Προς το περιεχόμενο

περιεργο προβλημα!!!


krss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.εχω συνδεση στη forthnet και χρησιμοποιω το modem το crypto f200.τελευταια ενω συνδεομαι κανονικα στο Internet και κατεβαζω αρχεια με μtorrent μετα απο λιγη ωρα σταματαει η συνδεση μου και δεν μπορω ουτε καν να σερφαρω.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν το προβλημα αυτο μπορει να οφειλεται στο modem μου,δηλαδη να "μπουκωνει".αξιζει να το αντικαταστησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πετας οτι ειναι usb και παρε ενα ρουτερ κατα προτιμηση adsl2+ και για μελλοντικη χρηση.μπορεις να δοκιμασεις και με αλους drivers αλλα καλυτερα πεταμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε να δείς τα τόρεντ έτσι και αλλιώς δευσμεύουν πολύ τη γραμμή μπορεί κάποιες φορές που πέφτουν οι ρυθμοί της φόρθνετ να τα επιρεάζει όλα βέβαια όλα είναι πιθανά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχει και ένας φίλος μου.Χρησιμοποιεί το crypto f200 και μετά απο περίπου 5 λεπτά του κάνει disconnect.Όταν κάνει πάλι connect δε μπορεί να ανοίξει καμιά σελίδα στο internet.Μόλις κάνει restart το pc λειτουργεί πάλι για κανένα 5λεπτο.Απ'το service του είπαν να κατεβάσει νέους drivers.

 

Καμιά άλλη λύση για να αποφύγει και την αγορά νέου εξοπλισμού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχει και ένας φίλος μου.Χρησιμοποιεί το crypto f200 και μετά απο περίπου 5 λεπτά του κάνει disconnect.Όταν κάνει πάλι connect δε μπορεί να ανοίξει καμιά σελίδα στο internet.Μόλις κάνει restart το pc λειτουργεί πάλι για κανένα 5λεπτο.Απ'το service του είπαν να κατεβάσει νέους drivers.

 

Καμιά άλλη λύση για να αποφύγει και την αγορά νέου εξοπλισμού;

 

αλλοι drivers.αν και οπως η καλυτερη λυση ειναι πεταμα .πουλανε ρουτερακια με 30-40 ευρω που ειναι kai adsl2+.το βρισκω κριμα να παιδευεσαι με αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

ένα παρόμοιο πρόβλημα με τον krss έχω κι εγώ, με τη μόνη διαφορά ότι έχω ένα router Level One FBR1416A και έχω σύνδεση στη VIVODI. Το πρόβλημα μου είναι ότι μπορεί να κατεβάσω torrents 6-7 GB μέσα σε 2-3 μέρες από το Limewire ή να ποιάσω ταχύτητες του 1 Mbs σε download από διάφορα sites αλλά όταν ανοίξω το Emule χάνω τη σύνδεση στο internet για μερικά δευτερόλεπτα κάθε 3 λεπτά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κατεβάσω ούτε ένα mp3 από εκεί (Emule). Όλες οι πόρτες είναι ανοικτές (και τα σκυλιά δεμένα που λένε), συνδέομαι με high id αλλά και πάλι τα ίδια. Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι,

κοίταξα το firmware κι έχω την τελευταία έκδοση οπότε και δεν χρειάζεται να κάνω update.... νόμιζω ότι μόνο μια λύση τελικά έχω και αυτή είναι η αλλαγή router! Εκτός και αν είναι κάποιο πρόβλημα των windows (xp prof. έχω) αλλά και πάλι δεν θα μπορούσα καθόλου να συνδεθώ(λογικά πάντα μιλάμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...