον Maddox στη συζήτηση να ανάψουν λίγο τα αίματα! :P

Εντάξει, τα λεγόμενα (ή μάλλον γραφόμενα) του Maddox έχουν γέλιο, δε λέω, αλλά επί της ουσίας είναι χαζομάρες και κακίες. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nske, Συμφωνω απολυτα μαζι σου, μονο που δεν ειπα πως δεν θα εξακολουθησει να ναι στνταρ για δικτυωση υπολογιστων, ειπα πως δεν θα μπαινει σε φορητους υπολογιστες. Ευχαριστω.

 

nikos_gr:

 

"Διάβαζε πιο προσεκτικά άλλη φορά πριν απαντήσεις.Το είπα με μία φράση.Τα δέχομαι. "

Τα δεχεσαι?? δεν το βλεπω..

 

"Και τα 2.Σου είπα.Αν μπόρεσαν τα σμικρύνουν τον core2duo κατά 60% δεν χώρεσαν μια ethernet;Τους πείραζε να υπάρχει;Ανέβαζε το κόστος;Όχι βέβαια.Είναι statement."

Σε ρωτησα για ενα απο τα δυο, αλλα απ οτι βλεπω απαντας χωρις να διαβασεις καν τις ερωτησεις..

 

"Πρώτον δεν χρειάζομαι ούτε 2 ούτε 1 giga ram.Το desktop μου είναι linux.2ον δεν έχω μόνο ένα pc.Το βλέπω χαζό να μην μπορώ να αλλάξω τις κάρτες μεταξύ τους τη στιγμή που είναι ίδιες.Επίσης δεν μου αρέσει να πληρώνω τα parts σε 2πλάσια τιμή από τους pc users τη στιγμή που είναι ίδια (βλ. ram).Αυτά δεν βλέπω να τα σχολιάζεις καθόλου.Όσο για τις συμβατότητες κ.λ.π. σου είπα.Κάνε μια βόλτα στο net και θα δεις ότι με ένα απλό φλασάρισμα του bios της gpu είναι ακριβώς ίδια με την αντίστοιχη του pc user.

Δεύτερον δεν έχω καμία μανία με τις αναβαθμίσεις.Το σύστημά μου είναι ενας Χ2 3800,2giga ram,6800GT κλπ.Nothing fancy...Δεν χρειάζεται και παραπάνω."

Δεν χρειαζεται παραπανω ισως για σενα.. δε μας λες ομως, τι λειτουργικο εχεις?? Εαν εχεις XP OK εισαι απο μενα.. για τις καρτες γραφικων δεν εχεις αδικο, κ εκει το παραδεχομαι! (πραγματικα..) ωστόσο, πριν πεταξεις παλι καμια πατατα, διπλοτσεκαρε το.. εννοω αυτο για τη RAM.. πως εβαλα Kingston που δεν ειναι της μαμας Apple, κ δουλευει ρελαντι?? αα καταλαβα, θα ακουσες για τους μυθους κ ειπες να πεις κανεναν.. :X

 

"Είναι πολύ κακό σε μία δημόσια συζήτηση να προβάλεις τις απόψεις σου σαν απολύτως ορθές λες και οι άλλοι δεν έχουν άποψη.Είπαμε οι γνώμες είναι σαν τις ...(δεν το λεω σε δημόσια θέα),όλοι έχουν και από μία."

ποτε ειπα ρε φιλαρακι πως οι αλλοι δεν εχουν αποψη?? σε χανω καποια στιγμη.. ειπα πως δεν με νοησες=δεν με καταλαβες, οποτε σου λεω πως δεν πειραζει αμα δεν μπορεσες.. ποσο πιο λιανο κ ευπεπτο να στο κανω?? Στην νοηματικη παντως δε ξερω, αν ξερει κανεις απο δω μεσα, ας με βοηθησει.. :rolleyes:

 

"Δεν διαφώνησα με τα πάντα.Κάθε άλλο.Είπα ότι η apple είναι πρωτοπόρος σε πολλούς τομείς(OSX,ipod κ.α) αλλά δεν είναι ο θεός της πληροφορικής.Μην με βγάζεται σαν αντι-μηλαρά γιατί δεν είμαι σε καμία περίπτωση."

