Προς το περιεχόμενο

2 router παρέα τι αποτέλεσμα δίνουν??


giota38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω πρόβλημα γραμμής ο τεχνικός της παροχού εταιρείας μου μου συνέδεσε το siemens cl110 και πάνω σε αυτό το crypto wf110e. Το πρόβλημά μου τώρα είναι ότι μερικές φορές ο υπολογιστής μου και ο σταθερός και το laptop συνδέονται και ξεσυνδεόνται από το internet χωρίς ο siemens να δείχνει ότι εγώ αποσυνδέομαι από το internet. Μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις ώστε να μπορούν να δουλέψουν και τα δύο? Ειδικά στο laptop που παίρνει ασύρματο σήμα γίνεται χαμός. Μήπως πρέπει να τα ανοίγω με κάποια σειρά; Μήπως εγώ με τα προβλήματα στο internet που έχω τα έχω παίξει τελείως;; Μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο τοίχος προστασίας (χρησιμοποιώ για antivarius το panda και το windows defender; Μπορεί κάποιος να με σώσει και να έχω internet for ever and ever χωρίς να ψάχνομαι; Δεν είμαι και πολύ έμπειρη στο θέμα γι αυτό μην γελάσετε με τις ερωτήσεις μου. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'οτι βλεπεις και συ η εγκατασταση ειναι προβληματικη. τα δυο μοντεμ μονο προβληματα σου φερνουν, γιατι δε παιρνεις ενα και καλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'οτι βλεπεις και συ η εγκατασταση ειναι προβληματικη. τα δυο μοντεμ μονο προβληματα σου φερνουν, γιατι δε παιρνεις ενα και καλο ?

 

Μεγάλη ιστορία έχω αλλάξει 2 linksus και τελικά πήρα το crypto. Τελικά για να είναι πιο σταθερή η σύνδεση μου βάλανε το siemens και το crypto μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σταθεροτερα ειναι τα speedtouch (τουλαχιστον οχι τα ασυρματα)

και το siemens is stable like hell

Μεγάλη ιστορία έχω αλλάξει 2 linksus και τελικά πήρα το crypto. Τελικά για να είναι πιο σταθερή η σύνδεση μου βάλανε το siemens και το crypto μαζί.

 

 

 

οπως ειπα κακως εγινε αλλαγη του λινκσυς με crypto.b.χεχασα να σου πω στο αλλο θεμα οτι αμα δεν εχει πεσει το siemens ισως πεφτει το ασυρματο.αυτο 8α το δεις απο το ποση ωρα ειναι ονλινε το σιεμενς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να δοκιμάσεις ενσύρματα μόνο το siemens για να δεις πόσο σταθερή είναι η γραμμή κ πόσα πιάνει. αν είναι σταθερή, τότε φταίει είτε το wireless του άλλου ρούτερ, είτε το wireless του laptop... προσωπικά στον κολλητό μου έχω το siemens για το ίντερνετ και του έχω κουμπώσει το linksys wap54g πάνω για να έχει ίντερνετ στα 2 laptop του. έχει καμπάνα σήμα σε όλο το σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ο δασκαλος μου ελεγε οτι ειναι περιεργο να εχεις 2 μαζι συνδεδεμενα..ειναι σαν να κανουν μαθημα στην ιδια αιθουσα 2 δασκαλοι..καπου θα μπερδευτουν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντέλει πήρα το D-Link G54 έβγαλα το siemens και μέχρι στιγμή (εκτός από κάποιο πρόβλημα γραμμής άσχετο) μια χαρά όλα. Τελικά νομίζω ότι ο pub4beer έχει δίκιο. Βέβαια αν θέλω να κατεβάσω κάτι γρήγορα χρησιμοποιώ το ενσύρματο δίκτυο. Ευχαριστώ όσους μου απάντησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai to d-link ειναι καλο αλλα το siemens οτι καλυτερο.οσο για τον φιλο που λεει για τα 2 ρουτερς o δασκαλος τα ειπε λαθος.και 2 και 5 και 10 ρουτερς αν ξερεις τι θελεις να κανει το καθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι και γω καπως ετσι τα εχω φτιαξει,λειτουργουν αλλα νομιζω θεωρητικα δεν ειναι και το πιο ορθο.αλλα ναι,αν τα ρυθμισεις σωστα δεν εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρακτικα ομως παιζει και 8α παιζει μια χαρα.απλα χανεις καποια feautures απο οτι αν επερνες καποιο σκετο ρουτερ .alla για τον απλο χρηστη ειναι ευκολο αυτο γιατι λιγοι ξερουν να κανουν τα παντα και εχουν αναγκη δευτερο ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...