Προς το περιεχόμενο

αγορα ασυρματου ρουτερ


tornado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:shock:

 

μετακομισα πριν μερες, και απο οτι ειδα ειναι σχεδον αδυνατο να βαλω καλωδια δυκτιου...

Ο λογος ειναι οτι οι τοιχοι ειναι σχεδον διπλοι και θελω ενα μεροκαματο για να κανω τρυπα - εκτος του οτι πρεπει να κανω βολτα το καλωδιο σε ολο το σπιτι.

 

 

Ετσι σκεφτηκα να προχωρησω σε ασυρματο ρουτερ να ξεμπερδεψω και απο τα καλωδια.

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος με την αγορα αυτη,

θα ηθελα μια προταση σε φθηνο και αξιοπιστο ρουτερ και επιπλεον τι χρειαζεται καθε πισι για να συνδεθει.

 

Σε μια μικρη ερευνα που εκανα βρηκα ρουτερ απο 30 εως 50 ευρω αλλα χαθηκα...

:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το Speedtouch 585 και είμαι ευχαριστημένος. Αλλά δε γνωρίζω αν θα το βρεις κάπου για αγορά μια κι εγώ το είχα αγοράσει από τον οτέ όταν είχα κάνει σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελεις ασυρματο ρουτερ και ασυρματες καρτες για τα pc.ελπιζω ο χοντρος τοιχος να μην σου δημιουργησει προβλημα και να παιζει το σημα αλλιως χριαζεται repeater.το draft n το νεο πρωτοκολλο ειναι πιο δυνατο και πιο γρηγορο απο το κλασικο g αλλα πας σε μεγαλυτερο κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις,

 

μηπως εχετε να προτεινετε καποιο συγκεκριμενο μοντελο???

με ενδιαφερει το κοστος, η καλη λειτουργεια, και το ευκολο interface....

 

 

Θα στησω δυο πισι - χωλ κρεβατοκαμαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω speedtouch εχω και ειμαι μια χαρα.το χω συνδεσει με ε8ερνετ βεβαια το desktop μου αλλα πηρα λαπτοπ και παιρνω σημα κανονικα απο το routerακι

χωρις καν καμια ρυθμιση...οποτε με ενα τετοιο και μια καρτα δικτυου πιστευω εισαι κυριος του εαυτου σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν μαρκα δεν τη νξερω.με τα ιδια λεφτα καλυτερα μια zyxel η μια λινκσυς.ειπαμε κατι φτηνο αλλα οχι και κατι αγνωστο.και δεν ειναι ethernet για να πω ολες ειναι το ιδιο.wireless ειναι.τα vigor ωραια και ακριβα.για τον φιλο πιο πανω να κλειδωσει το ασυρματο του διοτι 8α παιρνει και ο γειτονας στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...