Προς το περιεχόμενο

b ή g σε καρτα δικτυου ?


pcfan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αν βρηκα τη σωστη κατηγορία για να δημιουργήσω ενα νεο θεμα.Γι'αυτο ζητω συγγνωμη αν ειναι λαθος.

Απόκτησα προσφατα ενα νεο ρουτερ το linksys wag 200g το οποίο με βολεψε πολυ.

Σημερα βλεποντας κατι στις ρυθμισεις της καρτας δικτυου μου (ειναι μια pci) ειδα οτι εχει επιλογη για b ή για g.Ειδα βεβαιως και το ρουτερ σε τι ειναι ρυθμισμένο και ειδα οτι ειναι σε mixed δηλαδη και τα δυο.Η καρτα μου ειναι ομως ρυθμισμενη στο b.Σε τι θα ηταν καλυτερο να το ρυθμισω ?

ευχαριστω εκ των προτερων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ με ένα zyxel και μια zyxel ασύρματη κάρτα δικτύου, αρχικά ήταν σε mixed. Δοκιμάζοντας βρήκα ότι πιάνει καλύτερες ταχύτητες σε b mode. Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις τόσο σε κάρτα όσο και στο router και θα το πετύχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το b mode ειναι μεχρι 11 mbps.το g mode ειναι μεχρι 54 .upo normal συνθηκες καλο θα ειναι να παιξεις σε g για πιο γρηγορα .αν η adsl σου κλειδωνει 20 mbps και παιξεις με b 8α χασεις πανω απο την μισ ηταχυτητα.to g ειναι πιο γρηγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το 2play.Παντως δεν εχω πιασει τις τρελες ταχυτητες που πιστευα οτι θα πιάσω.

 

αναλογως τα χαρακτηριστικα γραμμης.το τι θελουμε μεχρι τι γινετε στην πραξη εχει διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...