Προς το περιεχόμενο

6mbps καλυτερα απο 10?


hristos 22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε αυτη τη στιγμή εχω ενα margin 19 ...μήπως και αυτο ειναι ομως λιγο υπερβολικό?μήπως μου την παρακατεβάσαν στα 6?και εαν ναι γιατί στα 8mbps έχω μονο 8,5 margin?γιατι τέτοια διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο σκεφτηκα και γω,λες?:-D

 

Ξερω εγω,μπορει.αλλα για φαντασου το λιγο..ωραια δε θα'ναι?1 mbps αντι για εικοσι

ρεσσερα(και γαμω τις συνδεσεις τα 24 mbps)και να κατεβαζεις ολοκληρη bly-ray ταινια σε 1 δευτερολεπτο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον...ολη τη μερα ειναι κολλημενο στο 18,5-19 ενω της ωρες απο 18:00 εως 23:00 πεφτει μεχρι και το 10 μπορει και 9,5....εσυ τι προτεινεις pouline?μπορειτε να μου δώσετε μια γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ηταν υγρασια θα επρεπε να ηταν μεχρι το πρωι λογικα.να ηταν καμια φωτεινη πινακιδα και να περνπουσε κανα καλωδιο ρευματος απο εκει κοντα 8α επρεπε να ειναι παλι μεχρι το πρωι.δεν μιλαμε γι ατο ποσο κατεβαζεις αλλα για το ποσο κλειδωνεις ε?δεν μπορω να σκεφτω κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να γίνεται κατι αυτές της ωρες στην γαμμη μου...λες να μπλοκάρει απο συνωστισμό?Έχω σχετικα κοντα δυο ιντερνετ cafe αλλα στα 300-400 μέτρα...λες να παιζουν ρολο?πάντως απο οτι διαβαζω στο forum δεν πρεπει να εχω και παραπονο γιατι γινεται της κακομοιρας απο προβληματα και το δικο μου μροστα τους ειναι μηδαμηνο...παντως σιγουρα οι αποσυντονισμοι που ειχα ηταν απο το χαμηλο margin που ειχα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να γίνεται κατι αυτές της ωρες στην γαμμη μου...λες να μπλοκάρει απο συνωστισμό?Έχω σχετικα κοντα δυο ιντερνετ cafe αλλα στα 300-400 μέτρα...λες να παιζουν ρολο?πάντως απο οτι διαβαζω στο forum δεν πρεπει να εχω και παραπονο γιατι γινεται της κακομοιρας απο προβληματα και το δικο μου μροστα τους ειναι μηδαμηνο...παντως σιγουρα οι αποσυντονισμοι που ειχα ηταν απο το χαμηλο margin που ειχα....

 

η ταχυτητα που κλειδωνεις οχι η ταχυτητα που κατεβαζεις δεν μπορει να επηρεαστει απο συνωστισμο.το που θα συγχρονισεις εχει να κανει με το προφιλ που σε κλειδωνουν οπως και με τον χαλκο.δεν παιζει ρολο ποσα ατομα ειναι πανω.αυτο παιζει ρολο μονο στο ποσο 8α κατεβαζεις.και παλια με τον οτε οταν εκανε τους διπλασιασμους ολοι κλειδωσαμε πχ 2 mbitr και λογω πιτα dslam κατεβαζαμε με 50.αλλα τα 2 mbit τα εβλεπες στον ρουτερ μεσα.αλλο πραγμα που κλειδωνει μια γραμμη και αλλο ποσο κατεβαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα χριστο εγω ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα και απο 8αρα το εκανα 4αρα. Στην 8αρα οχι μονο δεν επιανα καλες ταχυτητες αλλα δεν επαιζε και το isdn. Οταν ηρθε ο τεχνικος του οτε δοκιμασαμε και zyxel kai usrobotics kai netagear kai alcatel. Ολα πανω κατω παιζαν πολυ καλθτερα στην 4αρα. Αυτο οπως μου εξηγησε συμβαινει γιατι καθε modem εχει εναν κατωτατο οριο θορυβου. Απο εκει και πανω κλειδωνει στην ταχυτητα που βρει. Δεν μπορει να κλειδωσει σε χαμηλοτερη ταχυτητα με μικροτερο θορυβο. Γι αυτο και ειναι πολυ συχνο το προβλημα οταν εισαι μακρια απο το dslam να εχεις πολυ θορυβο στις ταχυτητες που σου δινουν. Επομενως οταν αναγκαστει το modem na κλειδωσει σε χαμηλοτερη ταχυτητα ο θορυβος θα ειναι καλυτερος και θα πιανεις καλυτερες ταχυτητες λογω λιγοτερων χαμενων πακετων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μισο λιγο....εγω κλειδωσα στην αρχη στα 10430....μετα απο 4 μερεσ και αφου δεν ειχα το παραμικρο προβλημα αρχισε να κανει τους αποσυντονισμους σε συγκεκριμενες ωρες καθε μερα απο 18 μεχει και 22-23...αλλα καθε μερα και την ιδια ωρα..μετα που το δηλωσα βλαβη με κλειδωσανε απο την vivodi στα 8.151....το προβλημα συνεχειστηκε στις ιδιες παλι ωρες αλλα σαφως με πολυ μικροτερη συχνοτητα και διαρκεια...σημειωσει οτι αρχισα να κανω και download καλυτερο....ομως το προβλημα συνεχιζε....και οταν τους πηρα ξανα μου ειπαν οτι το επομενο profil ειναι τα 6.151....εδω δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα εκτος παλι των ιδιων ωρων με την διαφορα οτι μπορω τωρα να παρω τηλεφωνα αλλα ακουγομαι με διακοπες(σαν κινητο τηλεφωνο)αλλα δεν αποσυντονιζο καθολου και κατεβαζω (νομιζω)καλυτερα απο τα 8mbps....ολα ειχαν παντοσ σχεσει με το margin που μου το ανεβαζαν το ανεβαζαν και το φτασαν απο 6,5 που ειχα στα 19....αλλα παλι της ωρεσ απο 18 με 22 βλεπω οτι πεφτει στα 9,5....βγαλατε ακρη?το router ειναι μονιμα κλειδωμενο στα 6.151 χωρις να παιζει καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...