Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα μεταξύ Xbox 360 και Netgear router


santosp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

Εχω συνδεσει ενα adsl modem siemens cl-110 με ενα ασυρματο router Netgear WGR614v7. Απο το δευτερο εχω χρησιμοποιησει μια θυρα για συνδεση με pc, μια θυρα για συνδεση με xbox 360, ενω ασυρματα συνδεετε ενας φορητος vaio. Mεχρι εδω ολα λειτουργουν τελεια.

Το προβλημα που μου παρουσιαζετε ειναι οταν προσπαθω να συνδεσω το φορητο υπολογιστη (εχει λογισμικο vista) με το xbox 360 μεσω του media center. Ενω συνδεετε κανονικα και μπορεις να δεις απο το δευτερο τα αρχεια σου στο πρωτο, καθε λιγα λεπτα ο φορητος αποσυνδεετε και επανασυνδεετε απο το router με αποτελεσμα να υπαρχουν διακοπες στην αναπαραγωγη πολυμεσων.

Εχει συμβει σε κανεναν το παραπανω προβλημα. Καθε βοηθεια δεκτη....B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.οταν το λαπτοπ σερφαρει εχεισ προβληματα?διαμεσω του ρουτερ προσπαθει το ενα να δει το αλλο η τα στηνεις σαν ad hoc?με αλλους drivers για την ασυρματη του λαπτοπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.οταν το λαπτοπ σερφαρει εχεισ προβληματα?διαμεσω του ρουτερ προσπαθει το ενα να δει το αλλο η τα στηνεις σαν ad hoc?με αλλους drivers για την ασυρματη του λαπτοπ?

 

Κατ αρχας ευχαριστω για την ενασχοληση σου με το θεμα. (:confused:Τι ειναι ολα αυτα τα μακαβρια:shock:)....στην υπογραφη σου?

 

Οταν το laptop ειναι στο διαδυκτιο δεν εχει κανενα προβλημα. Ουτε οταν δια μεσω ethernet διακινω αρχεια απο τον φορητο στον σταθερο και αντιστροφα. Ενσυρματα εννοειτε.

Δια μεσω του ρουτερ το ενα συνδεετε με το αλλο, και μετα απο λιγο το laptop αποσυνδεετε. Επειτα ξανασυνδεετε και ουτω καθ΄εξης. Τι ειναι το ad hoc?

Για την ασυρματη του laptop δεν εχω βαλει αλλους οδηγους. Δεν νομιζω οτι μπορω να βρω κιολας. Αλλα αφου δεν εχω προβληματα με το διαδυκτιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ad hoc ειναι να στησεις την ασυρματη καρτα του δικτυου σαν access point.αμα εισαι με καλωδιο και ανταλασεις αρχεια με το ps3 παιζει?λογικα θα υπαρχουν και αλλοι οδηγοι.αλλο τνα συνδεσεις το ενα με το αλλο και αλλο το να συνδεονται διαμεσω ρουτερ.προσπαθω να καταλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ad hoc ειναι να στησεις την ασυρματη καρτα του δικτυου σαν access point.αμα εισαι με καλωδιο και ανταλασεις αρχεια με το ps3 παιζει?λογικα θα υπαρχουν και αλλοι οδηγοι.αλλο τνα συνδεσεις το ενα με το αλλο και αλλο το να συνδεονται διαμεσω ρουτερ.προσπαθω να καταλαβω.

 

Οσο ζεις μαθαινεις. Ναι με αυτον τον τροπο δηλαδη σαν access point, εχω ρυθμισει την καρτα. Το δευτερο δεν το εχω δοκιμασει ακομα. Θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω εδω. (xbox 360 εχω) Θα κοιταξω και για οδηγους ασυρματης καρτας μηπως βελτιωθει κατι. Η καρτα μου ειναι η Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection με εκδοση οδηγων λογισμικου 11.1.1.16 σε περιβαλλον win vista, σε ενα sony vaio pc.(vgn-cr31s).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλίνο για να σου εξηγησω τι ακριβως εχω κανει μηπως και κατι δεν καταλαβα καλα εγω απο αυτα που μου ειπες. Εχω ενα ρουτερ. Αυτο το χρησιμοποιω σαν σημειο διασυνδεσης ενος φορητου υπολογιστη ασυρματα, ενος σταθερου υπολογιστη ενσυρματα, και ενος xbox 360 ενσυρματα. Για την συνδεση αυτων με το διαδυκτιο αλλα και μεταξυ τους, φανταζομαι οτι το ρουτερ μου λειτουργει ως access point. Αν αυτος ο τροπος δεν ειναι ο σωστοτερος, μπορεις να μου δωσεις οδηγιες για αλλον, ή που να κοιταξω για να ενημερωθω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα τα εχεις κανει.και μου λες οτι οταν ανταλαζεις αρχεια διαμεσω σταθερου και φορητου ολα οκ οπως και με το νετ ενω οταν κανεις αυτην την δουλεια με το xbox τοτε χανεται η ασυρματη συνδεση?αν βαλεις το laptop με καλωδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...