Προς το περιεχόμενο

Ασφαλής σύνδεση


xymox28

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω usb modem της zyxel (p-630-s series) (δεν έχω router) και θα ήθελα να "κλειδώσω" τη σύνδεση έτσι ώστε να μπορώ να μπαίνω μόνον εγώ. Ποιες ακριβώς ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω usb modem της zyxel (p-630-s series) (δεν έχω router) και θα ήθελα να "κλειδώσω" τη σύνδεση έτσι ώστε να μπορώ να μπαίνω μόνον εγώ. Ποιες ακριβώς ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν; Ευχαριστώ.

 

Οταν λες να ¨κλειδωσεις¨ τη συνδεση εννοεις ; Το συγκεκριμενο modem νομιζω οτι δεν ειναι ασυρματο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι δε θέλω να μπαίνουν στο Ίντερνετ άλλοι χρήστες χρησιμοποιώντας τη σύνδεσή μου, καθαρά για το θέμα της ταχύτητας.

 

Περισσότερες πληροφορίες για το συγκεκριμένο μόντεμ εδώ:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.613810

 

και εδώ:

 

http://www.zyxel.com/web/product_family_detail.php?PC1indexflag=20040812093058&CategoryGroupNo=52DD993A-A0D5-4483-8E51-A6178DAB9AB2

 

Είμαι καινούριος στην adsl και δεν ξέρω πολλά πράγματα.

Επίσης, θα ήθελα να μάθω αν είναι απαραίτητο το router , εφόσον έχω ενεργοποιημένο το firewall των windows. Και πάλι ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.να κλειδωσεις την συνδεση δεν γινετε εκτος αμα βαλεις να μην αποθηκευεται ο κωδικος.β.το ρουτερ δεν το περνεις για το firewall του αλλα για 1002 λογους.γενικως τα usb modems ειναι για πεταμα.δεν εχουν ουτε 1 8ετικο αντι8ετα με τον ρουτερ που εχει απειρα θετικα.ετσι και αλλιως δεν γινεται να μπουν αλλοι με την συνδεση σου αν εννοεις ταυτοχρονα εκτος αν εσυ ο ιδιος στο pc σου εχεις κανει κοινοχρηστη την συνδεση δηλαδη Internet connection sharing.αν ηταν ρουτερ και ειχε πολλες ethernet υποδοχες ναι τοτε θα γινοταν να σου παρουν Internet αλλα τωρα δεν μπορουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...