Προς το περιεχόμενο

Ποιο chip για PS2 Slim?


sectoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να μου πείτε ποιο chip να βάλω γιατι έχω μπερδευτεί!

Έχω το PS2 Slim με model no. SCPH-70004 (PAL), αρα λογικά θα είναι v12 (ή v13 ?).

To chip matrix infinity κάνει; σας παρακαλώ δώστε μου ακριβώς τα λινκς για να μην παραγγείλω λάθος.

 

Το Chip θα το βάλω μόνος μου, στην χειρότερη αν δυσκολευτώ θα το πάω σε εναν φίλο ηλεκτρονικό.

(ΥΓ. δεν θέλω να ξοδέψω πολλά λεφτά, 50ε+)

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κι εγώ πήρα ένα ps2 , τη Μ.Πέμπτη , από το Πλαίσιο , στα 95?.

Το πήγα στα παιδιά του easy buy world

http://www.ebw.gr

και μου έβαλαν το modbo με 40? , για το οποίο είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ ότι είναι καλό και κλώνος του matrix infinity.

Μέχρι στιγμής παίζει τα πάντα. Απλά είχα κάποια προβλήματα όπως μπορείς να διαβάσεις σε άλλο σχετικό θέμα με cd-rom που δεν είχα γράψει με το imgburn, αλλά γι'αυτό έφταιγαν τα δισκάκια που έγραψα και όχι το modchip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν ξέρω για το modbo, θα το ψάξω αλλα θέλω πιο πολλές λεπτομέρειες για το τι ακριβώς θα πάρω. Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το modbo , πρέπει να είναι πάντως στα αλήθεια ακριβής κώνος του matrix infinity που δεν βγαίνει πια, όπως μου είχαν γράψει πιο ειδικοί χρήστες εδώ στο φόρουμ (εγώ είμαι άσχετος από κονσόλες), γιατί όταν ξεκινά η κονσόλα , εμφανίζει σήματα κάτω από τα αντίστοιχα της Sony, που γράφουν "Matrix Infinity".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να μην πάρω το αυθεντικό matrix infinity όμως; απο εξωτερικό που βλέπω τιμές κοστίζει γύρο στα 40 ευρω..

να το παραγγείλω απο εδώ; 6$ μονο μεταφορικά

http://www.modmasters.com/consoles/modules.php?name=catalog&file=product_info&products_id=30{6}16{7}16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να μην πάρω το αυθεντικό matrix infinity όμως; απο εξωτερικό που βλέπω τιμές κοστίζει γύρο στα 40 ευρω.. χωρίς μεταφορικά

 

Πάντα σύμφωνα με όσα μου είχαν γράψει άλλοι που ασχολούνται εδώ, το αυθεντικό δεν βγαίνει πλέον , εδώ και καιρό.

 

Απλά στο ίντερνετ υπάρχουν πολλοί φιδέμπορες, που προσπαθούν να πασάρουν κλώνους για αυθεντικά.

 

Τα 40? που έδωσα εγώ ήταν και για τοποθέτηση.

Το τσιπάκι σκέτο , μαγαζιά εδώ στην Ελλάδα το πουλάνε 15? απ'ότι έχω δει γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιο επίσημο eshop να αγοράσω αυθεντικό το modbo ή το matrix infinity έχετε;

Το modbo είναι ήδη κλώνος. Άρα ένα υπάρχει και θα είναι το "αυθεντικό".

Δεν νομίζω να βγάλουν κλώνο του κλώνου.

 

Παίδες θα πάρω το modbo 2 τελικά , αλλα απ'οτι βλέπω έχει βγεί και modbo 4 , ποια η διαφορά και ποιο να πάρω;

 

Έχει καλύτερη συμβατότητα με τα DVD9 δισκάκια, τα οποία και τρέχει λίγο καλύτερα απο τα άλλα -modbo- μοντέλα.

Επίσης δουλεύει και σε μοντέλα πριν την v9 και τρέχει το firmware από το Matrix Infinity v1.91.

Επίσης λένε ότι μπορείς να το αναβαθμίσεις το firmware, καθώς επίσης και να μπεις στο menu του firmware του chip και να δουλέψουν οι επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...