Προς το περιεχόμενο

Μια απορια για modem-router


geolibit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Poulinos εχω το Linksys wag354g over ISDN. Τώρα που συνδέθηκα με Forthnet 2play μου έδωσαν το Siemens CL-110 που είναι PSTN. Γίνεται να χρησιμοποιήσω το Linksys που έχω για να δώσω Internet σε ένα Laptop με ασύρματο δίκτυο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ευκολα.σεταρεις το σιεμενς να ειναι ετοιμο.μετα βγαζεις το σιεμενς και βαζεις το λινκσυς.του δινεις ip 192.168.1.2 kai tου κανεις τον dhcp disable.μετα αφου κανεις submit συνδεεις το λινκσυς με το σιεμενς και εισαι ετοιμος.192.168.1.1 θα ειναι το σιεμενς και 1.2 το λινκσυς σχετικα με το wireless κλειδωματα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ευκολα.σεταρεις το σιεμενς να ειναι ετοιμο.μετα βγαζεις το σιεμενς και βαζεις το λινκσυς.του δινεις ip 192.168.1.2 kai tου κανεις τον dhcp disable.μετα αφου κανεις submit συνδεεις το λινκσυς με το σιεμενς και εισαι ετοιμος.192.168.1.1 θα ειναι το σιεμενς και 1.2 το λινκσυς σχετικα με το wireless κλειδωματα κτλ.

 

Συγνώμη φίλε αλλά είμαι άσχετος με το άθλημα.

Πως θα πάω στον dhcp να τον κάνω disable;

Submit σημαίνει αποσύνδεση και επανασύνδεση του μόντεμ;

Το Siemens θα είναι στην γραμμή και επάνω του θα συνδεθεί το Linksys ή το Linksys θα είναι στην γραμμή και πάνω του θα συνδέσω το Siemens;

Μέχρι στιγμής το Siemens είχε αυτόματη απόδοση στην τιμή IP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

submit = save changes κατω κατω στο λινκσυς.στην πρωτη καρτελα του λινκσυς γραφει dhcp και το κανεις disable και απο εκει του αλλαζεις και την ip.το σιεμενς στην γραμμη.αυτοματα αφηνεις την Ip απλα στο linksys θα αλλαξεις την ip toy που μπαινεις στο μενου του απο 192.168.1.1 σε 192.168.1.2 .αυτο 8α το κανεις απο την σελιδα του λινκσυς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

submit = save changes κατω κατω στο λινκσυς.στην πρωτη καρτελα του λινκσυς γραφει dhcp και το κανεις disable και απο εκει του αλλαζεις και την ip.το σιεμενς στην γραμμη.αυτοματα αφηνεις την Ip απλα στο linksys θα αλλαξεις την ip toy που μπαινεις στο μενου του απο 192.168.1.1 σε 192.168.1.2 .αυτο 8α το κανεις απο την σελιδα του λινκσυς.

 

Οταν βάζω την ip 192.168.1.1 τόσο στο λινκσυς όσο και στο σιεμενς και μου ζητάει κωδικό και πασγουορντ και βάζω αυτά που μου έδωσαν από την Φορθνετ μου βγάζει σφάλμα. Δεν μπαίνει σε καμιά καρτέλα. Μήπως πρέπει να επικοινωνήσω με την Φόρθνετ γιατί άλλαξα και πισι εν τωμεταξύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...