Προς το περιεχόμενο

Ποιο ρουτερ?


SOCRATIS1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως λεω παραπανω ποιο router αξιζει να παρω για 24 mbit .Αυτα ειναι τα στοιχεια μου [ειναι απο το seimens cl-110]

Line Rate 20686 Kbps 1021 Kbps

Attainable Line Rate 20660 Kbps 1257 Kbp

Noise Margin 6.5 dB 14.1 dB

Line Attenuation 12.0 dB 5.1 dB

 

Ποιο αξιζει να παρω που να ειναι καλο στις ταχυτητες σταθερο και σε προσιτη τιμη?Για τα linksys εχω ακουσει καλα λογια επειδη περνουν firm και ετσι τα προβληματα τελειωνουν.Εχω ενα zyxell p-660 hw πολυ καλο αλλα εχω παρα πολλες αποσυνδεσεις.Απλα για τα linkys εχω ακουσει πως σου ριχνει την ταχυτητα πχ ειχα ενα router του Οτε και ατυ απο τα 19 mbit μου επιανε τα 17500,και ασπουμε αφου στο rapidshare τα αλλα δυο router μου επιαναν 2mbit αυτο επιανε 1700-1800.

Δηλαδη με λιγα λογια θελω ενα ρουτερ σαν το zyxell στις ταχυτητες αλλα πολυ πιο σταθερο και να παταει καλυτερα στις γραμμες της forthnet.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο θα ειναι.κρατας το σιεμενς που ειναι οτι πιο σταθερο και το zyxel σου το κανεις access point αλλαζοντας του την Ip και κλεινωντας τον dhcp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο θα ειναι.κρατας το σιεμενς που ειναι οτι πιο σταθερο και το zyxel σου το κανεις access point αλλαζοντας του την Ip και κλεινωντας τον dhcp

 

Να κρατεισω το zyxel με τιποτα γιατι τωρα πληρωσα τοσα χρηματα για να το εχω μονο για ethernet θυρες που μπορω να το kanv με ενα switch τον 15 ευρω.Δεν λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για access point λεω οχι για switch.

Επειδη ειμαι noob σε αυτα οταν λες acces point ενοεις να χρησιμοποιω το interface του zyxell?Αν ναι τοτε καλυτερα να το πουλεισω να παρω κανα λινκυς να το εχω για ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...