Σιγουρα ΔΕΝ εισαι αντιμηλαρας, αλλα προβλεπω να περνας παλι στον δρομο της σκοτεινης σου πλευρας..(young skywalker!). Επισης, γιατι δεν απαντας στον nske, στην παραπανω απαντηση που σου πε κ απαντας σε μενα?? απλα συμφωνησα μαζι του.. αμα θες να αποδειξεις οτι τα πιστευεις αυτα που λες, να αντιπαρείθεσαι με αυτον, κ οχι με μενα.. βαρεθηκα να σου πω την αληθεια! Αφου δε βγαζει πουθενα κ χωρις κανενα νοημα.. τι το συνεχιζεις?? γινεσαι εριστικος.. αφου δε μιλας καν για το Air κ αναλωνεσαι στα ιδια κ στα ιδια.. πες κατι καινουργιο ή πρωτοτυπο κ γω σου υποσχομαι να σ' ακουσω..

 

Τελευταία μου απάντηση offtopic γιατί θα μας περάσετε και για highjackers:

 

Διάβαζε με τη σειρά.

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2052138&postcount=40

 

Την ερώτηση τηω διάβασα αλλά είναι σαν να με ρωτάς τι θα ήθελα να έχω σε εναν υπολογιστή.Ποντίκι η πληκτρολόγιο.Ethernet kai wifi δεν είναι ανταγωνιστικές τεχνολογίες (ακόμα ίσως),είναι συμπληρωματικές.

 

Μάλλον κάποιος άλλος δεν διαβάζει τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις.Το είπα καθαρά.

Το desktop μου είναι linux

 

Όσο για τη μνήμη με μία αναζήτηση των 30'' (που καλό θα ήταν να την κάνεις και εσύ πριν απαντήσεις ότι είναι urban legend αυτό με τις μνήμες) βρήκα αυτό που επιβεβαιώνει τα λεγόμενά μου:

http://lifehacker.com/software/ram/hack-attack-how-to-install-ram-in-your-mac-and-save-big--198396.php

 

Μάλλον είναι πολύ advanced αυτά που γράφεις και δεν τα χωράει το μικρό μου κεφάλι,γιαυτό δεν νοησα...

 

Όσο για το τελευταίο...

Δες ξανά το πρώτο σου ποστ http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2051002&postcount=27,διάβασε προσεκτικά το άρθρο http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=macs_cant και δες μήπως ανήκεις και εσύ στην κατηγορία αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα ολόκληρο το θέμα και το μόνο που έβλεπα είναι τσακωμοί και εκνευρισμοί. Καταλάβετε όλοι σας ότι όλα τα προϊόντα της Apple είναι φτιαγμένα να λειτουργούν μεταξύ τους. πχ Time capsule ασύρματο, δεν έχεις drive στον MBA? γράψε ασύρματα το DVD-cd σου σε κάποιον άλλο MAC, συνδέσου ασύρματα με το iPhone η το iPod, δεν θες να κάνεις τίποτα με όλα αυτά τότε μπες ασύρματα στο Apple TV. Η Apple την έχει δει ασύρματα, γιατί εκεί πιστεύει ότι είναι το μέλλον και η τεχνολογία. Τώρα αν εσείς δεν το δέχεστε αυτό και θέλετε καλώδια απλά μην το πάρετε, γι`αυτό υπάρχει η δυνατότητα επιλογής στην αγορά κάθε αντικειμένου και γι`αυτο υπάρχουν και τα PC. Τώρα όσο για το eeePC. Μην ξεράσω!! Πρώτον είναι κουμούτσα έχει μια σταλιά οθόνη και ομορφιά μηδέν. Αλλά όπως είπα ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα. Και κάτι άλλο η Apple δεν βγάζει ακριβά πράγματα. Στην Ελλάδα είναι πανάκριβα με τους αγιογδύτες εισαγωγείς που έχουμε. Άρα αν αναλογιστούμε αυτά που έχει επάνω του ένας MAC και ένα PC αξιοκρατικά είναι πολύ ποιο συμφέρουσα η Apple. Καλή συνέχεια σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Νικολακη, τι να σου πω.. εμενα δεν θα ναι τελευταιο post!! Γιατι με αφορα το θεμα!! Γιατι θέλω μελλοντικα να παρω το Air, κ εχω ξανασχοληθει με OS X. κ δε γουσταρω κολλημενα ατομα να λενε τα ασχετα πραγματα στο λαθος θεμα του λαθος Forum! πηγαινε αλλου, εαν δεν εχεις τπτ αλλο να πεις σχετικα με το θεμα!

 

Οταν σου κανουν μια ερωτηση, κ κανεις υπεκφυγες κ δικαιολογιες για να μη παγιδευτεις απο τα ιδια σου τα λογια, ε ναι, πιστευω πως ουτε διαβαζεις τι γραφω γω, αλλα ουτε κ τα δικά σου..

 

Θα σου πω κατι αλλο, να δεις τι λεει:

 

Το Desktop μου ειναι OS X!!

