Προς το περιεχόμενο

βοήθεια με port forward pls!


metatron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια βοήθεια παρακαλώ! πήρα μαζί με το connx το ασύρματο modem router της philips...

το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξέρω να ανοίξω ports...

χρησιμοποιώ το μ torrent και ενώ μου κατεβάζει κανονικα, οι αλλοι δεν μπορούν να παρουν από μένα...

πως μπορώ να ανοίξω το πορτ που μου λέει το πρόγραμμα???

αν μπορείτε με λίγο απλό τροπο γιατί δεν τα παίρνω και εύκολα!

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να εχει επιλογη nat i virtual server και απο εκει ανοιγεις ports.απλα στην καρτα δικτυου σου 8α δωσεις καρφωτα ip και προσεχε με τα firewall soy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω πάει σε αυτή τη σελίδα αλλά δεν έχω βγάλει κάποια άκρη καθώς οι γνώσεις μου τόσο στα αγγλικά όσο και στουσ υπολογστές, είναι περιορισμένες...

όποια βοήθεια δεκτή!

ευχαριστώ κ πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xekiname protocol type βαζεις αναλογως τι 8ελει η εφαρμογη σου.αμα δεν ξερεις ανοιξε kai tcp kai udp να εισαι σιγουρος.δεν

σου δημιουργει προβλημα.lan port tin porta που θες να ανοιξεις πχ 2222 public port παλι την ιδια πορτα γραφεις 2222 κανεις check to enable

τωρα στο lan ip address πχ 8α βαλεις την ip που εχεις οταν πας στο menu enarxi ektelesi grafeis cmd μετα γραφεις ipconfig

εκει 8α σου βγαλει μια ip.πχ 192.168.1.3.αυτην 8α βαλεις εκει.επισης αυτα τα στοιχεια που βλεπεις εκει 8α πας να τα βαλεις και στον

πινακα ελεγχου μετα συνδεσεις δικτυου μετα δεξι κλικ στην τοπικη συνδεση και ιδιοτητες.μετα πας tcp ip και properties και βαζεις

τα στοιχεια που ειδες πιο πανω οποτε να μην αλλαζει η ip soyu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έκανα αυτά ακριβώς που λεει ο poylinos μονο που δεν έκανα αυτό:επισης αυτα τα στοιχεια που βλεπεις εκει 8α πας να τα βαλεις και στον

πινακα ελεγχου μετα συνδεσεις δικτυου μετα δεξι κλικ στην τοπικη συνδεση και ιδιοτητες.μετα πας tcp ip και properties και βαζεις

τα στοιχεια που ειδες πιο πανω οποτε να μην αλλαζει η ip soyu

και έτσι όλο μου άλλαζε...

τώρα εκανα κ αυτή τη ρύθμιση αλλά το ερώτημα μου είναι: στις ιδιοτητες, στο use the following DNS server που έχει 2 επιλογές, preferd k alternate, τι βάζω στα κουτάκια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...