Προς το περιεχόμενο

Sony Cyber-shot W170 VS Canon IXUS 860IS


MixalisX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλορίζικη και σου εύχομαι να την χαρείς πραγματικά...

 

Απλά εξακολουθώ να πιστεύω οτι δεν χρειαζόνταν καν να ανοιξεις το θεμα αφου παρότι ολοι εδώ σου είπαν να προτιμήσεις Canon εσύ διάλεξες Sony. Προφανώς εκεί θα πήγαινες από την αρχή, οπότε έχασες απλά το χρόνο σου..

 

Παρεπιπτόντως το site που σναφέρεις για το review δεν ειναι αυτό που θα λέγαμε " τελείως αντικειμενικο"..

 

Tι ενοείς δεν είναι αντικειμενικό? Μια επεξήγηση...

 

Όταν άνοιξα το θέμα είμουν αναποφάσιστος αλλίως δεν θα έμπαινα στον κόπο όπως λες. Την μηχανή ακόμα δεν την πείρα στα χέρια μου οπότε ανα πάσα στίγμη μπορώ να το ακυρώσω. Αρκεί να υπάρχει σοβάρό επιχείρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Tι ενοείς δεν είναι αντικειμενικό? Μια επεξήγηση...

 

Όταν άνοιξα το θέμα είμουν αναποφάσιστος αλλίως δεν θα έμπαινα στον κόπο όπως λες. Την μηχανή ακόμα δεν την πείρα στα χέρια μου οπότε ανα πάσα στίγμη μπορώ να το ακυρώσω. Αρκεί να υπάρχει σοβάρό επιχείρημα.

 

 

τελικά την πήρες τη φωτογραφική?

τη sony πήρες?

εντυπωσεις?γιατί είμαι σε παρόμοιο δίλημμα...

δλδ είχα διαλέξει στη sony μέχρι που ένας φίλος μου είπε ότι είναι για τα μπάζα και να πάω για canon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά την πήρες τη φωτογραφική?

τη sony πήρες?

εντυπωσεις?γιατί είμαι σε παρόμοιο δίλημμα...

δλδ είχα διαλέξει στη sony μέχρι που ένας φίλος μου είπε ότι είναι για τα μπάζα και να πάω για canon...

 

ναί φίλε την sony έχω 6 μήνες τώρα...

 

Μπορώ να πώς πως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω βγάλει πολλές εκατοντάδες φωτογραφίες και έχω τυπώσει πολές. Σίγουρα θα μείνεις ευχαριστημένος.

 

Τώρα κακά τα ψέματα η canon δεν θεωρούνται τυχαία κορυφέες. Είναι πολύ δυνατά μηχανήματα και άν ξεπερνανε την sony τότε κερδίζουν μόνο στα σημεία. Με λιγα λόγια πρέπει να το ψηρίσεις το θέμα αλλιώς πάρε απλά όποια σου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οκ, καλες οι κανον, ισως και στην συγκεκριμενη συγκριση να ναι καλυτερη. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλυτερες απο τις σονυ, αλλα οι σονυ εχει κορυφαιες μηχανες σε ολες τις κατηγοριες.

παλιοτερα ηταν μονοδρομος στις ψηφιακες, μετα την φτασαν ισως και ξεπερασαν πολλες, αλλα απο οταν αγορασε την κονικα μινολτα πηρε και παλι τα πανω της.

απλα σε χαμηλο μπατζετ, εχει και καλυτερες προτασεις.

εγω παντως αν επαιρνα σημερα θα κοιτουσα κατι σε πανασονικ, ειναι ανερχομενη δυναμη στις ψηφιακες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απ'όσα reviews και συζητήσεις έχω διαβάσει,κατά γενική ομολογία υπάρχει η άποψη ότι οι Canon βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες..Εχω δει φωτογραφίες από Sony,είναι αρκετά καλές αλλά μου φαίνεται πως στα σημεία υπερτερεί η Canon,ακόμα κι αν είναι λίγο πιο ακριβή από Sony(τη Sony δεν τη λες και φθηνή..)

Καλές μηχανές σε πιο χαμηλό κόστος από τις 2 αυτές εταιρίες,μου φαίνονται και οι Nikon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...