 

 

Με αλλα λογια, αντι να στηριζεσαι σε ΑΡΘΡΑΚΙΑ των 30" κ μόνο, κ αμα δεν εχεις κανει ποτε upgrade σε Mac, μη μιλας!! Καλυτερα να μασας!! Να ρωτησουμε εδω μεσα τους πιο εμπειρους αν η "Κακια" Apple δε σε αφηνει να βαλεις αλλες μνημες κ εχεις ασυμβατοτητες..

 

Ρητα στο site της σου λεει τις προδιαγραφες κ δε σου λεει βαλε Samsung πχ Μνημες!

 

You can use Small Outline Dual Inline Memory Module (SO-DIMM) that meet all of these criteria:

 

PC2-5300

Unbuffered

Nonparity

200-pin

667 MHz DDR2 SDRAM

 

Το γραφει στο http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=306204

 

Με αλλα λογια δεν εχεις καναν μπαμπουλα, εισαι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ να ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ οποιον κατασκευαστη θες, αρκει να πληροί τις προυποθεσεις..

 

κανε κ μια βολτα στο Crucial.com (ή το eu) που εχει μνημες για ολα σχεδον τα Macintosh κ τσεκαρε τις τιμες..

 

Φιλικη συμβουλη: Καλυτερα να βασιζεσαι στον ΕΑΥΤΟ σου ή σε εμπιστα ατομα, παρα σε αρθρα του Ιντερνετ! (κ σε παρακαλω μη γυρισεις να μου πεις μα ειναι αξιοπιστο κτλ, μπορει να ναι, αλλα εχει παραπλανητικό τίτλο!)

 

ΥΓ. Δεν ηταν το τελευταιο μου Post!! (ελπιζω όμως να ταν το δικο σου!)

 

 

 

Επισης θα συμφωνησω με τα λεγομενα του jonkal

 

Παραθεση:

 

"Η Apple την έχει δει ασύρματα, γιατί εκεί πιστεύει ότι είναι το μέλλον και η τεχνολογία. Τώρα αν εσείς δεν το δέχεστε αυτό και θέλετε καλώδια απλά μην το πάρετε, γι`αυτό υπάρχει η δυνατότητα επιλογής στην αγορά κάθε αντικειμένου και γι`αυτο υπάρχουν και τα PC"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple την έχει δει ασύρματα, γιατί εκεί πιστεύει ότι είναι το μέλλον και η τεχνολογία. Τώρα αν εσείς δεν το δέχεστε αυτό και θέλετε καλώδια απλά μην το πάρετε, γι`αυτό υπάρχει η δυνατότητα επιλογής στην αγορά κάθε αντικειμένου και γι`αυτο υπάρχουν και τα PC

Μα ναι, απλά εφόσον ακούστηκε ότι είναι καλή ιδέα όλα τα laptop στο μέλλον να κάνουν το ίδιο, έχει κάποιος το δικαίωμα να απαντήσει ότι δεν είναι καλή ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το ασύρματο είναι το μέλλον, αλλά το ασύρματο δεν μπορεί ακόμα τουλάχιστον να αντικαταστήσει σε απόδοση το ενσύρματο. Οπότε μια ethernet δεν θα έβλαπτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ρε Apple, τρέλανε τους όλους!! hahaha Θεικό συμβάν! :P

 

"TSA can't believe MacBook Air is a real laptop, causes owner to miss flight

 

 

The TSA has been known to take issue with products designed in Cupertino before, but for one particular traveler, it was Apple's thinnest laptop ever that caused the latest holdup. Upon tossing his ultra-sleek slab of aluminum underneath the scanner, security managed to find enough peculiarities to remove it from the flow, pull it aside and wrangle up the owner for some questions. Apparently, the TSA employee manning the line was flabbergasted by the "lack of a drive" and the complete absence of "ports on the back," and while hordes of co-workers swarmed to investigate, the user's flight took off on schedule. Thankfully, said owner was finally allowed to pass through after some more in-the-know colleagues explained in painfully simple terms what an SSD was, but the poor jet-setter most definitely paid the price for trying to slip some of the latest and greatest under the sharp eyes of the TSA (and cutting it close on time, of course)."

 

Πηγή: http://www.engadget.com/2008/03/10/tsa-cant-believe-macbook-air-is-a-real-laptop-causes-owner-to/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apparently, the TSA employee manning the line was flabbergasted by the "lack of a drive" and the complete absence of "ports on the back," and while hordes of co-workers swarmed to mastur-- eeer.. investigate

whatever.gifwhatever.gifwhatever.gifwhatever.gifwhatever.gifwhatever.gifwhatever.gifwhatever.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...