Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με modem/router CONN-X Baudtec TW263R4-A0


SirDuke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τάχω χάσει... έχω ένα Wireless modem-router Baudtec αυτό που δίνει ο ΟΤΕ με το CONN-X. O router υποτίθεται ότι είναι wireless (μέχρι και εκσωτερική κεραία έχει), ανάβει WiFi λαμπάκια, ΑΛΛΑ στο interface του ΔΕΝ έχει settings για ασύρματο! Για την ακρίβεια είχε χτές και μετά από ένα reset που του έκανα δεν έχει ξαναεμφανιστέι η επιλογή!!! (και μετά από πολλά ρεσετ, reset to factory defaults, κράτημα του reset κουμπιού στο πίσω μέρος για 5-10 sec).

 

Επίσης δοκίμασα να βάλω τελευταίο firmware (που είναι το ίδιο με αυτό που ήδη έχω και δεν το δεχόταν) και έψαξα και για νεότερο Rom file αλλά δεν βρήκα τίποτα.

 

Έχει κανείς καμιά παρόμοια εμπειρία? Καμιά ιδέα τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω εκτός του δηλώσω βλάβη στον ΟΤΕ και να χάσω 5 μέρες μέχρι να μου το αλλάξουν?

 

(να σημειωθεί ότι το λαμπάκι του ασύρματου είναι τώρα αναμένο αλλά το ασύρματο δεν φαίνεται πουθενά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φενεται λιγο παραξενο να εχει χα8ει.μιλα με αυτους στην τεχνικη υποστηριξη για να σου πουν γιατι μου φενεεται παραξενο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μίλησα και μου είπαν ότι το έχουν ξανακούσει μόνο μια φορά... Αυτό που μου είπαν ήταν να καλέσω τις βλάβες. Ελπίζω να το αντικαταστήσουν επιτόπου και να μην το πάρουν για επισκευή.... :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρέ τα δοκίμασα ΟΛΑ. Από 2-3 φορές το καθένα...

 

Τέλοσπάντων, η λύση που βρήκα είναι να καλέσω για αντικατάσταση και για να έχω WiFi μέχρι να έρθουν έκανα 20-30 restart μέχρι να εμφανιστεί (και εμφανίστηκε!)

 

Ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες.εχω χαση το σιντι με τους ντραιβερ απο το ρουτερ.το ασυρματο το baudtec το tw263r4-ao που μπορω να το βρω η να μου το στειλη καποιος με μαιλ.ευχαριστω

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...