Προς το περιεχόμενο

ασυρματη spy camera


alt10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,

θελω να αγορασω αυτην την καμερα http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180227461373 για πλακα (αυτο θα δειξει βεβαια)

1)τι συστημα εχουμε στην Ελλαδα pal ή ntcs ?

2)αξιζει ?

3) με τι εξαρτημα μπορω να το συνδεσω με τον υπολογιστη ?

4)ειναι καλη η αποδοση /τιμη

5)αν ειναι να την κριψω θα φανει ?

 

ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ'αρχήν αν υπολογίσεις τα 26$ που θέλει για αποστολή, έρχεσαι στα επίπεδα τιμών που τις βρίσκεις και εδώ, και πλήρως συμβατές με PAL (η συγκεκριμένη λέει μόνο για NTSC).

 

Τα βασικά θέμτα που πρέπει να έχεις υπ'όψιν είναι τα εξής:

1. Οι εικόνες από την κάμερα βλέπονται μόνο αν υπάρχει άπλετο φως, αλλιώς δεν διακρίνεις ούτε χρώματα ούτε τίποτα,

2. ανάλογα με την συχνότητα λήψης και εκπομπής, μπορεί να έχεις παράσιτα από συσκευές που δεν μπορείς να εντοπίσεις.... αυτή που έχεις βρεί είναι μάλλον στα 1,2Ghz, για αυτό και έχει αναλογικό δέκτη (κουμπάκι που το γυρίζεις μέχρι να βρεις τη συχνότητα εκπομπής). Τα μηχανάκια στα 2Ghz είναι μάλλον καλύτερα (και ευκολότερα στη χρήση), αφού έχουν pre-set channels - αλλά εκεί θα έχεις πρόβλημα χωρητικότητας, γιατί όλοι μοιραζόμαστε τα ίδια 4 κανάλια, οπότε μπορεί ο γείτονας να αναμεταδίδει filmnet σε τέτοια συχνότητα και να μην μπορείς να την χρησιμοποιήσεις καθαρά εσύ,

3. όλα τα wireless σημαίνουν οτι η κάμερα εκπέμπει σε δημόσιες συχνότητες και οποιοσδήποτε έχει τέτοια receivers μπορεί να λάβει το ίδιο σήμα που θα λάβεις και εσύ, αν είναι αρκετά κοντά,

4. Οι συνδέσεις με 9volt μπαταρία είναι ψιλο-μύθος, αφού δεν σου βγάζουν παραπάνω από 2 - 2,5 ώρες εκπομπής. άσε που στα 1,2Ghz, όσο πέφτει η μπαταρία ψιλοαλλάζει και η συχνότητα καμμιά φορά και πρέπει να προσαρμόζεις τον δέκτη...

5. Εν ιλίγοις, αν σε ενδιαφέρει για λόγους ασφαλείας (και όχι spycam), πήγαινε στη mediamarkt που είχε μια καλή wireless καμερούλα στα 2,4 Ghz με πολύ καλή λήψη στα 50 ευρώπουλα ή ψάξε σε ελληνικά sites του νετ και όλο και κάτι θα βρεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω πάρτην. Αν παρατήρησες δεν σου δίνει μόνο τη κάμερα αλλά και τον δέκτη.

 

Για να την συνδέσεις σε υπολογιστή θέλεις μια κάρτα που να δέχεται είσοδο κατάλληλη. Θα βρεις στο ebay me $30.

 

Μια χαρά είναι, εδώ δεν θα βρεις φτηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω αγορασει μια ιδια 50ε απο τον γαλαξια. Την εχω 2 χρονια+ και ειναι αρκετα καλη.

Στον υπολοφιστη την συνδεω με καρτα τηλεωρασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα ξανα , την ελαβα την καμερουλα ειναι πολυ τελεια αλλα μετα απο τα 30 + μετρα δεν πιανει και πολλα η αυτονομια ειναι καλη και το καλυτερο που δεν το ηξερα εχει και ηχο .... ειναι φοβερη και σας την προτεινω ανεπιφιλαχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...