Προς το περιεχόμενο

HP 2133 Mini-Note : Ο αντίπαλος του Asus Eee PC


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΦΕΤΟΣ είχαμε αναφέρει ότι είναι η χρονιά των φθηνών υποφορητών θαυμάτων και οι καταιγιστικές ανακοινώσεις των εταιρειών το επιβεβιαώνουν με νέα μοντέλα. Εμενα μου αρέσει πολύ και θέλω να το αποκτήσω, ελπίζω ότι ως το Μαιο θα έρθει στην χώρα μας να το αξιολογήσουμε κιόλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστής όπως σωστά είπαν από πάνω είναι χειρότερος από αυτόν του eee pc. Επίσης είναι και λιγάκι πιο μεγάλο.

 

Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι δεν το βλέπω να έρχεται στην τιμή που λέτε. Αφού τα 299$ του eee pc μεταφράζονται σε 300+ ευρώ στην ελληνική αγορά, είναι δυνατόν τα 499$ να γίνουν 350E ... ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστής όπως σωστά είπαν από πάνω είναι χειρότερος από αυτόν του eee pc. Επίσης είναι και λιγάκι πιο μεγάλο.

 

Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι δεν το βλέπω να έρχεται στην τιμή που λέτε. Αφού τα 299$ του eee pc μεταφράζονται σε 300+ ευρώ στην ελληνική αγορά, είναι δυνατόν τα 499$ να γίνουν 350E ... ?

 

Εδώ έχεις ένα δίκιο. Ένα ακόμα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μείον του είναι ότι μάλλον δεν έχει Drivers για Windows XP!!! Vista σε τέτοιο μηχανηματάκι;;;; Μας ψήνουν εκεί στην ASUS;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!!! Vista σε τέτοιο μηχανηματάκι;;;; Μας ψήνουν εκεί στην ASUS;;

 

Θα ήθελα να δω τι απο τα δυο θα συμβαίνει: Δε θα ξεκινά το μηχανάκι ή τα vista....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Το καλό του hp 2133 είναι η οθόνη του πιστεύω, που παίρνει και μεγαλύτερη ανάλυση

συμφωνω απολυτως, η αναλυση της οθονης ειναι ισως το σημαντικοτερο feature σε αυτα τα υποφορητα, κι ας φαινονται ολα εντελως 'μικροτερα' (fonts, κλπ) (εδω που τα λεμε η οθονη του eee δεν ειναι και ο,τι καλυτερο για σερφαρισμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημερα

Ειναι πολυ ενδιαφερων αυτο το laptop ειδικα για μενα που θελλω κατι ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟ

(κυριε εργοδοτη δεν εχουμε λεφτααααα ρεεεε)

 

Ο λογοσ που χρειαζομαι laptop ειναι οτι ειμαι DJ kai me cd δεν παλευεται η δουλεια ( η μουσικη σηλλογη μου ειναι τοση που καταντα αδυνατων να γραφτει σε cd) και ουτε μπορω να κουβαλαω το desktop ολλη την ωρα (ασε που δεν εχω και LCD ο8ωνη).

 

Θα μπορουσατε PLEASE να μου πειτε καποιος αν σε αυτο το laptopακι 8α μπορουσα να τρεξω (με ανεση και για αρκετεσ ωρες) προγραματα DJ kai μουσικης? οπως Virtual DJ, Traktor, BPM Studio, με usb 500 σκληρο και usb καρτα ηχου (για 2η)?

 

η απαιτησεισ αυτων των προγραματων δεν ειναι και τρελες απο οτι εχω δει σε μηχανηματα που εχω δουλεψει ως τωρα πχ με pentium επεξεργαστες

 

Αν αυτο το μηχανημα μπορει να τα σηκωσει αυτα παω δευτερα και το παιρνω

 

Αν οχι 8α μπορουσατε να μου προτεινετε καπια φτηνα που να μπορουν να μου κανουν την δουλεια μου με ανεση???

 

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...